Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
alisana yaşadıklarımızı çoooooook güzel dile getirmişsin.bir aç da benim evde var.kilosu %10 larda.....hele diş çıkarma döneminde...memeyi bile sadece diş kaşıma halkası niyetine ısırıp bırakır.sürekli yemek yap dök,yap dök,yap dök....yanlışlıkla 2 kaşık yerse hooooooooooooop iade.iade etmezse bu sefer mide bağırsak alışkın olmadığı için sindiremeden yeryüzüne geri.....millet aç kalınca yer diyor ama yok gerçekten benim oğlumun acıkma hissi yok gerçekten.1 hafta su bile içmeden yaşayabileceğine eminim!!!!!!!!!!!!

valla aynen öyle. ben de eminim. benimki de yemeden yaşar, zaten ben de öyleyim.
peki seninkinin uykusu nasıl?

bunların hepsi mi cadı ya.
parmağını sallayarak kızmayı öğrenmişti,uyutmaya çalışıyorum,bana kızıyormuş :) koptum . geçen sefer de ninni söylüyorum alkış çalıyor.

düşünün ki hastayken veya diş çıkarıyorken çocuğunuz bir iki gün bişey yemek istemiyor, işte ben bunu aylardır yaşıyorum hiçbirşeye ağzını açmıyor yemek isemiyor. sürekli değişik yemekler yapıyorum birkaç çeşit koyuyorum önüne hergün her öğün ve hepsi çöpe gidiyor. o kadar sinir bozucu bişey ki tadına bile bakmıyor.annemle beraber evde kıza bakıyoruz ama kadıncağızın da kalbini kırıyorum eşimle de birbirimize giriyoruz sürekli. ne aile içinde huzurumuz ne de sosyal hayatımız kaldı.uyandıktan sonra yemek yedirmeye uğraşırken tekrar uyku saati geliyor dışarıya çıkamıyoruz.bütün gün yemek yedirmeye çalışacaz diye başka bir faaliyet yapamıyoruz. neyse ki sağlıklı diye avunuyorsun, 14 aylık olacak ama o kadar minyon ki kaç aylık diye soruyorlar. hala daha 6-9 aylık kıyafetleri bile oluyor.
İşin çok zor canım sinirlerin yıpranır tabi oğlum bir öğünde biraz azaltsa bende rahatsız oluyorum.Ben kendimden biliyorum yemek yemekten nefret ederdim,annem hep dua etti torunum iştahı babasına benzesin diye benden çok çekmiş.Acıktığımı hissetmezdim,yemek yemek bana ağır yük gibi gelirdi tabi bundan dolayı çok zayıftım hamile kaldığımda 43 kilo idim.Vitamin kullanıyormusunuz?12 tane dişi oğludundan bahsetmişsin bebeğinin diş çıkarma sürecini hızlı yaşıyor büyük bir ihtimalle bundan dolayıda olabilir.Oğlumun şuan dokuz tane dişi var ama iki aydır diş çıkarmıyordu ve iki aydır inanılmaz iştahı arttı.Ben size hergün açık havaya çıkarmanızı tavsiye ederim,ayrıca ne kadar zor olsada sakin olmaya çalışın inatlaşıyorlar zorla yedirmemeye gayret gösterin,yemek yerken elinde sevdiği vaya mutfak araçlarından birini(süzgeç,çay tabağı,çaydanlık kapağı)verebilirsiniz bizim her iştah sıkıntımız olduğu süreçlerde işe yarıyor...Kolay gelsin..

sevhan sen benden de zayıfmışsın
ben de 52 idim ama boy da 172
aynen hiç sevmem yemek yemeyi halen
mecburiyetten yiyorum, eşim de düşkün değil
bizim kız kime çekti ki:)

sevhan sen benden de zayıfmışsın
ben de 52 idim ama boy da 172
aynen hiç sevmem yemek yemeyi halen
mecburiyetten yiyorum, eşim de düşkün değil
bizim kız kime çekti ki:)
Defne kendine özgü bir kişilik.Afferim Defne'ye bal şeker olsun akıllı bizdığıma...Sakın rahatsız olma yemesinden Defne kendine zarar verecek hiç bir şey yemiyor.Obezite sağlıksız beslenmekten kaynaklanır Defne sağlıklı besleniyor.Bütün bebeği iştahsız anneleri anlıyorum empati yapıyorumda durumları gerçekten çok zor.
Ancak beni şaşırtan hiç bir şey yemiyorlarsa aldıkları kilolar Taylan dan gayet iyi ve fazla oğlumun maşallahı vardır ama en fazla 400 gr almıştı geçen ay oda.Anne sütüyle beslenirken ilk altı ay kilo çok iyi idi şimdi 200 gr 400 gr arası değişiyor ben tabiki çok kilolu olmasını istemiyorum ama bu duruma da şaşırıyorum belki oda genetiktir.
Bu arada benim boyum sana göre hayli kısa 1.60 :)

neyse biz de 1 yaş hedefini tutturduk
12yi geçmez umarım diyordum, geçmedi:)
bir ara çok fazla yiyor diyordum ya, bu aralar daha normal
az da değil fazla da
sağlıklı olsunlar yeter ki

sevgili sevhan
benim cadı 6,5 aylıktan beridir diş çıkartıyor, geçen ay ek gıdaya geçeli max. kilo aldı 720 gr hem de 3 tane azı çıkartırken. ben de şaşırdım iki kez tarttırdım. çünkü ilk ay 940 gr. almıştı, ikinci ay 800 gr. , üçüncü ay 600 gr. sonra 400 , 300 , 200
şu anda 9400 gibi, ama yaşına 8800 girmişti
seninki kaç kilo?

