Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

arifecim teşekkür ederim canım evet aradığım bu linkti hayatım sağol. ya merak ediyorum bebeğim hangi haftada ne durumda diye burdan takip ediyorum bende:) cuma günü doktora gittiğimizde eşimde ultrasonda gördü bebeği ve ne kadar çok büyümüş başı falan resmen belli dedi tabi o hissedemediği için durumu benim kadar tahmin yürütemiyor :)
ben iyiyim canımcım dedim ya bayram yatarak geçti malesef sağlık olsun ne yapalım nasipse bir dahaki bayrama bebişimle gideriz el öpmeye teyzesi inşallah...
mavi deniz yazını ben okumuştum canım ama yorum yapmak istemedim sonradan baktımki sanırım yanlış anlaşılma olmuş. canım benim sen kendini nasıl hissediyorsan öyle hareket et. ben allahıma şükürler olsunki bebeğimin yolunu hiç beklemeden o geldi hatta erken bile geldi bu yüzden ne desem belki anlamıyorum gibi gelir sizlere ama inanın sizler için cani yürekten dualar ediyorum en kısa zamanda hamiş kalında 2009'da türkiyede nüfus patlaması olsun diye :) çok ciddiyim... ama sen kendini kötü hissedeceksen başka şeylerde konuşup paylaşırız. kadın kadna olduktan sonra konuşacak muhabbetmi yok bize dimi kızlarrr.....
yemek tariflerinden bir başlarız danteller örgüler temizlik vs. vs daha neler neler siz isteyin yeterki kızlar

nurcum geçmiş olsun cnm sendemi? ooff bu kasık ağrısı çok feci dikkat et kendine sıcak su torbası koy ayaklarının altıne çok iyi geliyor. doktora gittinmi durumun ne umarım sadece soğukalgınlığıdır. inşallah idrar yolu enfeksiyonu değildir cicim...

bişi değil cicim ne demek ay ne güzel kocaman olmuştur şimdi eşin ilk defamı gördü bebişi canımkaydirigubbakcemile5

Merhaba kızlar, bugün işbaşı yaptım ben de. Önce bir iş listesi yaptım. Sonra da topiğe girdim, geçmişi okudum. İnanın topik bende de bağımlılık yapmış.

Ceren54, Nur, geçmiş olsun. Dikkat edin kendinize.

Kibele hoşgeldin. ben henüz iki aydır deniyorum. Bu ay da adetime 3 gün var. Yani 18' inde olmam lazım. Eğer bu ay da olmaz ise Menzilgülü ve senin tavsiyeni dinleyip sipariş edeceğim.

Nesemesee merhaba canım. Ben de evcini diye bir siteden sokak simidi tarifi okumustum bir ara. Bir bak istersen. Ben hamur işlerinden çok anlamam. Belki tarif hoşuna gider.

Kızlar bu arada Seda Sayan' ın sabah programını izleyen var mı aranızda? Sanırım doktor olacak bir bey ısrarla hamile kalamayan bayanlara soğan kürü tavsiye ediyor. Bunu tam dinleyebilen var mı? Ben yarısında görebildim de. Sizce işe yarar mı? Ya da bir zararı olur mu?

hepinize güzel bir gün diliyorum kızlar. Ara ara girmeye çalışacağım bugün. Şimdilik hoşçakalın.

arifecim sagol tatlım..cerencim anlıyorum senide ama ben bu hataya iki kere düştüm bidaha düşmem bununla ilgili bir yorum yapman yazmamda ne kadar olsa burada ben öyle seziyorum alınan olabiliyor yada düşüncelerimi onaylamayan tabii kimse onaylamak katılmak zorunda degl sanırım bu konuda öncelikle entelliye bir örnek bize oda fazla takmamak için bir takım şeylerle meşgul olmuş ve o düşünmedigi ayında hamile kalmıştı(ne bu ya avukat gibi konuştum) yani benim yazının ana amacı bu idi ama örnekler bizi hassalaştıran bazı konularıda yazınca bu biraz konu özünün dışına çıkmış gibi oldu..neyse saglık olsun dedim ya amacım kimseyi incitmek dgl ve küsmedim kimseyede yanlış anlaşılmasın tekrar sadece duygularımı hislerimi paylaştım..

