Doğuma Hazırlık bebek bezi seçimi...yeni doğduğunda ne kullanalım??????

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
ayyy allah banada nasip etsin hamişliği:))) ne heyecanlı anlardır dimi... şimdiden hepinize hayırlı olsun bakalım allah kolaylık versin doğumlaınızaa::::)))

ay canım benim çok saolasın.allah sanada nasip etsin inşallahhhhhh.tüm isteyenlere.şu mubarek ramazan gününde dualarımızı kabul etsin inşallah.

kızlar duyduğum iyi markalar hepsini arkadaşlar kullandı huggies prima molfix
ben molfix yeni doğan aldım çantasına koydum

aramızda 1 hafta 2 gün var sanırım.ya günler geçiyormu?bana geçmek bilmiyor.arkama baktığımda diyorum sonuna gelmişiz nerdeyse diye ama.daha hızlı zaman geçmesini istiyorummmmmmmm....:CüvCüv:

Kızlar bez konusunda ben prima yenidoğan aldım ilk kızımda da onu kullanmıştım huggies de güzel bir marka onu da 15.ci ayından sonra kullanmıştım bunda da yenidoğanı 1-2 ay kullandıktan sonra huggiesi kullanmayı düşünüyorum.Sarılık olayına gelince benim ilk doğumum sezaryandı ve sütüm 3.cü gün geldi doktorların karşı çıkmasına rağmen ilk günden sütüm gelene kadar kızıma mama verdik (kahve fincanından çay kaşığı ile)ve karaciğer beslendiği için kızım da bebek sarılığı bile olmadı.Doğumdan sonra dikkat edinde bebişleriniz uyuyorsa da sık sık uyandırıp beslemeye çalışın ki karaciğeri beslensin çünkü sarılığın sebeplerinden biri doğan bebeğin karaciğerinin yeterince beslenememsiymiş bunu bize yıllar önce yiğenlerimin doktoru söylemişti.Ben ablam sayesinde uyguladım ve faydasını gördüm.

konu biraz kaynamış ama bende bişey diyeyim bez hakkında prima tabiki iyi bez ama bence ilk dogdugunda o kadar pahalı bezler kullanmayın durmadan kaka yapıyorlar sonucta bezler kakayı emmiyor idrarı emiyor ilerleyen zamanlarda prima kullansanız iyi ama ben molfıx kullanıyorum cokta memnunum. oglum ilk dogdugunda 1 saatte bi altını degiştigim olmuştur kaka yüzünden yazık oluyor beze.. ilerleyen zamanda prima kullanabilirim rahat yürüsün emeklesin diye

tavsiyelerin için teşekkürler canım...

slm
artık bebek bezleri eskisi gibi pahalı değil eskiden 2-3 marka vardı şimdi rekabetten dolayı hepsi döne döne indirim yapıyorlar.ben geçenlerde prima 98 lik paket aldım 17,90 dı bence hiç pahalı değil.kardeşime sordum onun ikizleri var hemde doktor en iyisi prima başlardan itibaren hep aynı kullanın değiştirmeyin dedi.ucuzunu bulabilirsin ama bu seferde pişik problemi oluyor aynı kapıya çıkıyor demişti onun için prima aldık.anneanneside 2 paket 66 lıktan almış şimdilik yeter harhalde diye düşünüyorum(230 yapıyor az değil dimi)a.s

ben de huggıesin 62 adedını 12,75 ytlye aldım ama yenıdogan molfıx de almayı dusunuyorum burda konusmussunuz gobek ıcın oyugu varmıs :CüvCüv:

bende prima aldım yeni doğan paketinden 1 ve 2 numarasını bencede bebek bezinin değiştirilmesini tawsiye etmiyorum cildi bişeye alışıyor çünkü

ben sürekli degiştiririm hiç bişe olmadı şimdiye kadar ama en cok molfixte kalıyorum bide biraz büyük alıyorum rahat ediyo

