Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

KABIZLIK GİDERİCİ ÇORBA

Malzemeler :
>Bir kilo arpa
>2 adet kabak
>Pırasa , ıspanak
>Kereviz sapı
>Bir çorba kaşığı zeytin yağı, bir tutam tuz ve su

Hazırlanışı: Akşamdan arpanın üstünü örtecek kadar su dökülerek sabaha kadar bekletin, sabah haşlayın, Sonra diğer malzemeleri de ekleyerek pişirin.
Hazırlamış olduğunuz bu çorbayı sabah aç karnına için.

Kabızlık için bir başka öneriler:

- Kuru kayısıyı ve kuru mürdüm eriğini akşamdan bir bardak suyun içinde bekleterek sabah aç karnına bu suyu için . Suyu içtikten sonra kayısı ve erikleri yiyin .Bu işlemi her sabah tekrarlayın

- Keten tohumunu havanda biraz döğerek sabahları aç karnına , az yağlı yoğurtla karıştırarak yiyin.Bu da kabızlığa çok iyi gelir

yasemin cim sende hemen güzel tarifler bulup getiriyorsun..bende de kronik kabızlık var valla..avtivia yovita yerken bir süre düzelmişti sonra yeniden başlıyor ara ara çay içiyorum dogadan formlardan ama süreklide olmuyorkii..

günaydın güzeller iki gündür giremedim eşim dün sabah bana süpriz yaptı geldi sizler nasılsınız

kızlar buda benden size cerencim yazın çok güzeldi teşekkür ederim
Sevgili arkadaşıma;

Yüzünden tebessüm eksik olmayan,
Kalbinden adaleti fırlatıp atmayan,
Vicdanını dostu gibi kullanan,
Bir türlü kalbi kırılmayan,
Sır saklayabilen,
Kendinden çok etrafındakileri düşünen,
Hiç beklenmedik anda çılgınlıklar yapabilen,
Anne olup,çocuk kalmayı bilen,
Eş olup sevgili gibi davranabilen,
Bir gülüşle fetheden,
Mutsuzluklarını karınca gibi görüp
Mutluluklarına büyüteçle bakabilen,
Bana destek olan,
Bana her ihtiyacım olduğunda yürüyerek değil
Koşarak gelen,
Elindekini benimle kıskanmadan paylaşabilen,
Bana kek,kurabiye yapan,
ve gerçekten enfes yapan,
Bütün ihtiyacı olanları tek tek tanıyan,
onlara ayakkabı,kıyafet alan,
Ağlamayı bilen,
Allah korkusu inanılmaz olan,
Mantığıyla hareket edip,
Duygularıyla düşünebilen,
Seven,sevilen
CAN DOSTUM,ARKADAŞIM,
SIRDAŞIM,
BİRTANEM,
BÜYÜMEYEN NARİN ARKADAŞIMA,

BİR GÜN DEĞİL BİR HAFTA DEĞİL BİR ÖMÜR ARKADAŞLIK HAFTAN KUTLU OLSUN

]

Arifecim senin yazında güzeldi cicim teşekkürler.....

eee kızlarrr kayboldunuz ne oldunuz....

hamilelikte baş ağrısı kötü oluyorr yaaa sanırım mevsimlede ilgili bahar gelsede şöööyle temiz havalara çıksak nefes alsak birazz ne iyi gelir dimi yaaa

nurcum sevindim adına ..olsun cnm bebeişin iyimiş sonra ögrenirsinizi cinsiyetine hadi hayırlısı bakalım tekrar ne zaman gideceksiniz?benimde bugün kasıgım agırmaya başladı..

dün herkes doktora gitmiş sanırım cerotta dün gidecegini söylemişti salı girerim demişti hatırlıyorum..bende gitttim..başka varmıydı dün doktora giden..

cnmbiri sordu hayret diyecektim geldim bana slm atan bile olmadı neyse ceren hnm mail atıyor görüyorum ama niye burada slm atmadı diyordum..burcuda öyle gittiler hep neyse takılıyorum bende onlara.gittim cnm güzel şeyler söyledi doktor.bir sürü yumurtam varmış çok var güzel dedi rahim duvarıda kalınlaşmış dedi..bugün için homron tahlili istedi sabah hastaneye gittim işten öncekan verdim..bir tane daha igne verdi oda göbekten vurulacakmış... bugün akşama dogru arayacam doktorumu ona göre ne zaman tekrar gidecegimi söyleyecek.. bakalım bu igneyi kendim vurabiliyormuşum ama ben vuramam ki kendime neyse doktoru aradıgımda söylerim zaten...şuanda çok şükür iyiye gidiyor biizm için biraz masraflı oldu bu igneler vs falan..3 yıl dolmadıgı için bir sürüde prosedür varmış 3 yıl dolacakta rapor çıkartacanda dıdısının dıdısı oluyor yani...neyse halletmeye çalıştık zaten..

yaseminkcim çorba için sağol
nurcum gözün aydın kocişin gelmiş bebişde iyyimiş maşallah
mavicim kız unutyoruz hergün biri doktora gidiyo bunadımmı nee sen yazıver sormadan
benim gibi sormayaa gerek kalmadan her bişeyi dökyorum valla :))))) herşey yolunda anlaşılan sendede hadi iğneler işe yarasın faydasını gör işallah en kısa zamanda

MAVİİİ DENİZZZZZZZZZZ
bak gördünmü cicim alıntıdaki yazıyı daha sabahın ilk selamında seni sormuşum nankörlük yapma valla dövecem ama heee klava:

kızlar gününüz güzel olsun inşallah geçmişte okadar yazıyonuzki dün ben 4 sıraları girdiğimde online olanlar ses vermedi bana ben çıktım cıvıldaşmaya başlamışınız ondan sonrada yok online sın niye yazamıyon diyosunuz okumayı bitiremiyorumki neyse bu kadar içimi kustum yeter şaka bi yana bessenb cim beni sormuşsun allah razı olsun ben iyiyim sen nasılsın hayatım senin o dini bütün konuşmaların o kadar hoşuma gidiyoki anlatamam rabbim hep dilinde çok güzel ya allahım kıldığın namazları kabede kılmış gibi kabuletsin inşallah tez zamanda gönlünden geçen dualar önünde olur inşallah kendine iyi bak cerencim yasemine tekmeler ne zaman olur demişin bakıyorumda şimdiden merak sardı seni az kalmıştır merak etme hayırlısı ile oda olucak ozaman çok vuruyo demek yok ona göre gülünü seven dikenine katlanır misali mavi deniz hayatım ben bugün inan ilk online olduğumda senin hastane olayını soracaktım ama bu cadılar okadar çok yazıyolarki geçmişten bugüne gelmek zoroldu yumurtaların hayırlı olur inşallah ben senden bu ay çok ümitliyim rüyamda da gördüm ya ondan herhalde bendeki heyecan rabbim verecek inşallah.yasemin bak maili yazınca ne kadar iyi oldu gördünmü herşey yoluna girdi gerisi kolay rabbim huzur versin hepimize burcu kız o kabızlık sorunu bende de var hemde mavi denizin dediği gibi kronik bendekide hamilelikten öncede vardı bak kayısı ile eriği suya koyma işi çok işe yarıyo bide belki tiksiniceksiniz ama ben en son çare hamile olduğum için ıkınmamak için mecbur kaldım hakiiki zeytin yağını kayısı suyu ile karıştırıp zoru zoruna kafama her gece dikiyorum buda bir çözüm çünkü kabızlığın çoğu bağırsakların kayganlığını kaybadip susuz kalmasından oluyomuş yağ çok iyi geliyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…