htc umarım 18 de bekledigin o kırmızılar gelmez.sogan kürü faydalı bişe cnm eger içebilirsen dene 1 bardaklık suyun içine bir soganı 3 4 bölüp kaynatıyorsun sonra ılıtıp içiyorsun özellikle kist böbrek taş kum vs birde dogurganlıgı artırdıgı söyleniyor gerçekten faydalı oldugunu söylüyorlar ama ben bir kere denedim sanırım çıkartıyordum çok zor oldu bi daha deneyemedim..eger içebilirsen mutlaka iç derim..

slm kızlar,oh çok şükür kavuştum sizlere,ne de çok özlemişim ya hepinizi,ayrı ayrı öpüyorum,kucaklıyorum.Şenizbayram güzeldi ama çok yorucuydu ya,gelen giden çok oldu herkese hizmet etmek zorunda kaldım,nerdeyse bütün gün hiç oturmadım,yatıp dinlenme fırsatım hiç olmadı,bebişimde çok yorulmuştur ya:ecrin_bebek:yol çok uzundu birde çok sarstı ya,salladı da durdu,inş bebeğimde bir sorun yoktur,bu hafta bir kontrole gideyim bakalım ne diyecek dr.,idrar tahlilimde biraz eritrosit vardı,tekrarlayalım bakalım,inş sorun çıkmaz,3lü testim de çok iyi çıktı kızlar,bir sorun yokmuş,size söyledim mi söylemedim mi hatırlayamadım,tekrar paylaşmak istedimşakkıdı
biz eşimle kızmımıza isim bulduk bile ama kimseye söylemedik daha,zeynep,benimde aklımdan geçiyordu,eşiminde geçiyormuş,daha bebk falan olmadan güzel isim demiştik,şimdi daha güzel bir isim bulamassak,zeynep olacak,bence bilerek bulmayacağız,çünkü çok içime sindi bu isim,zeynep,eşim zeynebim türküsünü söylüyor kızım için:1rolleyes:benimde çok hoşuma gidiyor valla:sm_cool:
gördüğüm kadarıyla herkes iyi,Allah iyilik versin cümlemize inş.:Saruboceq:
hoşgeldin canım aramıza,inş bebeğini sağlıcakla kucağına almak nasip olur canım,senin az kalmış bebişini görmeye,Allah bir avazda kurtarır:teselli: inş.

MAVİDENİZCİM BİŞİ SORUCAM BU SOĞAN KÜRÜNÜ NE KADAR KULLANICAZ BENİM BÖBREKLERİMDE TAŞ KUM SIKSIK OLUYODA HEM BU SEBEPLE BELKİ BEBİŞTE GELİR :Saruboceq:

Mavi Deniz teşekkür ederim canım, mutlaka deneyeceğim. Eminim tadı çok iğrençtir. Çünkü ben bir ara bol soğanlı lahana çorbası içmiştim zayıflamak için tadı çok kötüydü.

Beyaz16 ne güzel bir isim bulmuşsunuz. Allah tamamına erdirsin canım. Çok beğendim.

Arifeyvz, geçmiş olsun canım. Zor olur böbrek taşı. Allah şifa versin.

Mola vermiştim kızlar ve hemen topiğe girdim. ne güzel burayı keşfedeli hiç canım sıkılmıyor. Söyleseler bu kadar samimi bir ortam olacağına inanmazdım. İnşaallah böyle gider.

MAVİDENİZCİM BİŞİ SORUCAM BU SOĞAN KÜRÜNÜ NE KADAR KULLANICAZ BENİM BÖBREKLERİMDE TAŞ KUM SIKSIK OLUYODA HEM BU SEBEPLE BELKİ BEBİŞTE GELİR :Saruboceq:

cnm valla günde 2 bardak falan içilmesi gerekiyor diye duymuştum dur bi bakayım netten;

Kür: Polykistik over’e, erken menopoza ve miyomlara karşı
İki bardak klorsuz suyu (yaklaşık 250-300 ml) kaynatınız. Orta boy yemeklik kuru soğanın en dış açık kahverenkli ince kabuğunu soyduktan sonra dörde veya altıya bölüp kaynamakta olan suyun içerisine atınız. Ağzı kapalı olarak beş dakika kaynattıktan sonra ocaktan indirip ılımaya bırakınız. Ilıyınca, süzülür ve ılık olarak bir su bardağı öğle yemeğinden on dakika önce içilir. Aynı şekilde akşam yemeğinden önce tekrar taze olarak hazırlanıp on dakika önce içilir. Bu küre onbeş gün devam edilir ve kür sonlandırılır.

