Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bence bu kadar düşünmeyin kızlar ya
2 -3 ay erken vericeksiniz de nolacak
boşverin bekleyiverelim, uğraşmayın ona sorcam buna sorcam diye
bir eksiklik olacağını sanmıyorum ben 2 ay bal süt vermedik diye

bence bu kadar düşünmeyin kızlar ya
2 -3 ay erken vericeksiniz de nolacak
boşverin bekleyiverelim, uğraşmayın ona sorcam buna sorcam diye
bir eksiklik olacağını sanmıyorum ben 2 ay bal süt vermedik diye

Ya aslında orası öyle ama doktorumu ek gıdaya geçişte dinlemedim şimdi yediremiyorum. Sütte de aynı şey olmasını istemiyorum.. Hoş Hurşit abi benim oğlum içmeyecek ama şimdiden tattıralım dedi. İnsanın kafası allak bullak oluyor be şekerim.

bizim doktor prof o da artık süt verin demişti
ben tattırdım ama beğenmedi sanırım içmedi

Bence sen doktoru dinle sonuçta bizim doktor dokuzuncu ayı bitirdiğinde söylemişti her ay yeni birşeye başlıyoruz on aylık olunca belki bizimkide başlatır.Hem hepimizden iyi Çınar'ı dokorun tanıyor.Mesela Taylan biraz küçük doğdu doktorumuz Taylan'ı iyi tanıyor ve hesaplama yaparken değerlendirirken onuda düşünür başka doktora gitsem o doktor bilmez.

biz sen son geçen ay dr gitmiştik bundan sonra 1 yaşında gelin dedi ama süt bal yumurta akı tuz şeker vermeyin dedi

Haklısın canım benim teşekkür ederim. Hurşit bey Çınar'ı çok iyi tanıyor. Bazen içimiz rahat olsun gel şu testi yaptıralım ama sonucu bu çıkacak diyor ve verdiği değer çıkıyor. Bazen müneccim mi acaba dediğim oluyor :)))) Sonuçta pediatri bölüm şefi. Bugün sabah hemen hemen bebişleri Çınar kadar olan doktor birkaç arkadaşım var onları arayıp sordum. Onlara da doktorları başlamış. Bu kadar zararlı olsa kendileri hem hekim hem de anne olarak vermezlerdi bebeklerine. En iyisi doktorlarımızı dinlemek ve güvenmek sanırım. Desteğin için teşekkür ederim..

Mesela işte bizimkide yumurta akını başlayalım dedi...CADIARZU

ebe ta aşıda gittiğimizde yumurta akına da yavaş yavaş başla demişti.

neyse dün akşamüzeri yoğrt verdm sade olarak uzun zamandr yemiyordu,özlemiş.
bir de şehriyeyi pişirdm , yumurta sarısı,yoğurt ve unu karıştrdm,biraz dA öyle pişti,üzerine zeytinyağ tereyağ karışımına nane ekledm ama fazla ısıtmadım,onu döktüm,çok beğendi.bugun öğlen de onu yedi.

bugün sabah kahvaltısından beri bişey demedi Enes beni sinir etti ben yemeği veriyorum o dışarı çıkarıyo bıktım bu çocuğun yemek yememesinden

1 saat önce tarhana corbası verdim fındığıma afiyetle yedii

bugün sabah kahvaltısından beri bişey demedi Enes beni sinir etti ben yemeği veriyorum o dışarı çıkarıyo bıktım bu çocuğun yemek yememesinden

Al bendemde okadar bu kız ymek yemiyor bi türlü adam gibi ama bana kafayı yedirtcek az kaldı

Bizimde yine başladı diş sıkıntımız bir ay bir ay çıkarmasak bir ay rahat etsem bende Taylan da.Sabah iştahsızdı şöyle böyle kahvaltı yaptık,uyudu uyanınca elma ve ceviz yedirdim sıkıntıyla,öğlen tavuk eti,karnabahar,şehriye yedi dışarıda yedi o açıdan güzeldi.Eve gelince biraz mamaya armut rendeledim yedi,şimdi annem mercimek çorbası ve yoğurt yedirmeye çalışıyor.Sonra umarım uyur...

ben bugün defneye kıymalı şehriyeli yeşil mercimek yaptım.
1 tane arpacık soğan koydum içine.
çok sevdi bütün tabağı bitirdi, üstüne biz yemek yerken yoğurt yedi
hala mam mam diyordu
midesi delindi bugün çocuğun
kızlar bişey sorucam, ban soğan kavuruken z. yağı değil de çiçek yağı koyuyorum, zeytinyağını kavurmada kullanmak sağlıksız diye duymuştum, siz nasıl yapıyorsunuz?

Umarım biraz önce bu sevimsiz dış çıkartma sürecini atlatır tatlı Taylan'ımız. Afiyet olsun tatlişkoya. Bugün Çınar'a beyazı hariç rafadan yumurta verdim sabah. Doktorumuza sormadım rafadan yumurtayı ama herşey verebilirsin sözünden ilham ve cesaret aldım :)) bir güzel itirazsız yedi. Toxsoplazma ihtimali nedense uçuverdi aklımdan (( öğlen tam 5 kişi ulmak çorbası yedirmeye uğraştık. ( anneanne, babaanne ve dedelerle) biraz yedi ve uyudu. Bugün meyvelerinin yüzüne bakmadı. Akşamda çok az köfteli ıspanak yedi.

Ben su ile öldürüyorum

valla ben her yemeğini zeytin yağı ile yapıyorum soğanı kavururkende füsfüsüm
az kavuruyorum
yeşil mercimek gaz yapmıyomu ben daha vermedim

bende akşam patates+havuç+kabak+soğan püresi yaptım verdim mam ama yedi birazdanda yoğurt vericem bu gece yine uyumicak gec saatte muhallebi yer artık allh kerim ne zman uyur-tatlicadiarzu-

doğrusun,ben de mısırözüyle kavuruyorum.
what is ulmak ?
Ben su ile öldürüyorum
yani xeno cum sen de abarttın bu doğallık filan muhabbetlerini :)

akşamdan bugun öğlenin çorbasını yaptım bizim oranın-Maraş- yoğurtlu yarmalı tarhanası.ilk kez tavuklu yaptım,üzerine de zeytinyağını az ısıttım ve nane ekledim,döktüm,yemekteyiz adanada ya,onlar diyordu tarhana sarmısaksız olmaz diye,ben de hatırladım ve az da sarmısak kattım.gece gece ev mis gibi koktu.

Ve kızım 9 aylık oldu DDD oley .

Son düzenleme:
bugün de sen güldürdün şule beni:)
hakkaten what is ulmak?
b&m cim senin bebiş ne kadarlık? ben daha önce de verdim yeşil mercimek, sıkıntımız olmamıştı
önce biraz haşlayıp suyunu döktüm ama
ezmeden yemek şeklinde yedi defne, çok hoşuma gidiyor öyle yiyince:)

Günaydın kızlar,bende oğluşuma artık herşeyi yediriyorum..istiyorumki makarnayı haşlayıp,eline vereyim kendisi yesin...sonrada tedirgin oluyorum,boğazına kaçar mı diye..gerçi ki tanede dişimiz var ama:)

günaydın arkadaşlar. bu sabah bebeğime kayısı yumurta, biraz ekmek içi ve elma suyu içirdim. 11 aylık olduğu için artık herşey yediriyorum. evde ne piştiyse o gün onu yiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…