Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

Mavi Deniz teşekkür ederim canım, mutlaka deneyeceğim. Eminim tadı çok iğrençtir. Çünkü ben bir ara bol soğanlı lahana çorbası içmiştim zayıflamak için tadı çok kötüydü.

Beyaz16 ne güzel bir isim bulmuşsunuz. Allah tamamına erdirsin canım. Çok beğendim.

Arifeyvz, geçmiş olsun canım. Zor olur böbrek taşı. Allah şifa versin.

Mola vermiştim kızlar ve hemen topiğe girdim. ne güzel burayı keşfedeli hiç canım sıkılmıyor. Söyleseler bu kadar samimi bir ortam olacağına inanmazdım. İnşaallah böyle gider.

canım sağol sorma annemden emdiğim süt burnumdan geliyo valla allah kimseye vermesin çok zor ve acı verici iyi yapmışşın arada bir bakınca rahatlıyorum bende bizim arkadaşlarımız süper :içelim:aman allah bozmasınkaydirigubbakcemile3

cnm valla günde 2 bardak falan içilmesi gerekiyor diye duymuştum dur bi bakayım netten;

Kür: Polykistik over’e, erken menopoza ve miyomlara karşı
İki bardak klorsuz suyu (yaklaşık 250-300 ml) kaynatınız. Orta boy yemeklik kuru soğanın en dış açık kahverenkli ince kabuğunu soyduktan sonra dörde veya altıya bölüp kaynamakta olan suyun içerisine atınız. Ağzı kapalı olarak beş dakika kaynattıktan sonra ocaktan indirip ılımaya bırakınız. Ilıyınca, süzülür ve ılık olarak bir su bardağı öğle yemeğinden on dakika önce içilir. Aynı şekilde akşam yemeğinden önce tekrar taze olarak hazırlanıp on dakika önce içilir. Bu küre onbeş gün devam edilir ve kür sonlandırılır.

Dikkat: Kırmızı veya mor soğan amaca uygun değildir. Uygulanacak olan soğan kürünün taze hazırlanması ve ılık olarak içilmesi şarttır. Soğuk olarak veya beklemiş haşlama suyu içilmemelidir.

cnm bu kür 15 günde yapılmalı günde 2 bardak deniliyor..adet düzenlemesine pko olana yumurta düzenleyici bira kaç şey daha var unutum şimdi..birde böbrek taşı için ararken bunu buldum;

İBRAHİM SARÇOĞLU BÖBREK TAŞI
17/10/2008 | Kategori: PROF DR İBRAHİM SARAÇOĞLU

BÖBREK TAŞLARI;Bazı vücudlar malesefki böbrek taşı üretmeye meğillidir.Böbrek taşı yada kumu dökmek çok sancılı bir sürectir diyen saraçoğlu böbrek taşının oluşumunu engelleyen kürü açıkladı
Böbrek taşı olanlar:Halk arasında kalsiyumun böbrek taşı ürettiğini dair yanlış bir bilgi vardır ;tam aksine böbrek taşı oluşumunu engellemekte kalsiyumun büyük etkisi vardır ,bu açıdan bol bol klasiyum almalıyız.diyen saraçoğlu böbrek taşı oluşumunu önleyen diger bir besinde pırasadır.
Pırasayı pirinçsiz ve zeytin yağıyla pişirip haftada 2-3 ker yenildiği zaman taşın oluşumunu engellemiş olursunuz.
Ayrıca böbrek taşlarınızı doktor kontrolünde avakado yapraklarını kullanarak düşürebilirsiniz
inş işine yarar..

CANIM NASIL MAKBULE GEÇTİ ANLATAMAM ÇOK SAĞOL BU AKŞAM HEMEN BAŞLICAM İÇMEYE NAPALIM BUACIYI ÇEKMEKTENSEmirmirmirmir

haklısın cerencim ne yapalım ama ben içemiyorum işte bunu..neyse digerlerini yapmaya çalışıyorum..ilaçta kullanıyoruz doktro kontrol ediyor rabbim verirse nasip ederse bizim yaptıklarımız bile boş aslında..

doğru diyorsun aslında rabbim ne zaman uygun görürse o zaman verir bunlar bahane. ama yinede tabi bile bile lades dememek gerek tedbiri elden bırakmamak lazım. allah dert veriyor kuluna dermanınıda veriyor şükürler olsun. rabbim dermansız dertler vermesin. hakkımızda herşeyin hayırlısı canım... :CüvCüv::ecrin_bebek:

selam kızlar nasılsınız?ceren nasıl oldun canım?inşallah daha iyisindir.

valla nasıl olayım be gülüm iyi olmaya çalışıyorum işte... sen nasılsın sende de aynı sorun varmış (idrar yolu enfeksiyonu) ne yapıyorsun nasıl bir tedavi uyguluyorsun cicim? sancın varmı şu sıra?

