Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Yiğit bugün öğlen çorbasını içti,3 tanede köfte yedi..köfteye bayılıyor,ağzını bir açıyor ki sormayın:))

Gülcede köfteyi çok seviyor ama dün akşam nedense yemek istemedi bugün öğlen kıymalı şehriye çorbası az öncede kabak dolması yedi çok uykusu var ama bu saatte uyursa uykusu gecikecek yoğurt uyku yaptı galiba

dün akşam bizimkide köfte yedi
bugünde sebze yemeği yaptım güzelce yedi akşamada napsam bilmiyorum (

Ben akşam için kıymalı semizotu yapacağım ve yine yemeyecek benim çooook iştahlı oğlum. Sabahtan beri tek iadesiz yediği karpuz. Su içmediği için içi yanıyor delinin karpuz iyi geldi

öğlen şehiryeli domates çorbası,akşam da dünden kalan terbiyeli köfte ve yarım şeftali yedi.şimdi tekrar kapıya çıktı babasıyla.eve giremiyoruz valla.

benim kızımda iki gündür fena iştahsız hep su içiyor suyla midesini dolduruyor sanırım...
bende yarın ne yapsam diye düşünüyordum...ne yapsamda yese...

anılın alt dişleride geliyor .çok huysuz kaç gecedir uyumuyoruz.yemeğini güzel yiyor ama.kabağı çok seviyor.ama köfteyi o kadar yemiyor ağzından geri çıkarıyor.siz yedirirken rondodan geçiriyormusunuz.ya meyveleri hala püre yapıyor musunuz?

ben sulu köfte yapıp çatalla ezip yediriyorum.ısırp pek yemez,dışarı atar seninki gibi.yalnız birkez cok yumusak olmuştu,kıymadan mı nedir.yada domates rendesiyle pişrimiştim.bir daha deneyeyim.makarna seviyor bizimki maşallah.küçük salata yaptıgımız makarnalar pratik oluyor,büyükleri ısırtarak yediriyordum,sevigli kayganam,önce domates sos yapıp makarnayı onla birlikte pişriyormus.o yöntemle yapcam artık.
meyve ise yumuşaksa ya bir iki ısırıyor,şeftali mesela küçük doğrayıp çatalla verdim tadına baktı ikindi,akşam ise rendeledim yemeğin yanısıra verdim.

sağol canım.bende meyveleri küçük doğrayıp veriyorum.ama köfteyi ısırarak yese keşke ama alt dişleri yok.ancak çıkacak.bizimki üstten gelmişti ilk dişleride.köfteyi senin dediğin gibi domates rendeleyip yapayım bende.

Ben köfteyide meyveleride bıçakla minik minik kesiyorum,kendisi yiyiyor..zaten artık robotu pek kullanmıyorum,ezerek veriyorum..

Bu arada uzun zamandır yiğit geceleri 4-5 kez uyanıyordu,bizde artık uyku uyuyamaz hale gelmiştik..dün akşam yine 7 gibi yemeğini yedirdim..gece saat 10 a doğru ilk kez muhallebi yaptım..nestlenin özel sütünü almıştım..ve süper birşey oldu yiğit sabah 6 ya kadar uyanmadı..yavrum acıkıyormuş demekkii,bizde güzel bir uyku uyuduk:))

maşallah oğluşuna..
bizim oğlanda gece çok sık uyanıyor
gece 1 kez mama veriyorum
ama artık beslenmeye ihtiyacı yok dedi doktorumuz
kesmeye çalışıyordum kesmesemmi acaba yaa -tatlicadiarzu-

maşallah dilini ısır poponu kaşı.. hep böyle devam eder inşallah...maşallaaaahhh .. biraz dikkat eski avartarım gelir sonra demedi deme

Oyyy biz bu sıralar sıkıcı günler geçiriyoruz oğlum diş çıkarmak üzere tabi ne iştah var nede uyku hepsi çıksa ne kadar kolay olacak bebeğimin bakımı uykusuzluk,iştahsızlık ve huysuzluk.

maşallah viola bana da iyi fikir verdin...nasıl yaptın muhallebi yi canım şeker felan koydun mu nasıl tatlandırdın?

Bende uyutmadan önce mutlaka Taylan'a ya sütlaç yada muhallebi veriyorum yoksa çok sık kalkıyordu.Bazende susadığı için kalkıyor,anne çay derse susamış anlamına geliyor sanki çok çay içiyorda beyimiz çay meraklısı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…