Bebek Alışverişi - Aile Evi ve daha niceleri.. Öneri ve tansiye İstiyorum 🙃🙏🏻

Lady Guinevere

“Size Nasıl Geliyorsa”
Kayıtlı Üye
6 Mart 2024
7.608
6.428
Kızlar bu topicte aklıma takılan ve bir türlü işin içinden çıkamadığım, herkesin kendi işine geldiği gibi yorum yaptığı bazı soru işaretlerim için sizden yardım istiycem. Sonucta siz tarafsızsınız (Burda biraz taraf olup benim karıma olacak sekilde yorum yaparsanız mutlu olurum ama)

Simdi bilen biliyor ki Kasım ayında doğum için memlekete gideceğim. Hiç gitmek istemesem de… Cünkü bir daha en erken Mart-Nisan gibi dönebileceğim. Çünkü esim karların erimesini ve yolların güvenli olmasını, o arada da bebeğimizin ilk aylarını memlekette gecirmesini istiyor. Cünkü orada yol sıkıntımız yok ve iyi hastaneye ulaşımımız çok rahat. Neyse işte bunları biliyorsunuz

Bebeğin her döneminde görünene göre farklı bir yerde yasicaz. ilk 3 ay ailemin evinde (ki o arada da bir 20 gün kvnin evinde kalıcaz) sonraki 3 ay kendi evimde ve ondan sonrası yeni tasınacağımız sehirde Bu yüzden de ben cocuğun alışverisini komple yapmak istemedim. Mesela su an sadece ilk 3 ay ihtiyacım olacak seylere bakıyorum ve ailemin evine sipariş veriyorum. Sonra bebek doğduktan sonra 3-6 aylık dönemde ihtiyacı olabilecek seyleri alıp kendi evime göndericem öff çok mesakatliii… böyle ilerlemeye karar verdim.. sizce mantıklı mı?

ikinci konu ise su bebeğime ilk 3 ayda ne, ne kadar lazım olur ortalama olarak? hastane çıkışı kaç tane yeterli olur? zıbın kaç tane kullanılır? kaç battaniye yeterli olur? bir de bebeğim kış bebeği olacak. O yüzden sürekli uzun kollu, patikli seyler bakıyorum su an.. doğru mudur? bu arada ailemin evi yerden ısıtma, kv evi doğalgazlı. (ama kv biraz cimri.. doğalgazı çok açınca laf ediyor) tecrübeli annelerim bu konuda neyden kaç tane alayım söylerse çok mutlu olurum. cünkü orada bir süre göçebe hayatı yasicaz yani öyle fazla fazla bir sey alıp da kendime yük etmek istemiyorum.

3.konu da marka.. gecen mesela heves edip bir bebek mağazasından bir ürün aldım.. alırken pamuk dimi? diye sordum. evet %100 pamuk dedi. eve bi geldim %3 mü ne polyestermis he cok mu önemli? hayır. ama yeni doğmuş bebek teni sonucta dikkatli olmak istiyorum bu konuda. su an h&m, carter’s, kitikate, civil bir de bebitof diye bir markadan beğendiklerim var ama hiçbirinden almadım daha

Carter’s ile ilgili ürünlerin esnemediğini ve yıkandıktan sonra az da olsa çekme yaptıklarını duydum. Onun dısındakiler hakkında bir sey duymadım. Bilgisi ve tecrübesi olan varsa ve bilgilendirirse çok sevinirim.

4.konu şu pusetler için örtü takımları falan var ya. onlardan alıp memnun kaldığınız bir sayfa var mı? orjinal satıcılı bir sey bulamadım simdiye kadar ve sayfalardan alışveriş yapmak çok güvenli değil, malum sizin güvenli bir sekilde alışveriş yaptığınız ve memnun kaldığınız var mı?

he son ve 5. konu da anakucağı (birleşik mi yazılıyor bu?) ben ebebekte bunu beğendim. sizin öneriniz var mı? bir de bunlara bebek ne kadarlıkken koyabiliyoruz? 10 günlük koyan var, kırkı çıktıktan sonra koyan var.. anlamadım o yüzden

