bebeklere suyu nasıl verelim

selocan16

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2009
65
0
slm arkadaşlar ek gıdaya geçtiğmizden bu yana bebegimize su vermeye başladık ama benim aklıma takılan bi mesele var ben hazır su kullanıyorum ama kaynatmadan veriyorum eşim bu suların içinde ozon olduğunu sölüyor kaynatmadan sağlıksızmı oluyor bilgisi olan varsa paylaşsın sevinirim fisfisfis

ben ilk başlarda kaynatıp veriyordum.. sonra mama yaparken normal içme suyu ile ılıtıyordum.. şimdi normal kaynattığım çeşme suyundan veriyorum ben içme sularını.. herşeyden sakınırsak sakına göze çöp batar misali birazda oluruna bırakmak lazım.. ama dediğim gibi bende ilk verdiğimde içme suyunu kaynattım..

eve aldığımız sular varya damacana onu 10 dk kaynatıyoruz biz baya bi çok olarak.onu hem bebişin içme suyu hem mama suyu olarak kullanıyoruz

eve aldığımız sular varya damacana onu 10 dk kaynatıyoruz biz baya bi çok olarak.onu hem bebişin içme suyu hem mama suyu olarak kullanıyoruz

aynen cnm bende damacanayla aldığımız suyu 10 dk kaynatuyorum.içme suyuna da mamaya da kullanıyorum.bu suyu 2 gün kullanıyorum en fazla.doktorumuz hangi marka su olursa olsun 10 dk kaynatılacak ve bu su 2 günden fazla kullanılmıcak dedi.

aynen cnm bende damacanayla aldığımız suyu 10 dk kaynatuyorum.içme suyuna da mamaya da kullanıyorum.bu suyu 2 gün kullanıyorum en fazla.doktorumuz hangi marka su olursa olsun 10 dk kaynatılacak ve bu su 2 günden fazla kullanılmıcak dedi.

Neden 2 günden fazla kullanılmayacak dedi.Bende aynı şekilde damacanayı kaynatıp kavonoza koyuyorum muhallebisini suyunu ondan veriyorum

bende kaynatıp sürahisi var ayrı ona koyuyorum benimki içmeyi sevmiyo ama ıhlamurunu mamasını çorbasını onunla yapıyorum ama 2 günden fazla gidiyo bence bişey olmaz abartıyo bazen drlar

ben henüz mama vermedigim için sadece içme suyu veriyorum artık kaynatarak vericem bende damacana suyu veriorum ama çorbasına musluk suyu kullanıyorum acaba onudamı hazır su yapsam

arkadaslar suyu uzun sure kaynattiginizda icindeki sodyum orani artrmis bir su olur.o yuzden bi kac tasim kaynasa yeterlidir.ben bir yasina kadar boyle yapmayi dusunuyorum.sonra damacanaya aynen devam.bizim gibi yani.

damacana suyu kullanmıyorum
pet sıse ıle alıyorum suyu 1 lt kadarını kaynatıp termosa koyuyorum
bıtınce yenısını kaynatıyorum herseye bu suyu kullanıyorum

bende damacanadaki suyu ketılda kaynatıyorum öyle hazırlıyorum herşeylerini
günlük yapıyorum ben

ben damacana suyunu kaynatmadan veriyorum zaten sadece bikaç kaşık veriyorum, mamasına herşeyine de kaynatmadan kullanıyorum, doktorumuzu da değiştirdik doktor da herhangi bişey söylemedi, hazır suyu neden kaynatmak gerekiyor???

X