Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

canlarım kaçak göçek girip okuyorum ama yazmaya pek fırsatım olmuo sizde buralarda olmuosunuz
benim oğluşta yaramaz biraz sürekli kucakta kucağıma alınca sakin yatağına yatırdığımda kıyamet kopuyor biraz gaz problemimizde var boğuşup duruyıs şimdi uyudu da bende bakim kızlar napıo dedim nasılsınız varmı bi yaramazlık

Merhaba Arkadaşlar.,

Bir sorum olacak ben 6,5 aylık hamileyim bebeğim hergün eksiksiz belirli saatlerde harket ediyordu.Şu 2 gündür çok zayıf bir şekilde döndü.Onun haricinde hiçbir hareket yok.Sizce fazla mı pimpirikleniyorum normal mi bu?

Hareket sayısı önemli!

İçinde başka bir canlının hareket etmesinin yarattığı eğlence dışında anne adaylarını düşündüren bir başka konu da hareketlerin sayısı. Kimine göre bebek az hareket ederken kimine göre de çok hareketlidir. Gerçekten de gebeliğin 28. haftasından sonra bebek hareketlerinin sayısı bebeğin iyilik hali hakkında bilgi verebiliyor. OP. Dr. Mumcu konuyla ilgili şu ipuçlarını veriyor: “Hareketlerin azalması bebeğin sıkıntıda olduğunu düşündürür ve ileri tetkik gerektirir. Bebek hareketlerinin sayılması pek çok uzman tarafından kullanılan ve giderek popülerlik kazanan bir uygulamadır. Basit, ücretsiz ve herkesin yapabilir olması tekniği cazip kılmaktadır. Fetal hareketleri saymaya başlamak için en uygun zaman gün içinde bebeğin en aktif olduğu anlardır. Kaydetmeye başlarken hareketi ve saatini yazın. Her harekette kağıda bir işaret koyun. 10 harekete ulaştığınızda saati yeniden not edin. Bu testi her gün hemen hemen aynı saatlerde yapın.Eğer o gün bebek braz sakin ise 5-10 dakika yürüyün, şekerli birşeyler yiyip için ve daha sonra sol yanınıza dönüp yatın. Ufaklığın uyanıp uyanmadığına dikkat edin. Bu sırada bebeğin her hareketinin anne adayı tarafından hissedilemeyeceğini unutmayın.Normalde bebeğinizin 4 saatte en az 10 kez hareket etmesi gerekir. Eğer bu sayı 10'dan az ise doktorunuzu arayın. Çok hareket eden bir bebeğin ileride hiperaktif olması gibi bir durum söz konusu değildir. Aynı zamanda bazı söylentilerin aksine bebek hareketleri ile cinsiyetinin de herhangi bir bağlantısı yoktur.”

Bebek hareketlerini daha kolay hissetmek için ipuçları

• Yatağa uzanın ve rahatlayın
• Şekerli bir şeyler için
• Yüzükoyun yatın
• Bebek 28 haftadan büyükse sırt üstü yatın
• Karnınıza walkman dayayın ve müzik çalın. İşe yarayacaktır.

Merhaba canım.Bebek.com dan bu yazıyı ekledim.Umarım yardımcı olur.

merhaba kızlar, bugün kızkardeşim geldi çooooooooooook mutluyum :) yeğenine neleeeeer neler getirmiş, birazdan albüme ekleyeceğim :) eee sizlerde ne var ne yok?

filiz ablacım merhabalar nasılsın
canım görmemişim seni, ben hemen çıktıktan sonra geldin herhalde dün... nerelerdesin, özledik seni ya :)
oyyyy kıyamam oğluşuma ben, bu gaz problemi anlaşılan yeni doğan tüm bebeklerde oluyor, kendimizi hazırlamamız lazım şimdiden :)

teşekkürler canım, gerçekten harika bir bilgi vermişsin :)

merhaba arkadaslar nasılsınız...hepınıze hayırlı ramazanlar dılerım...
FİLİZ ablam cok seker esyaları rüzgarımızın ....teyzesıde cok zevklıymıs...rabbım saglıkla gıymek nasıp etsın amin.:Saruboceq:

teşekkürler canım, gerçekten harika bir bilgi vermişsin :)[/QUOTE]

rica ederim canım.arkadaşa yardımcı olabilmişsem sevinirim.