simdiden tesekkürleeerrr

Eklentiler

• IMG_2375.jpeg
    100 KB · Görüntüleme: 67
Akışına bırak her şey lazım da olabilir hiç bir şey de.. taşınabilir park beşik al en temel şey. Ben paket edip annemlere gittiğimde kuruyorum. Çok da rahat oluyor üstelik yatağını unutmuyor evde uyku geçişinde sorun yaşamazsın.
5 aylık bebeğim anakucağına artık binmiyor.
Kanguruda çırpınıyor istemiyor daralıyor sanırım.
Öncesinde epey kullandım ama fakat şu an asla kullanmıyor
Puset bebek arabasının vardı 2 kez kullandık bizimki geniş geniş bebek arabasının diğer parçasını tercih etti. Pusette bunaldı yatmadı. Örtüsü de doğal olarak 2 kez kullanıldı bir işe yaramadı.
Emzirme minderi kullandım ilk aylar işimi gördü, profesyonel olunca ihtiyaç olmuyor zaten

park yatağını ailem almış simdiden sağ olsunlar kendi evime de aynısını alıcam zaten bebeğin odasını ayırana kadar kullanılır diye düsünüyorum.

anakucağını aslında ailemin evinde kaldığım dönem için istiyorum en çok. cünkü ailemle uzun kahvaltıları falan seviyorum o ara bebiş de anakucağında takılır tek motivasyonum bu su an anakucağı için

Ana kucağı Kraft otto aldık, tek ayarlanabilir oydu çocuk kendini belirli bir aydan sonra atmak ister diye ayarlanabilir aldık dikte duruyor yatayda

Ben doğum için çantamı hazırladım araba puset ana kucağı aldım o kadar ekstra çocuğumun hiç bir şeyi yok 3 takım iki zıbın dışında
hastane çantasına ne koydun peki? instagramda görüyorum ama hemsireler bazen kızıyormus her seyi dolduruyonuz diye gereksiz, kullanılmayacak bir sey koymak istemiyorum.

BEn kendi hazırlığımı atacam birazdan kasım 30da doğurdum. Ana kucağı al bi tane ama şansa. Kimisi hiç sevmeyebiliyo. Bence minik sallanan beşikler var ondan alsan tutunup kalkana kadar her yere götürebilirsin.
Ebebek ürünleri genelde yeterli çok da pagalı almaya gefek yok brnce kıyafet bozulursa at yeni al zaten ucuz. Ben 40ından sonra civilden giydirdim bir süre 4 5 aya kadar 6 ay yazan takımları tam 2 3 aylık bebeğe göre bildiğin sweat takım öyle giydirmek istedim çünkü. Sonrası lcwdan devam ettim zaten her şeyin ömrü 2 ay maks. 1 1.5 yaşa kadar aşırı hızlı büyüme.

evet orası da doğru. sanırım su an hevesli olduğum için hep böyle benim hosuma giden tarz kıyafetler bakıyorum bütün ebebeği gezip sadece bir takım beğenebildim bir de erkek bebeğe göre hiç güzel kıyafet yok çıldırıyorum kız bebeklerinkiler çok güzel

ben genel bi tavsiye vereyim.
bebeğinizin ihtiyaçlarını yaşarken ancak bilebilrsiniz. mesela yenidoğan takımı alırsınız ama bebeğiniz iri doğarsa yenidoğan takımları işe yaramaz. ya da tam tersi olabilir. siz biberon vermek istemezsiniz ama bebek emmezse mecbur biberon kullanmak zorunda kalabilirsiniz gibi gibi..

uzun kollu kısa kollu her şeyden elinizde bulunsun, çok fazla alışveriş yapmayın, yenidoğanken çok hızlı büyüyorlar.. yıkarsınız sık sık..

Bi de bebek arabasına kabin dememis kimse sen zaten 4 5 aydan sonra daha çok gezersin. Aldın mı bilmiyorum ama kabin kabin kabin.

Park yatak demonte olup taşınabiliyor diye aldık götürücez biz de sonra taşınırken. Ailenize lazım değilse yenisini almanız gerekmeyebilir. Görevlinin anlattığına göre çok da kolay oluyor.

Bi de bebek arabasına kabin dememis kimse sen zaten 4 5 aydan sonra daha çok gezersin. Aldın mı bilmiyorum ama kabin kabin kabin.
travel aldık onu ya ama kendimi hazırladım çekebileceğim zorluklara. zaten dediğim gibi yalnız yolculuk yapamıyorum ben. o yüzden yanımda hep biri olacak. o yüzden çok sorun etmiyorum su an

Park yatak demonte olup taşınabiliyor diye aldık götürücez biz de sonra taşınırken. Ailenize lazım değilse yenisini almanız gerekmeyebilir. Görevlinin anlattığına göre çok da kolay oluyor.
evet ama sık sık ailemin yanına gidip gelirsem sürekli tasımak da istemiyorum. orda kalsın her gittiğimde kullanırım diye düsünüyorum su an.

Reactions: Gao
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…