Bebek Beslenmesi Bebeğin emmesi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
canımmm ısırgan çayı . rezene ve anasonlu bitki çayları içebilirsin çoğalması için..aynı zamanda gaz ve uyku problemini de düzenler..özellikle ısırganı içmelisin..

Arkadasim nette emzirme kampi diye birsey var bebekyapimonarim sitesinde onu okumanı tavsiye ederim

Emzirme aralığı çok fazla geldi bana
Mamayla beslenenlere 2 saatte bir anne sütünde saatte bir emzirme öneriliyor ilk ay

Arkadaslar dogru soylemis ilk ay 2 saatte bir emzirmen gerekiyor. Memeler bosaldikca tekrar sut uretilir. Memeler yeterince sık boşalmazsa vücut gereksiz gordugunden daha az sut uretir ve sutun azalir emzirme aralarini sıklastırman gerekli sutunu arttirmak icin

Hepinize yorumlar icin tsk ederm kuvezde kaldigi zaman 3 satte veriolardi kuvezden cikarkende doktr 3 satte bi vermemi syledi biberona onlar alstrdi ve evdede devam etmemi sylediler hatta her hafta kuvezde doktr degsyms cikcagmz hafta gcik bi doktr vardi ben çocuk emmiyo biberona alistrmissinz ben smdi cikinca gece bu çocuk acikinca napcm ddm biberina sag ver biberonla icioms naslsa dedi ben emmiyo ama gece bi sat çocuk aglarken ben sutmu sagip verim ddm o beni bglamaz ben ac kalip kalmadina bakakrim dedi bana kvga ettim adamla

Hepinize yorumlar icin tsk ederm kuvezde kaldigi zaman 3 satte veriolardi kuvezden cikarkende doktr 3 satte bi vermemi syledi biberona onlar alstrdi ve evdede devam etmemi sylediler hatta her hafta kuvezde doktr degsyms cikcagmz hafta gcik bi doktr vardi ben çocuk emmiyo biberona alistrmissinz ben smdi cikinca gece bu çocuk acikinca napcm ddm biberina sag ver biberonla icioms naslsa dedi ben emmiyo ama gece bi sat çocuk aglarken ben sutmu sagip verim ddm o beni bglamaz ben ac kalip kalmadina bakakrim dedi bana kvga ettim adamla

Haklısınız onların bunu düşünmesi gerekirdi ama hastane ve doktorlar isin kolayına Kaçmış. Bebeğiniz henüz küçük oldugundan sanslisiniz. arkadaşların Dedigi gibi emzirmek için ugrasin emmiyor diye hemen bırakmayın. ben de 1-1 buçuk saat memede tutardim iki kere çeksin diye. Az emerse de emzirdikten sonra sagdiginiz sütten verirsiniz kaşıkla aç kalmamasi için. 3 saat gercekten anne sütü için su Dönemde uzun bir sure bunu iki saate dusurun. Emme ve sagma sıklığınız arttıkça sütünüz de artar. Sutu en cok arttiran seyse uyku ve bol bol su icmektir. Sutunuzu arttirmak için eczanelerde satılan humana still tee cayini da icebilirsiniz ben Çok faydasinı gördüm.

Mutlaka emzirin.
Bebeklerin emme kuvveti inanılmaz fazla, sütü arttırmak onların emmeleri ile orantılı.
Sağma makineleri o kadar kuvvetli çekmiyor.
Stres de yapıyorsanız o da azaltıyordur sütünüzü.
Kolaya alışmış bebeğiniz belli ki.
Ablamın bebeği de yazın doğduğunda öyleydi.
Memeye alıştırana kadar mahvolduk ama alıştı şükür.
Kimisi 1 ay sonra bile olsa alışıyor, sıkıntı etmeyin.

X