Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bir yerde şu bilgiyi buldum :
Tavuk yumurtasına nazaran bıldırcın yumurtası 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat demir, 9 kat protein,6 kat fazla B1, 15 kat fazla B2 vitamini, 9 kat fazla protein içerirmiş

ve en az 5 kat daha da alerjen olduğunu duymuş hatta yaşamıştım ; üniversitedeyken küçük diye 5-6 tane bıldırcın yumurtasını kırıp yemiştim sonra alerji oldum ki bünyem hiç alerjik değildir vücudumda kırmızı noktalar çıkmıştı neyse ben vermeyi düşünmüyorum kısacası:)

bir yerde şu bilgiyi buldum :
Tavuk yumurtasına nazaran bıldırcın yumurtası 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat demir, 9 kat protein,6 kat fazla B1, 15 kat fazla B2 vitamini, 9 kat fazla protein içerirmiş

bende başlamayı düşünüyorum ama 1 ay sonra çünkü biz halen miktar olarak 2/8 lerdeyiz yumurta olayında tam miktara geçince bıldrcın yumurtası vermek istiyorum aynı bilgiyi bende okumuştum ama dr a da sormak lazım gerçi hepsi ayrı telden çalıyor ama....

derya baykala çıkan göğüs profu normal yumurtayla aynı demişti.o branşı açısından da değerlendirmiş olabilir bilemiyorum.
dün çupra yedi akşam.biz de sayesinde gömüş olduk adı geçen balığı.
bugün sabah zeytinyağına bandırlmış poğaça içi,yumurta sarısı kaşıkla,ve mandaniln suyu ve de bulamacı beğenmediği için birkaç kaşık.
meyve öğünü atlandı.
öğlen çorba ama hiç güzel olmadı,brokoli bozmuş canım çorbayı.kereviz,havuç patates üçlüsü ilaveli ezo gelin yapıyordum her zaman .brokoli de katayım dedim.demez olaydım.yarısını bile yemedi koyduğumun.
az önce yoğurt denedim,uyku ağır bastı ve sızdı sonunda.evde temizlikçi vardı perişan etti beni kucağımdan inmedi,sanki duvarları ben sildim gibi belim ağrıyor.

Çınar sabah biraz yumurta ve peynir yedi. Bizim gevreğimize sarktı azıcık ondan yedi. Öğlene doğru 1 mandalin suyu içti. Öğlen tavuklu kereviz tattı. Yedi denemez sadece tattı. Akşam ne yiyecek bende bilmiyorum. Şuan babaannesindeyiz anneannesi ne pişirecek acaba ve o yemeyeyecek heycanla bekliyorum :)))

ipek hanım' a sabah domatesli peynirli omlet yaptım
az ekmek içiyle ve 1 portakal suyu ile yedi
öğlen 1 elma püresi
saat 15:00 gibi kereviz yemeği yedi
akşam saat 6 da sebzeli tavuk çorbası
yatmadan önce 120cc devam sütü

gülce sabah ekmek labne peynırı yumurta zeytınli kahvaltısını bizimle yaptı şaşırdım valla çok güzel yedi öğlen tavuk suyunda çorbasını içmedi 1 - 2 kaşık zorla yedi ikindide 1 kase yogurt yedi aksam çok az kereviz yemegınden tattı uyumadan öncede armutlu muhallebi

biz daha 6.5 aylığız ama yedirdiklerime bakınca şaşıyorum
tavuklu, patatesli,havuclu çorba(her gün sebze değişiyor bazen tavuk yerine et)
tarhana çorbası
meyve püresi tahılla karışık
yoğurt
bisküvili penirli cevizli kahvaltı
günde 3 kez formül mama :))

sizce bunlar fazla mı ???

fazla değil,onlar kendileri mikatı ayarlıyor da , ceviz,tavuk , et biz bunlara başlamak için 7. 8. ayı bekledik.
alerji yada kabızlık filan yapmadıysa ne ala.

bana bir gün yetmiyorarkadaşlar ,benim kızım 4 saatte bir acıkıyor bunu test ettim ben yinede 3 saatte bir yediriyorum ,ara öğün diye bir şey veremiyorum hatta yogurtla meyveyi karştırmam gerekiyor.
Dün çok huysuzdu yer gök mama oldu ,savaşlar başladı ufukta beni daha zor günler bekliyor gibi....hepinizin bebeklerine afiyet olsun....