ablacım nasılsın çok fazla giremiyorum bilgisayar genellikle yiğenimde oluuyor
nurcum, kendine dikkat et, nasılsa bütün kış bir arada olacağız inşallah, napalım yazın böyle oldu :)
sana da hayırlı ramazanlar canım :)

çok teşekkür ederim, evet teyzesi zevkli :) amiiiiiiiiiiiiin inşallah hepimizin çocukları iyi günlerde giyinsinler inşallah :)

AMİN ABLACIM AMİN.:Saruboceq:

BEBİŞLERİNİN YOLUNU GÖZLEYEN HAMİŞ ADAYLARIMIZ

1 - Kumsal.................................. (15 Eylül)
2 - Ummuhan_d ......................... (22 Ağustos)
2 - Nesemese..............................saldım çayıra Mevlam kayıra zemuszemus

Allahım bu listedeki bütün herkese en kısa zamanda bebiş versin veeee bir alt listeye geçsin herkes inşallahhhhhh... Bu listede yok olsun artıkın

BEBİŞLERİNİN YOLUNU GÖZLEYEN ANNE ADAYLARIMIZ

1. Htc80......................................37. haftamızdayız (K) (17 Eylül) {YAREN}

2. Karpuz ...................................35. haftamızdayız (K) (22 Eylül) {CEMRE}

3. Bulcuk....................................34. haftamızdayız (E) (10 Ekim ){MİRAÇ}

4. Musyas....................................34. haftamızdayız (K) (10 Ekim) {ZEYNEP ADA}

5. Gcan......................................34. Haftamızdayız (E)(12 Ekim ) {MİRAÇ}

6. Benssenb...............................31. Haftamızdayız (E & K) (1 Kasım) (İkizler geliyor)

7. Mavideniz...............................29. Haftamızdayız (K) (15 kasım ) {BERRA}

8. Agnes......................................29. Haftamızdayız (E) (17 Kasım) {EBRAR}

9. Rüzgar Deniz..........................27. Haftamızdayız (E) (30 Kasım) {RÜZGAR}

10. Hayat24................................. 25. Haftamızdayız (K) (15 Aralık) {YAĞMUR NİSA}

11. Slvmsstr................................ 22. Haftamızdayız (E) (2 Ocak 2010)

12. Jasminn_23............................19. Haftamızdayız (20 Ocak 2010)

13. Fatos0808 ............................ 16. Haftamızdayız (15 Şubat 2010)

14. Nilsu24..................................10. Haftamızdayız (29 Mart 2010 )

Rabbim bu listedeki herkesede hayırlı evlatlar nasip etsin bir avazda kurtulalım inşallah kızlar

MELEKLERİNE KAVUŞAN TAZE ANNELERİMİZ

1. Karabiberim............................ 8 Mart 2009 {YAREN} 5 Aylık

2. Yasemink..............................20 Nisan 2009 {SUDE MELİS} 4 Aylık

3. Menzilgülü..............................6 Mayıs 2009 {YUSUF TAHA} 3 Aylık

4. Beyaz16.................................15 Mayıs 2009 {ZEYNEP} 3 Aylık

5. Ceren54................................. 20 Haziran 2009 {CEREN} 2 Aylık

6. Nur_84.................................... 27 Haziran 2009 {İLAYDA} 2 Aylık

7. İerror........................................ 12 Temmuz 2009 {CEMRE} 1 Aylık

8. Entelliye ................................ 20 Temmuz 2009 {ÖZCAN ALP} 1 Aylık

9. Kayra_42..................................22 Temmuz 2009 {ÖMÜR} en taze ANNEMİZZZ 1 Aylık hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt zemuszemus zemuszemus zemuszemus

Darısı tüm Hamilelerin başına inşallah sağlıkla

alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis

zemuszemus zemuszemus zemuszemus zemuszemus zemuszemus zemuszemus

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…