Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
ya bu aralar bende çok zorluyorum yapmayım diyorum bi taraftan şeytan tetikliyor.

bende yemek yemeyince bunalıma giriyorum bugün ben hiç yedirmedim kayınvaldem burda o yedirdi bende ohhh dedim
sabah kahvaltısını yedi sonra dışarı çıktık biraz gezdik sonra eve geldik uyudu
uyanınca tarhana çorbası içti banyo yaptı uyudu

Teşekkür ederim xeno yine güzel ve espirili bir dille duruma yaklaşmışsın.Evet keşke diş sıkıntısı ve gaz sıkıntısı olmasaydı o zaman annelik daha keyifli olurdu.
Bebeklerde gördüğüm kadarıyla acayip bir nezle salgını var aman dikkat diyorum.Bol bol ıhlamur içirin bebeklerinize.Bugün alımızda oturan Taylan'ın arkadaşıyla bir süre beraber olduk Taylan dan tam bir yaş büyük durp durup Taylan a sarıldı öptü ama acayip nezleydi dilerim geçmemiştir.Emzirdim Taylan ı zaten hep emzirmeme güveniyorum bu tür durumlarda.
Ispanak yemeği yaptım öğlen yedi yumuşak yumuşak hoşlandı herzamanki iştahı yoktu ama yarı oynaya yarı güle şarkı söyleye bitirdik.

inşallah geçmemiştir
Enes şimdi muz yedi ama son lokmada hepsini iade etti (((

Canım ya umarım geçmemiştir. Anne sütü koruyor ama allahtan. İstersen bu ara biraz mandalina ver. Birde tavuk suyunun gribe, nezleye karşı çok iyi korucu ve tedavi edici özelliği olduğunu biliyorum. Aklında bulunsun

Ben şimdiden hayırlısıyla askere gitmesini bekliyorum tamamen sorunlarım bitmiş olacak :) kızlar içinde gelin olmasını diyebiliriz...

Ben şimdiden hayırlısıyla askere gitmesini bekliyorum tamamen sorunlarım bitmiş olacak :) kızlar içinde gelin olmasını diyebiliriz...

Haklısın. Askere gitmeleri kesin çözüm. Hoş arkadaşlarım Çınar'la askere sende gidersin. O nasılsa orda da bişey yemez. Komutanım askeriyenin bahçe duvarında annem var bi gidip geliyim der emer yine seni diyorlar.

Ayyyy ıyyyyykkk düşüncesi bile iğrenç ötesi tiksiiiiiiiiiinnnçççç, şakası bile rezil. Ayyy asabım kalktı.

kızlar büyüdükçe sorunları artıyo azalmıyor
annem her zaman keşke bebek olarak kalsaydınız der aklınızda bulunsun

sabah elma rendesinin içine peynir pekmez ceviz bisküvi biraz milupa 8 tahıllı ıhlamur ile ıslattım yedi hepsini
öğlen etli şehriyeli tarhana çorbası
akşam üzeri alışveriş merkezine gittik babamızda işten çıkınca geldi. orada kayseri mutfağı adlı bir restoran var ev yapımı yöresel yemekleri var barışa toyga çorbası verdik. yayla çorabsının bir çeşidi. tuzu ve yağı çok azdı içine de biraz pirinç pilavı karıştırdım sevdi yedi
eve 21 de geldik muhallebi yedi uyudu
ama bu gece çok haraketli yatağında dönüp duruyor 7.dişimiz geliyor sanırım allah oğluşumun yardımcısı olsun

benimki sabah kahvaltı maması sonra elma öğlen mercimek çorba ardından uyku uyanınca köfte yoğurt pilav sonra kinder süt dilimi akşam misafire gittik leblebi ve biraz bisküvili dilim pasta bolcada su tabiki
mirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmir

Şimdilik herşey normal gibi gözüküyor Taylan ilk kez nzle olanlarla muhattap olmuyor babası,annem kardeşim hepsi bir ara yine nezle olmuştu.Sanırım emzirmek ve bol sebze tüketmesi herzaman işe yarıyor.Sabah güzel kahvaltı etti.birazdan tavsiyene uyucam ve tavuk suyuna çorba yapıcam.Teşekkürler..

bizim dünkü menümüz sabah kahvaltı öğlen kırmızı mercimek çorbası akşam milupa hazır çorba arada yoğurt ve meyve püresiydi ama bir de arada benim cep telefonunun bir tuşunu yedi elinden alana kadar yutuverdi yaa çok korktum ama bişey olmadı allahtan

Hay Allah bu çocuklar alem valla.Geçmiş olsun...

bizim de birkaç akşamdır huzursuzluğumuzun nedeni belli oldu,akşam bi dokundum dişi geliyor ailecek gözyaşlarına boğulduk,sanki kız gelin ediyoruz :)
kahvaltıda pek yemedi , bin oyun ve babyfirst tv sayesinde yağda pişrdiğim peynirli yumurtadan yedi biraz bulamctan da 6-7 kaşık.
çorba düşünüyorum , sanırım fransız usulü brogoli çorbası yapcam :) sağol yemekteyiz.

kahvaltısını çok güzel yedi, arkasından birkaç lokma da tereyağlı ekmek verdim, doymamış gibiydi
bugün ben de tavuksuyu yapayım diyorum

Geçmiş olsun. Fırlamışta doğmuş bunlar ne zaman ne yapacakları belli değil. Sana msg veriyor annesi. Ben teknolojinin, cep telefonun kitabını yazdım içerde karnındayken, kullanım klavuzunu yalamadan yuttum. Bozacağım diye korkma, sen gel beni de üzme ben ne istersem cep telefonu, laptop vs itirazsız ver elime diyor.. Ben yardımcı olayım tercüme edeyim dedim Demir'ciğimizin mesajını...:)))) Fırlamalar yaa

Ahh ahh afiyet olsun kuzucuğa. Kuvvet olsun da piran önce pörtlesin 7. pıtırcığı. Ne bu oğullarımızın pıtırcık hanımlardan çektikleri. Şimdiden kızlar peşlerini bırakmıyor ayol :))))

Adana usulümü yapacaksın Şule'cim. :)))) Fransız usulü yaparsan sen yapmış olmazsın yapanların eline sağlık deriz sonra puan kırarız ona göre.. Çınar yarım yumurta sarısı yedi, pekmez ve peynir gibi onu zehirmelemek adına verdiğim çooookkkk zararlı besinlerinin yüzüne bakmadı. Akıllı çocuk ni de olsa. Emdi. Uyuyor şimdi. Uyanınca da tavuklu mantar yaptım az önce onu vereceğim ama yemiyecek. Zaten bende insanlık bende kalsın insaniyetlik olsun diye Çınara yemek yapıyorum. Kocamın oğlu ne de olsa.. Amaaaaann ...:)))) Yemek yemeyince senin oğlun diyorum eşime, yemek yediğinde canım oğlum oluyor :))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…