Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

He he he sen çok yaşa emi... Yok be şekerim abartmadım :)))) Çınçın prematüre ya midesine kızartma ağır gelir dedi doktorumuz, kavurmadan yap yemekleri talimatını verdi ondan öyle yapıyorum. Su ile hafif öldürüp sonradan yağını eklemek suretiyle sebzeleri ilave ediyorum. Gelelim kayınvalidemin nadide mutfağından !!!! kendi elleriyle torunu için yaptığı, çok leziz!!!!!! tarifini en müstesna yerinden uydurduğu, çocukların çok severek yiyecekleri!!!!!!! ulmak çorbasına... Efenim bu çorba şöyle yapılıyor...tavuk suyunun içine açtığın küçük hamur parçaları atıyorsun, sonra
yoğurtla terbiye yapıyorsun. Üzerine de tereyağında nane kızdırıp döküyorsun. Ahanda sana ulmak çorbası. Böylece ortaya görüntüsü güzel!!!!!! tadı güzel!!!!! sofraların baştacı!!! bir çorba ortaya çıkıyor. Yiye bilene aşkolsun yani :))) Çınar'da yemedi tabiii

uzun zamandır yazamıyordum okuyamıyordum anneme gittik 20 gün kızım iştahsızdı zaten şimdi daha kötü oldu sürekli huzursuz sinirli yemiyor suyu çok severdi içmiyor ne yapsam bilmiyorumki hava degişimi oldu diyorlar kalabalıgı sevmedi diyorlar ama anlamadım huysuz bir bebek oldu çıktı yapışık yaşıyoruz kucagımdan inmiyor. bu sabah peynir ekmek ıhlamur vermeye çalıştım birazda yumurta sarısı yedirdim şimdi uyudu uyanca tarhana çorbası yapacagım umarım yer artık

gülcecim hoşgeldin uzun zamandır yoktun özledik yahu
of of bu dişler benide öldürecek asya 5 aylık olduğundan bu yana dişlerin biri çıkıyor oh bitti diyorum hoppala yeni diş.5 dişimiz var 6. yolda iyi kötü bişeyler yiyordu şimdi oda yok deli oluyorum ne zaman rahatlayacak bu yavrucaklar.
yarım yamalak bir kahvaltı yaptık şimdi uyuyoruz uyanınca kıymalı patates yiyecek arada yoğurt akşamada bilmiyorum ne yapsam yemek yapma şevkimi kırıyor bu çocuk.

Sakın zorlama. İnada bindirmesin. Biliyorum çocuğum aç diye için içini yiyor. Aç olan çocuk yer inan bana yer. Sana nacizane tavsiyem saatle ver herşeyini. Biyolojik saati bir müddet sonra oturacaktır. Su konusuna gelince geçen gün doktorum bana havalar soğuk Haziran ayı gelsin isterse içmesin dedi :) susamıyordur. Benim gibi yapıp sudan nefret ettirme ne olur

ya bu aralar bende çok zorluyorum yapmayım diyorum bi taraftan şeytan tetikliyor.

ya bu aralar bende çok zorluyorum yapmayım diyorum bi taraftan şeytan tetikliyor.

Topiğimize yeme özürlü bir Çınar yeter.. Benim oğlanın yeme sorunu hepimizi torun sahibi olana kadar idare eder lütfeen ama lütfeeen yeni Çınar'lar yaratmayalım. Ben yandım siz yanmayın

Topiğimize yeme özürlü bir Çınar yeter.. Benim oğlanın yeme sorunu hepimizi torun sahibi olana kadar idare eder lütfeen ama lütfeeen yeni Çınar'lar yaratmayalım. Ben yandım siz yanmayın

canım çok haklısın ama asya zaten gündüz emmiyo mamada içmiyo birde yemeyince bunalıma giriyorum.daha çok kandırarak yedirmeye çalışıyorum

Taylan normalde çok düzgün beslenen ve iştahlı bir bebek sakin ve keyiflidirde ama diş çıkarma zamanları ağzını bıçak açmıyor bir iki kaşık oyunla falan idare ediyoruz yine diş çıkarıyoruz ve aldığı kilolar yine uçup gidecek diş çıktıktan sonra eski haline geri dönecek yeni diş çıkana kadar gülce bence sizin sıkıntınızda diş sanki bizi tarif ediyorsun.Oğlumun dişi kabarıp kızardığı an başlıyoruz anlattıklarını yaşamaya.xeno çok çok haklıdır bende üzülüyorum ama zorlamıyorum şuan doğru düzgün bişey yemeden uyuyor sadece emdi bugün ama zorlarsam inatlaşır ve olayı protesto edebilir şuan en çok yemekten hoşlandığı ve yumuşak onu yerken zorlamıcak yiyecekler yediricem.Birazdan ıspanak yemeği yedirmeye çalışıcam.Olmadı hava güzel bugün dışarıda piknik yaparak öğlen yemeğini yeriz.