canım sağol sorma annemden emdiğim süt burnumdan geliyo valla allah kimseye vermesin çok zor ve acı verici iyi yapmışşın arada bir bakınca rahatlıyorum bende bizim arkadaşlarımız süper :içelim:aman allah bozmasınkaydirigubbakcemile3

canım ya çok çok geçmiş olsun böbrek taşı çok zordur annemden biliyorum. bizim ailede herkeste var annem, babam, kardeşim bir bende çıkmadı çok şükür öyle bir şey inşallahta çıkmaz hep dua ediyorum. yoksa hem hamilelik hem o ooff zaten kasık ağrılarım canıma yetiyor. rabbim şifa versin herkese... dikkat et kendine ayrıca üşütme canım... sıkı giyin...

arifecim geçmiş olsun hatta bir sürü kürler var diye biliyorum nette böbrek taşı kumu için..benim kayınbabamda var hatta ameliyat oldu..kayınvalidemde ve eşimdede bir dönem olmuş..çok şükür biizm tarafta kimsede olmadı..zor oldugunu biliyorum bunun.. cerencim tabii tedbiri elden bırakmamak lazım..

ya dikkatimi çekiyor kaç saattir filiz kuş arkadaşımız bu topikte ama tek kelime yazmıyor nedenin anlamadım..okuyor olsa bu kadar saattir dikkatimi çekti benim..

kızlar bugun yoğundum açamadım bile hatta okumadan yazıyorum şu anda vaktim yok hiç eve gidince okucam tek tek sayfaları öpüyorumh epiniz

ya dikkatimi çekiyor kaç saattir filiz kuş arkadaşımız bu topikte ama tek kelime yazmıyor nedenin anlamadım..okuyor olsa bu kadar saattir dikkatimi çekti benim..

evet mavizdeniz benimde dikkatimi çekti o isim canım. ya arkadaş en baştan başaldı okumaya meraktan bu topiğe katılacak yada sadece aklına takılan şeyler varsa cevap buluyordur belki burda kim bilir :)

kızlar benim bu günlük mesaim bitmek üzere şimdilik kapatıyorum bayanlar. eğer eve gittiğimde kendimi iyi hissedersem evde katılırım tekrar sohbetlere. tekrar görüşünceye dek kendinize iyi bakın kızlar hepinize iyi akşamlar....

Evet arkadaşlar, en baştan başladım okumaya, ama bitiremedim ve son sayfaya geleyim dedim. Herkese merhaba bu arada :)

valla nasıl olayım be gülüm iyi olmaya çalışıyorum işte... sen nasılsın sende de aynı sorun varmış (idrar yolu enfeksiyonu) ne yapıyorsun nasıl bir tedavi uyguluyorsun cicim? sancın varmı şu sıra?

canım sağolasın.iki gündür iyiydim ama malum bugün okul başladı bayramda kaloriferler yanmamış ve bugünde bozuktu.ben ne kadar dikkat edersem edeyim olmuyor işte.üşüttüm yine sancılandım kasıklarım ağrıyor.bebek daha küçük olduğu için malesef antibiyotik veremiyor.perşembe günü kalp atışlarını duymak için gideceğiz o zaman anlatırım ama azdı farkındayım çünkü sancılar sıklaştı ve akıntının rengi değişti.ne yapcam bilmiyorum ama felaket canımı sıkıyor...

burcusal herkeste bir yogunluk olmalı bugün baksan dogru dürst ugramadılar buraya arkadaşlar..filiz sanada merhaba bianda okuyup bitirmek kolay dgl bayagı sayfa oldu çünkü.kayracım kötü talihsizlik olmuş ham hafta başı soguk bir çok yer hemde yanmamış kaloriferler biizmde sabah daha soguktu şimdi daha yeni ısınır gibi..zaten yarım saat sonrada çıkacam..cerencim sen keyfine bak..

kızlar ya ayaklarım hiç ısınmıyor,peteğe dayayıp ısıtıyorum 1 dk sonra yine buz gibi,sanki buz kalıbının içine sokmuşum gibi,neden böyle oldu acaba,sıcak su torbasını alıp yatıcam bugün.

