Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

En son kalp atışlarını duymuştum birbuçuk ay önce:ecrin_bebek: pıt pıt ama tabi minicik olduğu için tam olarak göremiyosun.
ama dün meleğimle oynaştık fındığım bıdığım doyamadım valla.
dün sabah 7de gittim hastaneye doktorumuzun iki ameliyatı vardı saat 13.30da anca girebildim 1. sırada olduğum halde. Doktorumu çok sevmesem kalmazdım ama onu seviyorum. Ultrason için karnımıza jel sürüldü oturduk bira muhabbet ettik. sonra meleğimi gördüm aman allahım annesi gibi yüz üstü yatıyo kafası bize dönük kafasını kaldırdı elini oynattı sanki el salladı sonra tekrar yattı. kulakları gözleri minik parmakları yaradana kurban olayım doyamadım yavrumu izlemeye. bide hareketli maşallah yüzüstü yatmış bacaklarını oynatıyo suda cıp cıp yapıyo sanki teyzeleri.
keyfi yerinde yani belli. o şimdi benimle benim içimde mi mucize bu başka bir adı yok!!

meleğime bende doktorumuzda el salladık sonra ensesini ölçtük. 1.7 ense kalınlığı 6.5 cm boyu 150 gr ağırlığı. 2 li taramanın birinci aşaması ense kalınlığıymış. ensesini yesinler. sonra kan verdim o kadar haftaya alacaz inşallah sonuçları.

Hııı asıl konuda folic plusı bıraktım. magnezyuma başladık. çok kilo almışım.senağlama Makarna,pilav,ekmek,un,ker,tuz yağda kızartma, cips, aburcubur yasak.:dance: kilomuzu normale alırsak inşallah. :Saruboceq:Hergün mutlaka yoğurt süt yumurtadan midem bulandığı için haftada 2 defada olsa haşlama yumurta yememi istedi. Bide bol salata ve zeytinyağlı ayrıca en çok balık. İşin özü hamiş diyetindeyim. Meleğiminde benimde sağlıklı olması için.

kızlar bende geldim aranıza bende 1 aylık hamişim bende sevincimi paylaşmak istiyom

ay çok güzel anlattıkların bizde görecekmiyiz o günleri.ben cumartesi ilk defa gideceğim doktora 5+6 kalp atışlarını duyarmıyız acaba.senin ne kadarlık şimdi 3,5 - 4 aylık falan sanırım.Allah kucağımıza almayıda nasip kısmet etsin.bu arada kaç kiloyla hamile kaldın şimdi kaçsın.lütfen hepsine cevap ver.

naren1981 geçmiş olsun bende de vardı vajinal mantar fitil+krem vermişti dr. fakat fitili kullanamadım malesef ve iltihap oldu. Allaha şükür geçti. Kaşıntısı yanması berbattı. İlaçlarını düzenli olarak kullan. En kısa zamanda atlatırsın inşallah canım.

sağol canım benim 2 ay önce olmuştu genephone ve pregestan kullanmıştım.hormon değişikliğinden demişti doktor .çadetimede 4 gün vardı hamile olup olmadığımı bilmiyorum.ama o zaman çok ilerlemişti.vagi-c diye bir ftil kullanmıştım.o neydi hala hatırladıkça içim bir kötü oluyor .felaket yakmıştı.bu defa tecrübeli olunca anladığım gibi gittim doktora yine fitil ve krem bverdi bu fazla yakmıyor.

kızlar bende geldim aranıza bende 1 aylık hamişim bende sevincimi paylaşmak istiyom

aramıza hoşgeldin canım.hayırlısı olsun bebişin. benimde bugün 5+4 . son adet tarihim 7 eylüldü senin kaçtı.bende şimdilik bulantı vs gibi hiçbir şey yok .ilerde ne olur bilmem ama inşallah olmaz.bazılarında olmuyormuş .çoğunda oluyor ama.kaç kiloyla hamile kaldın.ben öğrendiğim gün 61 kiloydum.

Tabiki görcen tatlım.:Saruboceq: 6 haftalıkta duyuluyormuş normalde. Fakat ben erken duydum yani gördüm kalp atışlarını. 5haftalıktı yanlış hatırlamıyorsam. Çok garip bişey. Daha doğrusu muhteşem bişey. :lepi: Benim bugün tam 13 haftalık. 3ay 1haftasırnaşık şey Ben 67 kiloydum boyum var. bide göbeğim senağlama Bütün kilom göbeğimdeydi. Şimdide öyle. Şuanda 79 kiloyum senağlama
nasıl oldu inan bilmiyorum çok göstermiyorum ama berbat bi duygu bu tarafı.O yüzden diyet yapıyoruz ve kesinlikle vitamin almıyoruz ilaç olarak hepsini sebze meyveden alıcaz. Normale döneriz dedi doktorumuz bakalım inşallah. Bir hafta sonra gidicez sonuçları almaya ozaman bakıcaz. Çok utanıyorum yuhh bu kadar kilo alınırmısenağlamasenağlama

İnşallah geçer mantarın gebelikte normalmiş ama. Hergün iç çamaşırı değiştir. Vajinal duş yapma. İç çamaşırların pamuk ve beyaz olsun eğer renkliyse mutlaka günlük pet kullan.tabi gün içinde pedini değiştir. bide iyice ütüle giymeden önce. Benim bir haftada geçmişti.