Prematüreler için molfixten başka seçenek yok arkadaşlar.Sadece molfixte prematüre bebek bezi var.Aslında bizimkine o bile büyük geliyor.Doğar doğmaz ilk paket olarak kullanılabilir diye düşünüyorum normal bebeklerde.

kızlar benden size tavsiye haggies almayın en güzeli prima haggies çok sert bebek rahat hareket edemiyor prima ipek gibi çok yumuşak

mmolfix te kenarlardan sırtından çıkıyo nası oluyosa yeğenime kullandık primada öle bir sorun yok ama molfix bağladığımız zaman sırtınaaaaaaaaaaaaaa çıkıyor

slm kızlar bende bebişim için pirimanın yenıdogan 1 olanını alıcam. bu arada sarı koymayın çantanıza sarı gıydırınce bebeğin vucudunun sarı oldugunu nasıl anlayacaksınız. sarılık yenı dogan bebeklerde oluyo ben bi sağlıkçı olarak karşıyım sarı kıyafette anneler farkedemıyoo bazen hastane çantamda kendım için piama 2 tane terlık ,ıslak mendın,fotograf makınası, havlu, iç çamaşırları çorap bebek için hastane çıkışı bez ıslak mendıl yerıne altını sılmek için tülbent ve pamuk ayrıyetten bir takım elbise ve battanıye koydum ama nedense daha eksık var gibi gelıyo.....

Ben henuz hıc hazırlamadım Cantamı yarın :) basLıcammm bebısımın eksıklıklerını tamamlamaya cunku benımde erken dogum rıskım var.. Ben kızımda huggıes kullandım Tekrar huggıes kullanacam cunku cok memnunum hala kullanıyorum Bıde Huggıes Islak mendılı harıka onuda tavsıye ederım...

bende huggiiesi tavsiye ediyorum primada dahil tüm bezleri denedik ..prima biz de pişik yaptı...huggies çok kibar ve yumuşak kesinlikle sert değil ....diğer bezlerle mukayese edilemeyecek kadar kaliteli altını çok ıslatsa bile kesinlikle geçirmiyor üstüne elle bastırdığında bile eliniz ıslanmıyor:)))

bende pampers aldim belcikada bir numara cocuk bezi. ve zwitsal urunleri aldim sampuan vucut jeli vucut yagi vb........

ben de pampers yani prima kullanicam,ilkindede kullanmistim,hicbir sorun yasamadik.

ayrıca primanın yeni doğan bezleri diğerlerinden çok farklı kaka yaptığı taraf file şeklinde kakayı bile emiyor ve primanın promosyonlu paketleri var anneliğe merhaba diye (sanırım ismi öyleydi) ama ikincci paketi alırken 2 numara alın bezin bedeni büyümüyor sadece yumuşak kaka emme yeri yok

biz de tam da bugün aldık ilk bezimizi... burdakileri okurken ne aldığımızı unuttum gidip baktım:)) çünkü aynı yazdıklarınız gibi bizde çok kararsız kaldık..fiyatları birbirine çok yakın.. hugies,molfix ya da prima dan birini alacaktık sonuçta.. markette birde eviy babynin mi ne özel formüllü bişeyleri varmış ama ben sıcak bakmadım bebişin cildi tepki verir falan diye:))
en sonunda molfixs almışız uzun lafın kısası:))ama onun üstündede yeni doğan kakasını anında emen deliksi yüzey falan yazıyoo.... ıslak mendil olarak da uni nin yenidoğanından aldık 4.40 a..bir de 3lü dalin sabun alacaktım eşim de ona tepki verebilir bi tane al dedi:)
sahi birde hastaneye gidecek cicilerimizi yıkamak için granül matik aldık .. omonun babyside vardı ama eşim hacışakirden vazgeçmedi...
bakalım yarın sabah atçam makinaya ilk kez bebişin cicilerini:)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…