Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Akşam yemeğinde 2 tane etli kabak dolması yanınada yoğurt yedi yiğit oğlum..öğlen uyumadığı için çok uykusu var,biraz daha oynar uyur..

sevhancım çay süzgeci 1 dakika,makarna süzgeci 7 dakika, spatula 4 dakika.....valla benim taktiği anlatmışsın sen resmen sırnaşık şey
ıştahlıda olsa iştahsızda olsa yemek olayını kullanmayı çok iyi biliyor bu pıtırcıklar annelerin en zayıf noktası ya.
ılginçtirki Taylan öğlen yemek istemedi bugün hep iştahlı diye bahsettim ya illa tersi olacak.Yaptığım ve yemediği yemek mercimek çorbasıydı uyandıktan sonra tavuk suyu çorbası içti onu iyi tüketti sonra armut verdim tek bir dilim yedi yatmadan önce aptamil vericem bisküvi ile karışık biz biraz kilo almakta zorlandığımız için günde iki kere mama vermeye devam ediyorum onu fazladan veriyorum.
Bu arada kahvaltıyı yazmamışım hadi tersten olsun bu sefer,bir yumurta iki dilim kaşar deliyor kaşar peynir için,bir çay kaşığı tereyağ,bir bardak ıhlamur milupqanın mamasına (peynirli pekmezli mama)kattığım ceviz,bedem,kabak çekirdeği,fındık ve öğütülmüş üzüm çekirdeği yedi.
Sonra yaklaşık bir saat sonra 2 tatlı kaşığı pekmez çokmu veriyorum acaba yani demir eksikliği olmasın diye umarım abartmıyorumdur.Bunlardan bir saat sonra 90ml aptamil sonra uyku.Sonra öğlen yemeği (bugün yemediği)

bizimki sabah kahvaltı karışımını yedi, annem yediriyor sabahları, sonra çeyrek armut, öğleden sonra yoğurt 120 cc ve bir iki kaşık sebzeli bulgur pilavı. sebze yemeği yemediği için sebzeleri rendeleyip bulgur pilavı yapıyorum. illa kaşığı kendi tutacak bir iki ağzına götürüyor sonra sıkılıyor. akşam bişey yemedi az önce bir tane içim smart yedi. danone vermek istemiyorum, aslında bu hazır pudingden de vermek istemiyorum ama ne yapayım onu yiyor bir.
acaba yoğurt fazla mı, o mu şişiriyor? siz ne kadar yoğurt veriyorsunuz.

bizimki sabah kahvaltı karışımını yedi, annem yediriyor sabahları, sonra çeyrek armut, öğleden sonra yoğurt 120 cc ve bir iki kaşık sebzeli bulgur pilavı. sebze yemeği yemediği için sebzeleri rendeleyip bulgur pilavı yapıyorum. illa kaşığı kendi tutacak bir iki ağzına götürüyor sonra sıkılıyor. akşam bişey yemedi az önce bir tane içim smart yedi. danone vermek istemiyorum, aslında bu hazır pudingden de vermek istemiyorum ama ne yapayım onu yiyor bir.
acaba yoğurt fazla mı, o mu şişiriyor? siz ne kadar yoğurt veriyorsunuz.

yoğurt çorbaların ya da yediği her neyse yanında yiyor birkaç kaşık,bir ondan bir ondan.ya da yoğurtlu çorba sıksık.
120 cc yoğurt mu şişirecek yok cnm ya.Bişey yemiyorsa yoğurt yesin ne güzel çok kaliteli bir besinmiş.
içim smarta gelince,bugun onların büyük boylarını gördük,biraz daha farklı,içinde meyve parçacıkları var,şeftaliliden yedi akşam biraz.