çok teşekkürler canım bilgilerin için .inşallah duyarız kalp atışlarınıbebiğimin.ama kilo konusunda gerçekten maşallah. 3 ayda 12 kilo .iştahın mı açıldı .çoğu kişi öyle söylüyor.şimdilik bende çok bir iştah artışı yok ama bakalım .ben toplamda 15-20 arası alırım diye düşünüyorum.ama boy bende 1,63 kilomda 61 aslında tontiş sayılırım.bakalım hamilelikte ne olacak.

yok ya ne iştahı =))) tabi iştahta var bide aldığım vitaminler. hamileliğim boyunca almam gereken kiloyu 3ayda aldım.senağlama

neyse vercem ama sırnaşık şey

merhaba.. ben aranıza yeni katıldım.sizlerden ricam bursa da memnun kaldığınız kadın doğum doktoru isimleri alabilirmiyim.bursa da yeni sayılırım ve bu konuda pek bilgim yok.şimdiden teşekkürler

merhaba.. ben aranıza yeni katıldım.sizlerden ricam bursa da memnun kaldığınız kadın doğum doktoru isimleri alabilirmiyim.bursa da yeni sayılırım ve bu konuda pek bilgim yok.şimdiden teşekkürler

hamilemisin sende.ben medikal parka gideceğim.doç dr.murat arslan var ona gideceğim.arkladaş gitmişti çok memnun kaldı ondan .çok güzel ilgileniyor demişti.bende ilk defa gideceğim .ama hamile kalamadıysan benim olmasaydı.pembe mavi ye gidecektim.yada jimeri çok iyi anlatıyorlar.

kızlar selam..hepiniz iyisinizdri umarım..ben henüz adet olmadım.Cmt bekliyorum bakalım..bu ayda olmadı gibi geliyor bana ama bakalım..

kızlar selam..hepiniz iyisinizdri umarım..ben henüz adet olmadım.Cmt bekliyorum bakalım..bu ayda olmadı gibi geliyor bana ama bakalım..

inşallah adet olmassın canım.güzel haberler veririsin bize .sen ne kadar zamandır bekliyorsun bebişini.

Canim hesabima gore 7 gun var aramizda. Benim mide bulantisindan cok, agzimin tadi yok, hicbire yedigimin, suyun bile tadini alamadigim gibi hos da gelmiyor. Su bile icemiyorum. Gecmis olsun, mantar olayi gercekten kotu, dikkat et kendine.

Canim maasallah bebisine... Ya sen bu kadar kiloyu vitaminler yuzunden mi aldin. Canim cok dikkat et aman. Bebisinin her tarafi bellimiydi, vallahi mucize...

Hosgedin canim, hayirli olsun.

Hadi hayirlisi... Belli olmaz sekerim belkide tutmustur, bende gecen kesin tutmadi diyordum.

Canim maasallah bebisine... Ya sen bu kadar kiloyu vitaminler yuzunden mi aldin. Canim cok dikkat et aman. Bebisinin her tarafi bellimiydi, vallahi mucize...

maşallah sizede.. eveeet her tarafı belliydi. Cinsiyetini söylemedi yemin etmiş 14 haftalık olunca söylicekmiş şimdi emin değilim dedi. Şaşılacak bişey burcu yüzüstü yatmış yavrum ayaklarını oynatıyo düşünsene 6.5 cm ama ayaklarını oynatıyo
doyamadım izlemeye el salladı bize. şimdi hatırlayınca bile ağlayasım geliyor.

Kiloya gelince aslında yememde bi değişiklik yoktu ama tabi tatilde patates kızartmasını çok kaçırdım oda öğünlerde aslında. Doktora göre vitaminler iştah açıyormuş ve tabi yemeklerin dışında ek olarak vitaminde alındığı için kilo almış başını gidiyordu ki tuttum. Ekmek makarna pilav e yasaklar çoğalınca kilolar gider inşallah. önce bebek önemli sonra ben.

Canim yaaa nasilda heyecanini hissediyorum yazilarindan. Ben oyle degilim yani durgunlastim hatta bu internete bu siteye girmeyi bile istemiyorum. Milletin yiyeceklerden midesi bulanir, benimde boyle garip seylerim var. Bir heyecanim yok yani, cinsim ben. Insallah su 3 ay cabuk gecer.

Canim birde benim istahim acilsa, bende kilo alsam. Ne bileyim aslinda biraz istahim acildi gibi olduydu ama bu seferde agzimin tadi bozuldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…