Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Her hastahane vermeyebiliyor, bazıları benim gibi süsüne fazla düşkün oluyor. :)
Ben biberon verdim ama ileri vadede çok da iştahla emiyordu. Biberon bizim için pek birşey değiştirmedi ama tabii böyle bir ihtimal var. Tercihe kalmış bir durum.
Ben de mamaya gerek olmadığını düşünüyordum fakat ilk iki gün sütüm yetmedi, bebeğim ani kilo verdi, fazla kilo verdi ve sarılık oldu, biraz zor atlattık. O yüzden kullanmak için olmasa da bulunması taraftarıyım.

Helloğğ benim de bi sorum olacaktıı.
Trendyolda falan favladığım şeyler gün geçtikçe fiyat olarak artıyor (hamile kalmadan favlamıştım beğendiklerimi)
Şimdi bunca zam olurken ben de endişeleniyorum istediklerimizi alamazsak diye. En erken alışverişe ne zaman başlanır? Ben öyle kızsa pembik, erkekse mavik olsun demiyorum. Cinsiyetten önce de ufak tefek şeyler alınsa çok mu erken? Büyük baş eşyaları demiyorum tabii ufak şeyler.
Kıyafet falan filan.
3 yıl sonra hamile kalınca herşeyi şimdiden alasım vardaa durduruyorum kendimi aghsgshs ne zaman başlanır bu alışverişe?

Selamlar. Bir sorum olacaktı. bu gaz giderici kemerden kullanan var mı? Varsa günün hangi zamanlarında kullanıyorsunuz? Ne kadar süre kalıyor belinde bebeğin? Faydasını görüyor musunuz?

Valla ben kalp atışını duyunca başladım bebek arabasını falan önce aldım hep

3 yıl belli başlı şeyler var aslında. Büyük eşyalardan başlasa daha iyi gibi ama her geçen gün daha pratikleri ve işlevselliği yüksek olanları çıkıyor. Giysi olarak ara renkler tercih edilebilir. Yeşil ekru gibi ara renkler.

Herkes ne alabiliyosa alsın bundan sonra.

Herkes ne alabiliyosa alsın bundan sonra.

Doğru diyosunuz kızlar işlevsellik olarak zaman geçtikçe hep yeni şeyler çıkıyor aslında ama benim alabileceğim şeyler belli mesela arabamızın bagajı küçük o yüzden en küçülebilen bebek arabasını alabilirim gibi gibi.

Bir arkadasim 7. ayi bekle diyor da, zaten o zamana pilimiz biter enerjimiz kalmaz ugrasmaya, o yüzden agustos gibi baslarim Sanirim almaya. Bu bebek arabalarinin kisin fiyati düsse keske((

Alıntım gitmiş git gel adamın başına kak senin aklına uydum diye
Şaka bi yana
Arabandan memnun değil misin
Arabayı henüz kullanmadım puseti kullanıyorum daha. Ama zor olacak yani belli dedim bunu dolap da satıp ondan alalım. Ya da dolapta ucuza temiz doona falan bulursak alalım

Ay evet hele bebek arabaları falan uçuyor gerçekten ben daha 8 temmuzda duyacağım kalp atışını inşallah, belki ben de alırım
Islak mendil alabilirsiniz bol bol. Bez olarak bebeklerin değişik tercihleri oluyor. Ben şu an prima sleppy ve molfix karışık kullanıyorum. Üçünde de pişik olmadı şükür. Muhtelemen molfix le devam edeceğim. Müslin örtüler yine müslin ve penye battaniyeler alınabilir. Bol bol ağız mendili. Banyo gereçleri temiz içerikli şampuan deterjan vs.

Arabayı henüz kullanmadım puseti kullanıyorum daha. Ama zor olacak yani belli dedim bunu dolap da satıp ondan alalım. Ya da dolapta ucuza temiz doona falan bulursak alalım
Valla yapabilirsen yap geçen sahibinden de vardı çok uygun ve sıfır foo foo
Bakınca bulursam sana atim

Havlu ütülemek dsha pratik değil mi kullanmadım ama bilgim yok
Evet olabilir. Çok önceden almıştım görünce netten. Siz havluyu gün içinde belli rutinlerde mi koyuyorsunuz yoksa gazı olunca huzursuzlandığında mı?

bunlar çok güzel örnekler oldu bana çok teşekkür ederim Hemen araştırayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…