bu arada doğum kilosu normaldi 3200 gr., ama boyu normalin altındaydı 48 cm.
Benim bebeğim benim iştahsızlığımdan dolayı zannediyorum biraz düşük kilolu doğdu 2800kg 48boy geçen ay 9800 kg 76 boy.
ilk altı ay iyi aldı kilo sonra azaldı benim bebeğimde beş aylıkken diş çıkardı son iki aydır diş gelmedi.şimdi gerçi iyice kabarmış damakları.
Dişlerin tamamı çıktıktan sonra mutlaka bebeğinde rahatlama olucaktır dilerim iştahı en kısa zamanda açılır..

benım ıcın yemek saatlerı ıskence halıne geldı son 1.5 aydır.derın tum gunu sadece yarım kase yogurt ve 1-2 kasık corbayla gecırıyor artık.sadece gece yarım lıtre sut ıcıyor,bu ıyı ama gunduz alması gereken kahvaltı,meyve ve et yok artık.ne yapsam yemıyor.hastalık ve dıs ustuste geldı ınsallah bu yuzdendır.bızım kucuk adam tosun dogdu ama sonrasında hıc ıyı kılo grafıgı olmadı.4 kılo dogan cocuk suan 13 aylık ve 9800gr.

valla aynen öyle. ben de eminim. benimki de yemeden yaşar, zaten ben de öyleyim.
peki seninkinin uykusu nasıl?

şöyle anlatayım tatlım.eğer gece 6-7 kereuyandıysa AYYYY BU GECE NEKADAR AZ KALKTI RÜZGAR diye tüm sülaleyi arayıp müjde veriyorum.. :lepi: hayır uyanıp emse!!! mızır mızıııııııııııır ......ne istediği belli değil sıpanın

Son düzenleme:
derın su saate kadar sadece mılupanın kahvaltı mamasından yedı oda 4-5 kasık.ne yıyor ne uyuyor ya.iki gecedır gece 3-3.5ta uyuyoruz oda kavga dovus artık bıraksam sabah ezanını beklıycek.ben bu cocugu nasıl duzene sokucam ya cok yoruldum sınırlerım cok yıprandı artık.

Bugün bizim için yine aç bir gün oldu ezogelin çorbası yaptım kendimde denedim çok güzel oldu kızıma yedirdim 40 takla atarak tabakta 1 kaşık kalmıştı ohh dememe kalmadı hepdi iade böyle yapmazdı kusuyordu ama hepsi gelmiyordu bu arada minadex bizde işe yaradı sanırım zorluyırdum yemiyordu ama şimdi azda olsa açıyor ağzını anne sütü almıyor artık inek sütünüde alıştıramadım devam sütü aldım içmedi sütsüz yaşıyor kızım yoğurt yedir dedi dr bol bol annem yemegine bakılırsa hiç kilo alamaz dersin diyo ama kilosu normal suyla yaşıyor bizimki günde en az 200 cc su içiyor çok yemek yemişte susamış gibi 1 yaş kontrolünde 11 400 dü boyda 85 şimdi bilmiyorum ben uzun değilim babasıda normal bu kız kime çekmiş bilmem

İşin çok zor canım sinirlerin yıpranır tabi oğlum bir öğünde biraz azaltsa bende rahatsız oluyorum.Ben kendimden biliyorum yemek yemekten nefret ederdim,annem hep dua etti torunum iştahı babasına benzesin diye benden çok çekmiş.Acıktığımı hissetmezdim,yemek yemek bana ağır yük gibi gelirdi tabi bundan dolayı çok zayıftım hamile kaldığımda 43 kilo idim.Vitamin kullanıyormusunuz?12 tane dişi oğludundan bahsetmişsin bebeğinin diş çıkarma sürecini hızlı yaşıyor büyük bir ihtimalle bundan dolayıda olabilir.Oğlumun şuan dokuz tane dişi var ama iki aydır diş çıkarmıyordu ve iki aydır inanılmaz iştahı arttı.Ben size hergün açık havaya çıkarmanızı tavsiye ederim,ayrıca ne kadar zor olsada sakin olmaya çalışın inatlaşıyorlar zorla yedirmemeye gayret gösterin,yemek yerken elinde sevdiği vaya mutfak araçlarından birini(süzgeç,çay tabağı,çaydanlık kapağı)verebilirsiniz bizim her iştah sıkıntımız olduğu süreçlerde işe yarıyor...Kolay gelsin..

sevhancım çay süzgeci 1 dakika,makarna süzgeci 7 dakika, spatula 4 dakika.....valla benim taktiği anlatmışsın sen resmen sırnaşık şey

X