Bebek kalp atışları ne zaman başlar!!!çok acil

merhaba arkadaşlar bende 5 haftalık hamileyim dün doktora gittim doktor henüz kalp atışı yok dedi olmayada bilir inşallah olur tarzı şeyler dedi çok moralim bozuldu ama şimdi 8. haftada kalp atışı duyan arkadaşları okuyunca moralim biraz düzeldi. İnşallah duyarım bebişimin kalp atışlarını onun gelişini duyduğumdan beri çok istiyorum. Allah hayırlısıyla nasip eder inşallah.

benim çatlak doktoru hatırladım sinirlendim şimdi ya 5 haftalıkk bebeğe kalp atışı yok olmayabilir denir mi ya bende gittim 6+4 de karından ve alttan baktı cins doktor kalp atışı yok alalım dedi hemen ben dedim bir hafta bekleyelim diye başka doktora gittim o da karından göremedi alttan baktı sağlıklı kalp atışı var dedi 7+4du o zaman 9.haftada bile duyan varmış rahmim biraz allttaymış haftada bir deiğne oluyorum

merhaba arkadaşlar bende 5 haftalık hamileyim dün doktora gittim doktor henüz kalp atışı yok dedi olmayada bilir inşallah olur tarzı şeyler dedi çok moralim bozuldu ama şimdi 8. haftada kalp atışı duyan arkadaşları okuyunca moralim biraz düzeldi. İnşallah duyarım bebişimin kalp atışlarını onun gelişini duyduğumdan beri çok istiyorum. Allah hayırlısıyla nasip eder inşallah.

Benim beş haftalıkken kesede görünmemişti korkma henüz kalp atışı olmaması normal.Benim kese 6. haftada görüldü kalp atışıda ya 7. yada 8. haftada duyulmuştu.Ama duyulmazsada 9. haftaya kadar zamanı var bekleniyor öyle okudum birkaç kişide.Allah hayırlısyla sağlıcakla kucağına lamayı nasip etsin.

ben 5+6da duydum kalp atislarini ama doktor cok sanslisin bu buyuklukte cok zor dedi. 9 da duyabilen arkadaslarim var hic merak etme, yolk kesesi gorunduyse sorun cikmasi cok dusuk ihtimal cnm

bende ilk 5+1 de gitmiştim doktora keseyi gördü. 6+1 de kalp atışlarının olmadıgını 7+0 da tekrar gelmemi kalp atışı olmazsa alacağını söyledi. tarif edilemez bir yıkım yaşadım. çok ağladım. burda yazılanmaları okuyunca çok rahatladı içim. 2 -3 doktora daha gidicem. inşallah duyulur bebeğimin kalp atışları. lütfen dua edin benim için :KK43:((

bende ilk 5+1 de gitmiştim doktora keseyi gördü. 6+1 de kalp atışlarının olmadıgını 7+0 da tekrar gelmemi kalp atışı olmazsa alacağını söyledi. tarif edilemez bir yıkım yaşadım. çok ağladım. burda yazılanmaları okuyunca çok rahatladı içim. 2 -3 doktora daha gidicem. inşallah duyulur bebeğimin kalp atışları. lütfen dua edin benim için :KK43:((

6+0 da bende göremedim kalp atışlarını benim doktorum 2 hafta sonra gel bu boyutlarda normal dedi ultrasonda haftası ddaha küçük görünüyor. doktorunu degiştir muhakkak.
bende moral bozukluğu yaşadım ama inanıyorrum 10 gün sonra görücem

Canım bende senin gibiyim. Dün gittim normal ultrasyonda kalp atışı yok dedi sonra alttan baktı biraz gördüm dedi hatta bende gördüm ama içim rahat etmedi başka doktora gittim özele orası hiç yaşamıyor kalp atışı yok dedi. Ne yapacağımı şaşırdım. Senin ultrasyonda kaç mm yazıyor bende 6.5mm yazıyor nasıl normalmi acaba gelişmesi.

6+0 da bende göremedim kalp atışlarını benim doktorum 2 hafta sonra gel bu boyutlarda normal dedi ultrasonda haftası ddaha küçük görünüyor. doktorunu degiştir muhakkak.
bende moral bozukluğu yaşadım ama inanıyorrum 10 gün sonra görücem

canım bir sonraki gün başka doktora gittim. kıpır kıpır bebeği nasıl göremedi anlamıyorum. çok şükür bebeğim çok iyi. inşallah senin bebeğinde sağlıklıdır. allahım kucağımıza almayı nasip etsin :)

Canım bende senin gibiyim. Dün gittim normal ultrasyonda kalp atışı yok dedi sonra alttan baktı biraz gördüm dedi hatta bende gördüm ama içim rahat etmedi başka doktora gittim özele orası hiç yaşamıyor kalp atışı yok dedi. Ne yapacağımı şaşırdım. Senin ultrasyonda kaç mm yazıyor bende 6.5mm yazıyor nasıl normalmi acaba gelişmesi.

