Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Oğluşum kahvaltıda ıhlamurlu pekmezli cicibebe,labne peynir ve 3 tanede zeytin yedi..öğlen içinde havuçlu mercimek çorbası yaptım..içinde tel şehriye,az salça ve az da tereyağı var.uyansın yiyecek bakalım beğenecek mi:)

gülce kahvaltısını yemek istemedi ama oyunla tvyle bir iki kasık yedirebildik biz kahvaltı ederkende agzına vermeye çalıştım birşeyler ne yerse kardır hesabı şimdi uyuyor uyanınca yayla çorbası yaptım onu yedirmeye çalışacagım bakalım artık yerse sorun yok yemezse alternatifimiz ekmek ona hayır demiyor kemirip duruyor

ay xeno cum vallahi sana bayılıyorum ne zaman senin msg larını okusam gülme krizi geçiriyorum allahta seni güldürür inşallah .bu senin çocuğun benim çocuğum muhabbetini bende çok yaparım asya huysuzluk yaptığında babasına senin kızın işte ne olacak, zekice bir davranışında böbürlenerek benim kızım işte diyorum.
neyse dün benim için tam bir fiyaskoydu yazdıklarımın hiçbirini yediremedim.yalnız akşama tavuklu ıspanak yapmıştım onu yedi.sabah kahvaltısını hemen hemen bitirdi öğlende yine ıspanak verdim onunda yarısından çoğunu yedi (tabi arada kandırmacalarla)şimdi uyuyor uyanınca muzlu yoğurt (kendim yapcam) akşamada annem gelecek o düşünsün artık.

bende yemek yemeyince bunalıma giriyorum bugün ben hiç yedirmedim kayınvaldem burda o yedirdi bende ohhh dedim
sabah kahvaltısını yedi sonra dışarı çıktık biraz gezdik sonra eve geldik uyudu
uyanınca tarhana çorbası içti banyo yaptı uyudu

bende annem gelince oh be diyorum o neyapıp edip yediriyo vallahi becerikli kadının halide başka oluyo.

ay xeno cum vallahi sana bayılıyorum ne zaman senin msg larını okusam gülme krizi geçiriyorum allahta seni güldürür inşallah .bu senin çocuğun benim çocuğum muhabbetini bende çok yaparım asya huysuzluk yaptığında babasına senin kızın işte ne olacak, zekice bir davranışında böbürlenerek benim kızım işte diyorum.
neyse dün benim için tam bir fiyaskoydu yazdıklarımın hiçbirini yediremedim.yalnız akşama tavuklu ıspanak yapmıştım onu yedi.sabah kahvaltısını hemen hemen bitirdi öğlende yine ıspanak verdim onunda yarısından çoğunu yedi (tabi arada kandırmacalarla)şimdi uyuyor uyanınca muzlu yoğurt (kendim yapcam) akşamada annem gelecek o düşünsün artık.

Teşekkür ederim iltifatın için. Bu arada biri benim teşekkür butonumu çalmış. Ya da ben kaybettim. Teşekkür butonumu kaybettim hükümsüzdür.

Adana usulümü yapacaksın Şule'cim. :)))) Fransız usulü yaparsan sen yapmış olmazsın yapanların eline sağlık deriz sonra puan kırarız ona göre.. Çınar yarım yumurta sarısı yedi, pekmez ve peynir gibi onu zehirmelemek adına verdiğim çooookkkk zararlı besinlerinin yüzüne bakmadı. Akıllı çocuk ni de olsa. Emdi. Uyuyor şimdi. Uyanınca da tavuklu mantar yaptım az önce onu vereceğim ama yemiyecek. Zaten bende insanlık bende kalsın insaniyetlik olsun diye Çınara yemek yapıyorum. Kocamın oğlu ne de olsa.. Amaaaaann ...:)))) Yemek yemeyince senin oğlun diyorum eşime, yemek yediğinde canım oğlum oluyor :))))

aynen sana katılıyorum canım ben de çöpe dökmek için yemek yapıyorum bizim beyefendiye
sabah kahvaltısını hiç yemedi iyice sinirlendirdi beni sağolsun sabah sabah
sonra babası uyuttu onu uyanınca armut yaptım onuda yediremedim eşim uğraştı sonunda yedirdi
saat 5 de mercimek çorbası yaptım sev,yo diyo ıkına sıkına yedi şimdi de sehpanın üzerini karıştırıyo

emirhan bugün yaptıklarımı yedi şükür.sabah kahvaltısını yedi 10 gibi.11 de uyumak istedi 8 de kalktığı için uyudu,uyandı bi kase cicibebeli yoğurt yedi öğleden sonra şehriye çorbasına yumurta sarısı ,yoğurt ve mısır unu katmıştım onu yedi reklamlara bakarken sonra gene uyudu bu arada bende kek yaptım uyanınca bir dilim kek,1 portakal suyu,mandalin suyuve yarım muz püresi verdim yarısından fazlasını yedi,uyudu uyandı domesli tarhana çorbasını içti bi kase birazdan balık yapıcam ondan veririm tadımlık gece muhallebisini yer uyur.bugün iyiyiz çok şükür.

