Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ben prima kullanıyorum memnunum. Gebe misin yine yav, hayırlı olsun sağlıkla kucağına
Melinda evet 6 haftalık hamileyim. Plansız oldu.
Tamam yarın Prima’ya bakayım. Ya bana kalsa ben denize götürmeyeceğim bebeği. Hasta olur diye korkuyorum. Bebek bu sonuçta. Güneş çarpar, enfeksiyon kapar. Ne gerek var. Eşim başımın etini yiyor. “Yaz bitti, biz denize gidemedik” diye.

Bence bebekler için deniz iyi. Bir iki aylık değiller hem. Güneş görsünler. Ciltlerine de iyi gelir. Bizim egzamamız olduğu için ne zamandır yaz gelsin de denize girsin modundaydım. Doktorumuz da aynı şekilde cildine çok iyi gelir dedi

Ya ben çok halsizim tahlile gitmeye vaktim de yok. Doktorlarınız bu halsizlik uyku hali için vitamin verdi mi?
Ben geçen ay gittim , 2kutu demir vitamini 4sise çocuk vitamin şurubu 1tane b vitamin kompleksi verdi, düzenli kullanmıyorum ama TSH yüksekliği için gitmiştim emziriyorum diye onun için ilaç vermedi özel hastaneye haftasonu gitmistik

Ya ben çok halsizim tahlile gitmeye vaktim de yok. Doktorlarınız bu halsizlik uyku hali için vitamin verdi mi?
Pregnacare breastfeeding şiddetle tavsiye ederim. Gece daha dinç oluyorum ki bazen her yarım saatte, saatte bir uyanıyor bebeğim.
Üstelik sütüm de kullandığımdan beri daha iyi.
İstikrarlı kullandığım tek vitamin öyle ki azalınca yenisini aldırıyorum

Harika bi vitamin gerçekten , hamileyken kullandım doğumdan sonra da Breastfeeding e geçtim. Etkisi öyle belirgin ki, kullanmadığım günler kafamı kaldıramıyorum yorgunluktan . Kullandığım günler cep herkülü gibiyim süte de etkisi var bencede . Canım pregnacare

Ay hemen bakcam bende. Valla hiç kolumu kaldırasım yok benimde

İyi geceler kızlar aranızda braun burun aspiratörü kullanan varmı?

İyi geceler kızlar aranızda braun burun aspiratörü kullanan varmı?
Ben her aspiratör kullanımı sonrası pişman oluyorum. Daha çok kullanma ihtiyacı oluyor bence. Bir de kızarıklık oluyor.
Şimdi şu ekteki deniz suyundan aldım. Daha bugün ilk kez denedim. Memnun kalırsam güncellerim

Eklentiler

• EF1CFAC7-0245-4896-9BBC-B67FF4139EE1.jpeg
    90 KB · Görüntüleme: 38
Günaydın kızlar
Hayırlı sabahlar
Doğumdan sonra fırsat bulup da siteye giremez oldum
Önce kızın sarılığı çıktı
Sonra işitme testini geçemedi tekrar hastaneye gidip gelmelerimiz başladı
Sonraki testde geçti. Prematüre bebeklerde olabiliyormuş. Ama sonuç çıkana kadar canımdan can gitti tabi

Doğduğundan beri bitmeyen gaz sancılarımız var
Kolik bir bebek kendisi
Şimdi birde reflü sorunumuz var, mide bulantıları ve kusmaları başladı
Günde 2 kere nevresim çarşaf falan değiştiriyorum
Annelik çok zormuş beee

Hala kendi evine geçmedim
Annemde kalıyorum
Eve geçtiğimde ne yapacağımı kara kara düşünüyorum

Bende cok kullanmamaya çalışıyorum serum fizyolojik yapıyorum doktorda çok çekme dedi ama gece çok tıkandı dedim acaba kullanıp memnun kalan varmı
Eğer memnun kalırsan yazarmısın bende doktoruna sorup alayım

Kaç tane kullanıyor? İlk 2 ay çok kullanıyorlar
Ama moral bozmak gibi olmasın bizim hala 8-12 arası
Bizde o kadar kullanıyoruz ya
Ve ben hala beceremedim bu alt değiştirme olayını
Çünkü günde 1 paketde ıslak mendil kullanıyorum
Annemin 1 mendille hallettiğini ben en az 4 mendille temizliyorum
Düşün aradaki farkı
50 pakete yakın ıslak mendil kullandım şimdiye kadar
Alt açmalarda aynı şekilde

Her altını açtığımda temizliyorum yeni bezi koyuyorum daha kapamadan hooop salıyor. Hem bez hem alt açmalar batıyo

Bizimkininde burnu hep tıkanık zor nefes alıyor
Bu yüzden hep ağzı açık uyuyor
Bu şekilde de hep hava yuttuğundan daha çok gazı oluyor
Emerkende yine aynı sorun var

Yinede bende sadece serum fizyolojik kullanıyorum
Buradaki Doktorlar onu kesinlikle önermiyor
Çok zor durumlar da diyelim ki nezle falan oldu O zaman müdahale edeceksin
Onda da önce serum fizyolojik ile yumuşatıp pompa şeklinde olanla temizleyeceksin diğeri onlar için çok sert diyor

Kızlar benim kuzumun kafası yamuk armut gibi
Düzelmesi için sırt üstü yatması gerekiyor
Fakat onu sırt üstü yatırsamda kafasını hep ya sağa ya da sola döndürüyor

Resimde ki gibi bir tane düz kafa yastığım var
Ama ondada hep sağa sola döndürüyor
Ve hatta ona koyduğumda sırt üstü koyduğum bebeği 2 dk sonra yüz üstü dönmüş olarak buluyorum
Sizin kullandığınız yastıklar ortası delik olanlardan mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…