canımcım ben ilk 5 haftalıkken gittim. o zamn keseyi görmüştü. ama ikinci gidişimde yani 6+1 de kalp atışını duymayınca hiç bir ölçüm yapmadan çıktı odadan kalp atışı yok olmazsa alıcaz dedi salak doktor neyseki başka hastaneye gittim. boyut olayına çok takılma. hepsi gelişiyo allahın izniyle. çokta acele etme doktora gitmek için. konuş bebişinle ve bol bol dua et. benim mucizem bırakmadı beni. seninkide bırakmaz inşallah.

canımcım ben ilk 5 haftalıkken gittim. o zamn keseyi görmüştü. ama ikinci gidişimde yani 6+1 de kalp atışını duymayınca hiç bir ölçüm yapmadan çıktı odadan kalp atışı yok olmazsa alıcaz dedi salak doktor neyseki başka hastaneye gittim. boyut olayına çok takılma. hepsi gelişiyo allahın izniyle. çokta acele etme doktora gitmek için. konuş bebişinle ve bol bol dua et. benim mucizem bırakmadı beni. seninkide bırakmaz inşallah.

İnşallah canım bende yarın başka bir doktora gidicem orda da göremezlerse salı kendi doktoruma randevum var Allaha kaldı işimiz artık. Senin adına çok sevindim inşallah bende senin gibi mucizeyle karşılaşırım...

İnşallah canım bende yarın başka bir doktora gidicem orda da göremezlerse salı kendi doktoruma randevum var Allaha kaldı işimiz artık. Senin adına çok sevindim inşallah bende senin gibi mucizeyle karşılaşırım...

yaaa ne saçma ben 6+4 de gittiğimde kalp atışını sormuştum dr atmıyor ama geç döllenme olmuş olabilir bebk oluşmuş sonuçta kalbi niye oluşmasın 10 gün sonra gel dedi 10gün sonra gittiğimde mucizemin kalp atışlarını duymuştum.. sende duyarsın inşallah.. çok negatif bir drmuş hamilelelere daha pozitif yaklaşılmalı!

yaaa ne saçma ben 6+4 de gittiğimde kalp atışını sormuştum dr atmıyor ama geç döllenme olmuş olabilir bebk oluşmuş sonuçta kalbi niye oluşmasın 10 gün sonra gel dedi 10gün sonra gittiğimde mucizemin kalp atışlarını duymuştum.. sende duyarsın inşallah.. çok negatif bir drmuş hamilelelere daha pozitif yaklaşılmalı!

Ama ben bu gün başka bir doktora gittim oda öyle söyledi hem 7 haftalığı bile geçmesine rağmen 3.5 mm normal değil malesef kürtaj olucam:KK14:

ne kadar tuhaf doktorlar var ya.. benim rahmim ters. o yüzden çok çok zor görebildi doktor. önce korktuk ama doktorumun "ŞÜKÜRLER OLSUNNN" demesiyle irkildim.ve gördük bebeği de kalp atışını da. ama çok çok derinden geliyordu daha rahim tam düzelmemiş (makata doğru geriye doğru eğimli) benim bebeğim normalde 7+3 ama ultrasonda 6+3 çıktı. doktorum boyu normal 7,5 mm ama sat a göre 1 hafta geri gösteriyor cihaz haftaya gel yine bakalım senin de benim de içimiz raht etsin şemdilik bir sorun yok dedi... Allah herkese böyle doktor nasip etsin inşallah..

Son düzenleme:
Ama ben bu gün başka bir doktora gittim oda öyle söyledi hem 7 haftalığı bile geçmesine rağmen 3.5 mm normal değil malesef kürtaj olucam:KK14:

yaa:KK43:(

hakkında hayırrlısı neyse o olmuştur canım.. bu tür gebelikler kendi kendilerine duruyor çünkü kromozom bozukluğu oluyıor.. yaşayanlarda zaten özürlü veya hastalıklı doğuyor.. doğal denge kendi kendine bunu görüyor ve durduruyor.. öyle bişe yaşamış olma ihtimalin yüksek.. benimde ilk gebeliğim boş gebelik oluştu dünya başıma yıkıldı heralde bir dah aqolmaz dedim ama 5. ayın sonunda hamileydim..

gene olur.. mutlaka olur.. ümidini yitirme sen..

bende bebeğimin kalp atışı olmadığı için onu aldırmak zorunda kaldım. çok ağladım üzüldüm hemşireler bile teselli etti. bu kadar üzülme daha gençsin diye. şimdi bekleme aşamasındayım. bazı tahliller yapılıyor hemde korunmamızı söyledi doktor 3 ay.
kürtajdan korkma ben hiç acı duymadım. önce düşük yapmam için bir ilaç verildi canın yanabilir ağrın olacak dendi ama hiçbir şey duymadım. bebeğim canımı cıtmadı hiç. allah büyük umudunu yitirme kendini toparlamaya çalış

bende bebeğimin kalp atışı olmadığı için onu aldırmak zorunda kaldım. çok ağladım üzüldüm hemşireler bile teselli etti. bu kadar üzülme daha gençsin diye. şimdi bekleme aşamasındayım. bazı tahliller yapılıyor hemde korunmamızı söyledi doktor 3 ay.
kürtajdan korkma ben hiç acı duymadım. önce düşük yapmam için bir ilaç verildi canın yanabilir ağrın olacak dendi ama hiçbir şey duymadım. bebeğim canımı cıtmadı hiç. allah büyük umudunu yitirme kendini toparlamaya çalış