Dikkat: Kırmızı veya mor soğan amaca uygun değildir. Uygulanacak olan soğan kürünün taze hazırlanması ve ılık olarak içilmesi şarttır. Soğuk olarak veya beklemiş haşlama suyu içilmemelidir.

cnm bu kür 15 günde yapılmalı günde 2 bardak deniliyor..adet düzenlemesine pko olana yumurta düzenleyici bira kaç şey daha var unutum şimdi..birde böbrek taşı için ararken bunu buldum;

İBRAHİM SARÇOĞLU BÖBREK TAŞI
17/10/2008 | Kategori: PROF DR İBRAHİM SARAÇOĞLU

BÖBREK TAŞLARI;Bazı vücudlar malesefki böbrek taşı üretmeye meğillidir.Böbrek taşı yada kumu dökmek çok sancılı bir sürectir diyen saraçoğlu böbrek taşının oluşumunu engelleyen kürü açıkladı
Böbrek taşı olanlar:Halk arasında kalsiyumun böbrek taşı ürettiğini dair yanlış bir bilgi vardır ;tam aksine böbrek taşı oluşumunu engellemekte kalsiyumun büyük etkisi vardır ,bu açıdan bol bol klasiyum almalıyız.diyen saraçoğlu böbrek taşı oluşumunu önleyen diger bir besinde pırasadır.
Pırasayı pirinçsiz ve zeytin yağıyla pişirip haftada 2-3 ker yenildiği zaman taşın oluşumunu engellemiş olursunuz.
Ayrıca böbrek taşlarınızı doktor kontrolünde avakado yapraklarını kullanarak düşürebilirsiniz
inş işine yarar..

kızlar ben bu arada şunlara başladım
1-bal çörek otu tarçın karışımı günde 2 3 kaşık
2-bal arı poleni karışımı günde 2 3 kaşık
3-hayıt suyu günde 2 çay bardagı(off kokusuda son yudumun içtikten sonra agıza gelen o tatta igrenç ama almış bulundum o litrelik şişeyi bari yarısına kadar deneyeyim)
bu arada sogan kürünü gerçekten çok öneriyorlar annemde yineledi bana dün hatta kendiside içmiş adet düzensizligi vardı son zamanlarda düzenledi faydasını gördüm dedi birde incir kürüne başlayayım diyorum ne kaybederimki sogan suyu ve hayıt suyundan kötü olmayacagı kesin zaten..

kızlar neredesiniz ya işleriniz çokmu yogun..

aayyy kızlar ya soğan suyunun tadı çok kötüdür nasıl içeceksiniz? allah yardımcınız olsun şifanız bol olsun inşallah... başka bir çaresi yokmuki bunun?

Bebişlerinin yolunu gözleyen hamiş adaylarımız:

1. Benssnb........................................... .17.ayımdayım
2. Nesemese.......................................... 18.ayımdayım
3. Mavideniz......................................... ...4 ayımdayım
4. Rahel............................................. .....
5. Aum............................................... ...38. ayımdayım
6.Burcusal........................................ ........5.ayımdayım
7.Arifeyvz........................................ ........ 4. ayımdayım
8.Ceylan83........................................ ......
9.mavi45......................................... ......17.ayımdayım.
10.Htc80.......................................... ......2. ayımdayım

Bebişlerinin yolunu gözleyen anne adaylarımız:

1. Menzilgülü........................ 16. Haftamiza girdik.
2. Yasemink..........................22. Haftamız bitiyor.
3. Kibele................................8. haftamiz bitmek uzere.
4. Beyaz16............................18 +0 olduk çok şükür
5. Lotuss75
6. Nur_84..............................11. Haftadayız
7. Ceren.............................. 12.+6 olmuşuz teyzeleri :)
8. Kayra42............................6+6 olduk
9. Entelliye ..............................7+0 olduk bugün :)
10.lotus79
11.ierror..................................8 . Haftadayız
12.boncuk_gözlüm...................17. Haftadayım
13.arda_..................................7.haftamıza girdik.

cerencim özellikle pko için içilmesi gerktigi söyleniyor inan çevremden o kadar kişi söylüyor ki bunu iç diye bana söylerken bile öhhh geliyor..bir kere içtim de su bardagıyla igrençtii..

canım ya oofff ben konuşurken öğürüyorum birde yanımda olsa kesin çıkarırım ooff ya allah yardımcınız olsun şifa işte ne yapalım...

haklısın cerencim ne yapalım ama ben içemiyorum işte bunu..neyse digerlerini yapmaya çalışıyorum..ilaçta kullanıyoruz doktro kontrol ediyor rabbim verirse nasip ederse bizim yaptıklarımız bile boş aslında..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…