Arkadaşlar ne kadar çoookkk ilerlemişsiniz ben yokken.. Üşendim okumaya şöyle bir göz attım sayfalara..Dertli arkadaşlar gelmişler.. Hoş gelmişler.. Benim yazacak birşeyim yok (((

zaten bir yoğurt yiyor diye ben de veriyorum. annem her akşam küçük bir kase mayalar. yemediği ender yoğurtu. ama yine burada okumuştum galiba eğer 120-150 cc. bişey yiyorsa o bir öğün demektir diye ama kaç aylık için onu bilmiyorum. bir de ara öğünler ana öğünün üçte birini geçmemeliymiş. bizimkinin en çok yediği miktar da yoğurt o da küçücük bir kase işte. o yüzden merak ettim çok mu diye. çünkü başka şeylerden bir iki kaşık ancak yedirebiliyorum.

ben en iyisi bir iki gün de yoğurt vermemeyi deneyim. belki benimkinin mide kapasitesi toplam 200 cc.dir günlük. zaten süt içiyor az da olsa. ben niye hergün yoğurt veriyorum ki yeni ek gıdalara geçmiş gibi zaten ek gıdalara geçişte fazla seçenek olmadığı için yoğurt veriliyordur.sonuçta ben hergün yoğurt yemiyorum.
ya kusura bakmayın kendi kendime konuştum

konuş konuş rahatlarsın
ya demek ara öğün 3te biri kadar olacakmış.artık ara öğün almıyor da,eskiden sıkıntı oluyordu.

bizimki de hep sıkıntılı oldu ama meyveyi hala rendeleyip saat 10-11 gibi vermeye çalışıyoruz. yoğurt da artık öğle yemeği saatinde hiçbirşey yemezse bari onu yesin diye veya akşamüzeri.
bizimki toplam 10 saat falan uyanık ,iki saat en az bir lokma yedirmek için peşinden koşunca da zaten ana öğün ara öğün ne olduğu belli olmayan bişey oluyor. 10 saat yetmiyor tabii ki ama bir gün 100 saat de olsa farketmez
peki meyveyi ne zaman veriyorsunuz ?

benimkide aynen öyleydi uyanmazdı ama açlıktan ağlar dururdu .bende o uyurken biberonda süt yada mama vermeye başladım 1 aydır artık daha az uyanıyor. dene istersen

meyve askıda 2 aydır filan.aynen 11 gibi veriyordu bakıcısı.birkaç kez kusma olayı yaşayınca,iptal ettim meyve öğününü.portakal suyu veriyorum bazen biraz.son günlerde de akşam öğününde kavanoz mama veriyorum tahıllı meyveli.
benimkide aynen öyleydi uyanmazdı ama açlıktan ağlar dururdu .bende o uyurken biberonda süt yada mama vermeye başladım 1 aydır artık daha az uyanıyor. dene istersen
aynen.uyanıkken biberon emmiyor.uyurken veriyoruz.
tebessüm senin bir de kaseyle içirme formulun vardı dimi.zaman zman deniyorum.bizimki açlıktan ölse de ilk lokmayı alana kadar mahvediyor insanı.kaseyle baktıryorum bende bazı. :teytey:

evet şulecim şimdi eline kaşığını veriyorum sen ye hadi diyoru o kaşığı sokmaya çalışırken bende yediriyorum. yada kaseyi yada bardağı dayıyorum ağzına

bu aralar renkli densenli cam yada porselen bardaklar aldım onlarla yediriyorum her öğün başka bardakla onun desenlerine dalınca biiraz yiyor

füsfüsün kızı iyi yiyor maşallah diyelim.anılda hasta dişide çıkacak heralde iştahı yok.ya bukadar çok şey nasıl yapıp yediriyorsunuz ben çalıştığımdan mı yada aranızda da çalışanlar vardır zorlanıyorum.öğlenki yediğinden veriyorum akşamda.dr umuz inek sütü verebilirsin 1 bardak diyor.ama hala mama veriyorum ben.smart ne içim smart mı süt mü?birde yoğurtu yememeye başladı bugün çilek ve muz koydum meyveli yoğurt yaptım yedi.allah hepimize sabır versin.

benim oğlanda mutfaktaki malzemelrle oynamayı çok seviyor kaşık.süzgeç ne bulursa indiriyor.ve buzdolabını açıyor karıştırıyor.gezerek yemeyi seviyor alıyor ağzına bir lokma şöyle bir tur atıp geliyor evde bir lokma daha.her yere ağzını sürüpte geliyor tabi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…