Sanada çok geçmiş olsun canım üzülsekte Allah en hayırlısını bilendiir tek tesellimiz bu zaten. İlacı aldığında düşük mü oldu yoksa kürtajmı oldun orasını anlamadım. Biraz bilgilendirirmisin. sgk da mı oldun yoksa özeldemi. Korkuyorum açıkcası...

yaa:KK43:(

hakkında hayırrlısı neyse o olmuştur canım.. bu tür gebelikler kendi kendilerine duruyor çünkü kromozom bozukluğu oluyıor.. yaşayanlarda zaten özürlü veya hastalıklı doğuyor.. doğal denge kendi kendine bunu görüyor ve durduruyor.. öyle bişe yaşamış olma ihtimalin yüksek.. benimde ilk gebeliğim boş gebelik oluştu dünya başıma yıkıldı heralde bir dah aqolmaz dedim ama 5. ayın sonunda hamileydim..

gene olur.. mutlaka olur.. ümidini yitirme sen..

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım. Elbette üzülüyorum ama bunda da bir hayır vardır. Doktorda öyle söyledi kromozon bozukluğu diye. Kısmet 6 ay sonrasına artık. Folik asidi 3 ay öncesinden başlıycam birde hayıt suyu var hormanları eski haline çabucak döndürüyormuş onu kullanıcam. Rabbime kalmış gerisi artık.. Destekleriiz için çok teşekkürler başkada kimseyle konuşmuyorum telefonlara bile çıkmıyorum:KK14:

Sanada çok geçmiş olsun canım üzülsekte Allah en hayırlısını bilendiir tek tesellimiz bu zaten. İlacı aldığında düşük mü oldu yoksa kürtajmı oldun orasını anlamadım. Biraz bilgilendirirmisin. sgk da mı oldun yoksa özeldemi. Korkuyorum açıkcası...

ben kendi tecrübemi yazayım. özel bir üniversite hastanesinde kürtaj oldum.
ilacı aldıktan kısa bir süre sonra, oldukça sancı oldu. birkaç saat sonra düşük başladı zaten. ertesi gün, kürtajla alana kadar da sancı devam etti. oldukça şiddetli regl sancısı gibiydi.
ilaçla düşük başlıyor, sonra kalan parçaları kürtajla alıyorlar. mümkün oldukça vücudun kendi atmasını beklemişlerdi bence, yine de kürtaja aldılar.

beni hiç bilgilendirmedikleri için oldukça korkmuştum, ilaçtan önce hiç ağrı veya kanama olmamıştı çünkü. kişiye göre belirtiler değişebiliyor, başınıza umarım gelmez ama, sancı-kanama olursa korkmayın, normalmiş...
ameliyatta ağrı kesici verdikleri için, sonrasında ağrınız olmuyor. dr unuzdan ayrıntılı bilgi isteyin yine de.
geçmiş olsun.

doktor ilaçla düşürebileceğim kadar düşmesini istedi acıkcası hem rahim kasları kasılacağından daha sağlıklı olacaktı ama ben düşürmedim hiç. hastaneye yattım bir vajinal yolla bir de ağızdan ilaç verdiler. iki saat sonra tekrarladılar. arada da açılman oldumu diye kontrol ediyorlar. daha sonrada aldılar. zaten hemen uyudum hiçbir şey anlamadım.

Bende salı günü gittim hemen kürtaj için işlemler yapıldı ve iki tane ilaç verdiler bende düşüremedim hafif ağrıyla kan geldi o kadar. Sonra aldılar kürtaja 45 dakika içinde herşey normale döndüm ve çıktım hastaneden. Hiç hissetmedim ama ameliyat odasına girince çok korktum rengim gitti resmen. Allah tekrarını bu şekilde nasip etmez inşallah.

İlk muaneye gittiğimde 4+4 haftalık hamile idim. 5+4 te kalp atışlarını almamız gerekiyor dedi doktor büyük heyecanla gittik fakat alamadık.. karalar bağladım ağladım. 6+3 başka doktora gittik oda duyamadı.. iki gün sonra bir daha gittik duyduu fakat çok az çırpınırcasına.. alınması gerekli dedi bir yeni doktor derken dün 9+2 iken 3mm de kalan bebeğim benden alındı.

Kızlar ben tekrardan hamile kaldım ; bugün itibari ile 7+0 im fakat doktora gitmeye cok korkuyorum ya yine aynı seyleri yasarsam ?? 3 gündür bulantidan yemek bile yiyemiyorum. Bana Anadolu yakasında doktor önerebilecek var mı?

X