sağol canım bende sizi özledim gülcenin alt 2 dişide 7 aylık çımıştı daha tık yok 10 aylık oldu çıkmadı dişleri ama şişmiş ve beyazlamıs diş etleri bakalım ne zaman çıkacak yeni dişler aynen yemek yapma işine katılıyorum ne yapsam yemiyor düşünmekten hasta oldumbenimkide gündüz emmiyor şimdi gecede nazlanmaya başladı

tavsiyene uyacagım zorlamamak gerektigini biliyorum ama saatler geçtikçe vı kızım hala yemeyince deli oluyorum suyla yedirirdim suda içmiyor muz severdi onuda bıraktı saatle yedirirdim hep ama artık saat düzen kalmadı yiyebilecegi seylerden agzına veriyorum ne verebilirsem kardır diye büyüdü artık düzene girecek dedim ama daha bir bebek oldu beni istemeyen evde dolanan çocuk kucagımdan düşmüyor

gülcecim hoşgeldin öncelikle
arkadaşlar çok doğru söylemişler, zorlayarak 2-3 kaşık yedirecem diye kaşıktan ve yemekten nefret ettirtmemek gerekiyor bence de
bu sefer sadece hastayken yemeyen çocuk her zaman sorun yaratmaya başlıyor
birkaç gün aç kalmakla bişey olmaz merak etme
annelik işte insan dayanamıyor ama zorlasak da yemiyorlar ki
boşuna yemekten soğumasınlar
öptüm canım güzel kızını

Canım; kuzenim deneyimli bir anne olarak bana hep sakin olmamı, bugünlerin geçici olduğunu ve 1 yaşın dönüm noktası olduğunu söyleyip duruyor. Yaşıyla birlikte uyku ve yeme düzeni oturuyor, tam bebek oluyorlar ve maalesef bu günler çabuk geçiyor. Bu günler en güzel günler kıymetini bil ve sabırla yaşını bekle, sihirli bir değnek deymişçesine düzeliyor bebekler diyor. Umarım öyledir ve hepimiz rahatlarız. 1 yaşını değil dört göz 1400 gözle bekliyorum..

Umarım kuzucuk güzel annesini üzmeden yemeğini yer.. Nefret ediyorum diş çıkartma dönemlerinden. Neden dişli doğmazki bu veletler.. Ağrı yok, iştahsızlık yok, diş kaşınmaları yok... Ne kadar çok şey yok olurdu o zaman... Tam süper olurdu taaaamm :)

teşekkür ederim canım tavsiyelerinize uydum kızıma tarhana yapmıştım yemedi bende zorlamadım ekmege saldırdı eline verdim onu kemiriyor simdi çok eksiklik hissettim okuyamadıgım yazamadıgım zamanlarda özlemişim valla

canım al benden de o kadar
ben yeme konusunda değil de uyku konusunda en az senin kadar gözle bekliyorum
ama pek de ümidim yok

Çınar'ın bugün dengesi kayboldu. Sabah kalktı emdi yattı her zaman olduğu gibi. Normalde 10 da kalkar başlardır teranemize ama Çınçın saat 12.00 ye kadar uyudu. Saat 13.00 te kahvaltısını bitirdi. Tabi ara öğünümüz ve öğlen yemeğimiz sarktı. Benimde içim katıldı ((((

suyunu dökünce de vitamini gitmez mi?

kızlar bebişlere brokoli çorbasını nasıl yapıosunuz?
ben genelde haşlayarak veriyorum ama çorba yapayım dedim bugün
kendimize yaptığım kremalı falan ama bebişe ii gelmez krema
siz nasıl yapıosunuz canlarım?

füsfüs 10. ayı bitti acanım

megilara

canm az soğanı öldür zeytin yağ koy az küçük patates rendele ve brokolileri minik minik doğra
bebişin nekadarlık yarım diş sarımsakta koyabilirsin
sonra pişir hepsini ister blenderden geçir tanesiz yap ister geçirme çatalla ez taneli yesin gebğinin ayına göre yaparsın bnu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…