Canım,omlet yaparken yumartanın hepsini kırarak mı yapıyorsun..bir de portakal suyu vermedim ben hiç..bir deniycem bakalım..

bizim sabah kahvaltısında bol kavga,peynir,tahıl ve azıcık pekmez vardı.peynirleri de öğürüp durdu.arkadaşlar siz pütürlü mü veriyorsunuz bebişlere?veriyorsanız nasıl alıştırdınız?rüzgar 7.5 aylık oldu ve ek besine bile ancak alıştı,herşeyi de yemiyor.pütürlü gıdalara nasıl geçeceğiz diye sıkıntılar bastı beni şimdi.

100. sayfamız hayırlı olsun kızlar
topiğe iyi sahip çıktık
bu arada bebek yemekleri bahane, sohbet şahane
öptüm hepinizi

ben ilk geçen hafta portakal suyu verdim korkarak, birşey olmadı
bu arada zarını çıkarıp elimle veriyorum ona da bayılıyor
korkarak vermemin sebebi de kivi vermiştim, ertesi gün sırtında ve karnında kırmızı noktalar çıkmıştı
2 günde geçti, ben kiviye bağlmıştım

bende hala 25 . sayfa görünüyorrr...

nedenki demeyin sayfa ayarlarımı değiştirmiştim durmadan sayfa açmasını beklemmek için sizde bir sayfada 20 meaj bende 40 mesaj görüntüleniyor tebrik ederim dalyanızı sevgiler..

kivi bizde de ilk verişte pişik yapmıştı,nokta nokta,sonra alıştı sanırım.

alışır alışır merak etme,küçük daha,biz de labne veriyorduk beyaz peynire yeni geçtik , ezmezsem karışıma elle versem atıyor dışarı.-labne verme , katkı maddeli diye doktorlar önermiyor -

portakal suyu gaz yapıyormuş.bir gece vermiştim rahatsız olmuştu.gündün mandalin suyu veriyorum,gerçi aynı soydanlar ama.

bugün menümzde tavuklu tarhana vardı.ve de eve gelince bolca vızıltı,dişten sanırım.

öncelikle 100. sayfamız hayırlı olsun hihoyyyt
bugün sabah sütlü pekmezli peynirli karışımdan 1 lkaşık peynir fındık ve cicbebe ıhlamurla karıştırıp verdim öğlen mandalina ve muzu karıştırıp verdim sonra uyudu saat 4 de tarhana çorbası yedi biraz mızıklandı ama her zamanki hali :)) şimdi oyun oynuyo

aynen :))
peynirli pekmezli sütlü mamasının yanında yumurta sarısı ve az peynir yedi
öğlen meyve yedi elma muz armut
saat 5 gibi tarhana corbası içtiii cicibebe ekmekli
şimdi uyuyo
uyanınca yoğurt vericem
artık gece yatmadan öncede muhallebisini yer :ecrin_bebek:

Son düzenleme:

Enes de oyun oynarken uyuyakaldı şimdi uyudu saat kaçta kalkıp tekrar uyuyacak bilimiyorum gene gece yarısına kadar ayakta olcak bu saatte uyuması çok kötü oluyo ya :bbo:

merhaba
benim efenin 6 ayı bitti. ek gıdalara başlamaya çalışıyoruz. sebze çorbası, yumurta ve yoğurt yemiyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Sabah 2 tane bebe bisküvisi eziyorum labne peyniriyle birlikte. Ondan yiyor zar zor. Öğle çorba hazırlıyorum ama nafile yemiyor. Bir iki çay kaşığı meyve suyu içiyor o kadar. Akşam da pirinçli muhallebi yapıyorum suyla. Ondan biraz yiyor. yani ben ne yapsam ne etsem de bu bebeği yemek yemeye alıştırsam bilemiyorum. Şaşırdım kaldım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…