kızlar dikkat edin kendinize kayra ceren entelliye nur diğer hamişler, cerenin dediği gibi ayaklarınıza kat kat çorap giyin ayaktan üşüttünmü hastasın demektir. hepinizin mutlu bebiş haberlrini duymak çok güzel siz şimdi ultrasondan görüyosunuz doğuncada bize burdan resimlerini gösterceksiniz biz teyzeleri olarak merak ediyoruz yeğenlerimizi:1rolleyes:

canım benim çok saolasın çok iyi niyetli harika bir kişiliksin burdan takip ettiğim kadarıyla sizleri yani menzil gülü mavi deniz enteliye ceren boncuk gözlüm htg kibele ve ismini yazamadığım tüm arkadaşları çok seviyorum iyi bir sohbet arkadaşı ve nasihat alabileceğimiz kişilersiniz allahım seni en kısa zaman da hayallerine kavuşturur inşallah inan sizleri kalpten anlıyorum yüzeysel değil.... hihoyyyt kaydirigubbakcemile5 kaydirigubbakcemile3

Merhaba kızlar, bugün işbaşı yaptım ben de. Önce bir iş listesi yaptım. Sonra da topiğe girdim, geçmişi okudum. İnanın topik bende de bağımlılık yapmış.

Ceren54, Nur, geçmiş olsun. Dikkat edin kendinize.

Kibele hoşgeldin. ben henüz iki aydır deniyorum. Bu ay da adetime 3 gün var. Yani 18' inde olmam lazım. Eğer bu ay da olmaz ise Menzilgülü ve senin tavsiyeni dinleyip sipariş edeceğim.

Nesemesee merhaba canım. Ben de evcini diye bir siteden sokak simidi tarifi okumustum bir ara. Bir bak istersen. Ben hamur işlerinden çok anlamam. Belki tarif hoşuna gider.

Kızlar bu arada Seda Sayan' ın sabah programını izleyen var mı aranızda? Sanırım doktor olacak bir bey ısrarla hamile kalamayan bayanlara soğan kürü tavsiye ediyor. Bunu tam dinleyebilen var mı? Ben yarısında görebildim de. Sizce işe yarar mı? Ya da bir zararı olur mu?

hepinize güzel bir gün diliyorum kızlar. Ara ara girmeye çalışacağım bugün. Şimdilik hoşçakalın.

canım öncelikle inşallah bu ay güzel bir süprizle hayaline kavuşturur rabbim seni soğan kürü dediğini dinlemiştim hani suda kaynatıp suyunu içme kürü bu rahimde iltihap falan ne varsa temizliyormuş birde hamile kalmaya yardımcı yönleri varmış öyle duydum birde zararı olcağını düşünmüyorum doğal bir ürün soğan herşey gönlünce olsun ama bu soğanı hamişlik beklenen ay yada hamiş ken yapılması iyi değil dişe biliyorum düşüye neden oluyo diye duydum

Kızlar bugün yoğunluktan giremedim pek mavidenizcim cerencim çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için arkadaşlar lütfen dikkat üşütüp hasta olmayın beyazcım benim ayaklarımda buz hiç ısınmıyor ama benim üşüttüğüm zaman böyle olur hep.burcuuuuuu nasılsın

İrreor canım, güzel dileklerin ve uyarın için teşekkür ederim.

Benim de mesaim bitmek üzere kızlar. Evde işleri bitirebilirsem, gece de girmeye çalışacağım.

Hepinize iyi akşamlar.

ooooofff kimseler yok galiba nerelerdesiniz bakimmm.ben de çok bel ve kasık ağrısı oluyo . 8.hafta içindeyim yine ilkinde olduğu gibi kendiliğinden düşük yaşıyacağım diye ödüm kopuyo dün saat 16:00 da bel ağrım çok oldu öyleki kendimden bile vazgeçtim eşime dedimki (o çok sever eli kolu rahat durmaz yanağımı sıkar vs küçük el şakaları yapar)benden uzak dur her yerime ağrı vuruyo şakalaşmanı çekemiyorum dedim .sen tv izle ben yatıcam dedim saat 21:00 kadar ölü gibi yattım ama anlıyacağınız bana bilgi verin bu ağrıları ara ara çeken varmı ben hep kötüyü düşünmek istemiyorum ama düşünüyorum gidip lavaboya kendimi kontrol ediyorum bişeymi oluyo diye napıcam bilemiyorum ilk çoçuk isteme sevdam hüsranla sonuçlanınca insan paranoyak oluyo
senağlama :çok üzgünüm: ve ilk üç dört ayımı atlatmak nasip olursa o zaman eşle dostla paylaşıcam şimdilik annem ablam dışında eşimin ailesi vekomşulara hiç bişi söylemek istemiyorum . çünkü ilkinde sevincimizi saklayamayıp söylemiştim 6-7 haftalıkken düşük yapınca ben ağlamayı kestikçe birileri gelip sabır diliyo ve ben tekrar kötü oluyorum o yüzden eşim kötüyede alıştıralım kendimizi bişey olursa aramızda acımızı yok ederiz kimsenin seni üzmesini istemem dedi valla çok doluyum kusura bakmayın çok gevezelik yaptım galiba ....herkese selamlar a.s.

X