merhaba anneler ben de ek gıda kervanına yavaştan katıldım,sabahları aptamil devam mamasına milupa 8 tahıllı +1 gun tatlı lor peyniri bir gun yumurta sarısı 1/8 olarak başladım.ara öğün yok zaten 9:30 da kalkıp 21:00 de yatınca 3 saatte bir beslenince de zaman yok zaten bebişimde yiyecek yerde kalmıyo.
öğlen patates havucu buharda pişirip irmik le karıştırıyorum . yogurt ve meyve ile devam eden öğlendensonramız, beblac prinçli muhallebi+meyve ile bitiriyoruz,

ama bişey kzımı kabız yaptı ama ne? tecrübeli anneler sizde bu sorunu ilk ek gıdaya geçiş dönemlerinde yaşadınızmı ?

kızlar geçen gün organik ürünler satan bir mağazadan organik tuzsuz zeytin ezmesi aldım
kahvaltılarına karıştırıyorum biraz

merhaba anneler ben de ek gıda kervanına yavaştan katıldım,sabahları aptamil devam mamasına milupa 8 tahıllı +1 gun tatlı lor peyniri bir gun yumurta sarısı 1/8 olarak başladım.ara öğün yok zaten 9:30 da kalkıp 21:00 de yatınca 3 saatte bir beslenince de zaman yok zaten bebişimde yiyecek yerde kalmıyo.
öğlen patates havucu buharda pişirip irmik le karıştırıyorum . yogurt ve meyve ile devam eden öğlendensonramız, beblac prinçli muhallebi+meyve ile bitiriyoruz,

ama bişey kzımı kabız yaptı ama ne? tecrübeli anneler sizde bu sorunu ilk ek gıdaya geçiş dönemlerinde yaşadınızmı ?

ek gıdaya başladığın için adaptasyon süresince kabız olabilir bi hafta sonra geçer herhalde

ek gıdaya geçişte kabızlık sorununu hemen hemen hepimiz yaşadık canım
bünyeleri alışınca geçiyor

İlk başlarda kabızlık hepimizin kankası olmuş, yakamızı bırakmamıştı. Bol su içir dışkısı barsağında taşlaşmasın, elma, armut yedirmeye çalış kabızlığa iyi geliyor.

anne sütü verirken bir gün direk bunları mı vermeye başladın? bebeğin sindirim sistemi, mide barsak pankreas vs gibi organların enzimleri henüz yeni besinleri tanımadığı için sindirmekte güçlük çekecektir mutlaka. günde 1'er ya da 2 şer kaşık ve 2 -3 günde bir farklı besin vererek alıştırmalıydın bence. başlangıç olarakta yoğurt ve elma suyu/püresi tavsiye edilir genelde. ben oğluma kuşlukta meyve suyu, öğleden sonra sebze çorbası, akşam üzeri yoğurt, akşam ise bazan de milupa pirinçli muhallebi veriyorum. işe başladığım için 5,5 ayda alıştırmaya başladım. henüz kahvaltıya geçmedim.bugunlerde lor deniyorum. 1-2 gün içinde de yumurta sarısı deneyeceğim. sonra kahvaltı öğünümüz olacak. tabi aralarda anne sütüne devam.

ben muza bir tam muzla başlamıştım
hangi akla hizmet böle bişi yapmıştım bilmiyorum
yapmazdım böle şeyler,iyice araştırırdım ama basiretim bağlandı heralde:))
her gün 1 tam muz ve ipek 2 hafta kabız:))))

bazen him yapmayız dediğimiz şeyleri yapıyoruz canımyaa...basiret işi gerçektennn...

bir yerde şu bilgiyi buldum :
Tavuk yumurtasına nazaran bıldırcın yumurtası 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat demir, 9 kat protein,6 kat fazla B1, 15 kat fazla B2 vitamini, 9 kat fazla protein içerirmiş

teşekkürler arkadaşlar içime su serpildi normal bir durum yani, ben yinede her öğün kayısı yada armut yada ayva veriyorum rahatlaması için bu gün patatessiz sebze çorbası hazırlayacam bakalım..balkabağı 3 küp+biraz kayısı püresi+1 ince havuç+1/2 ayva buharda pişireceğim irmik+z.yay karıştrıp vereceğim, miktarına göre yogurtta katarım belki,
bu arada benim 2. ayım bu aşamaya gelene kadar ek gıda olarak sadece meyve püresi ve yogurt verdim , şimdi yeni yeni öğünlere geçiyorum

X