Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Havlu ütülemek dsha pratik değil mi kullanmadım ama bilgim yok

Evet olabilir. Çok önceden almıştım görünce netten. Siz havluyu gün içinde belli rutinlerde mi koyuyorsunuz yoksa gazı olunca huzursuzlandığında mı?
Yokya havlu ütülemek daha pratik değildir. Evde mikrodalga fırın varsa ısıtması çok pratik. Yoksa fırında 15 dk ısıtılıyor ki çok gereksiz.
Bence hem havluda hem kemerdeki sıkıntı ağlarken bebeği daha çok rahatsız ediyor mu acaba düşüncesi

Anaam hayırlı olsun yaaa şaşırdım valla ay ikisi bir büyür gider ne güzel
Evet canım inşAllah. Daha tabii yine başındayız. Benim yaşımdan dolayı sar başa aynı prosedürleri uygulayacağız. Fetal Dna yapacaklar 10. Haftada. Biraz erken heyecan yapıyoruz ama inşAllah sağlıkla gelişir.

Ayyy tebrik ederiiiiiim Derin abla mı olacak şimdi
Sağlıkla kucağına al inşallah. Beraber büyütürsün mis gibi:)
Biz eşimle en başından beri konuşuyorduk. Kardeşi olsun yarın bir gün biz ölünce sığınacağı limanı olsun diye ama bu kadar çabuk biZde tahmin etmedik. Amin çok teşekkür ederim gofret

Teyzeleriiiim bugün biz denizle tanıştık

O kadar çok sevdi ki çıkmak istemedi.
Şöyle tenteli bir simitle girdik. Koltuk altlarından destekledim. Ayaklarını çılgınlar gibi çırpıp izlemeye doyamadı
Bir süre sonra simiti bıraktım baya yüzme pozisyonları aldık

Güneş kremi kullanamadım 6 aylık olmadığı için. Lcw den oldukça uyguna uv korumalı uzun kollu deniz kıyafeti aldım. Mis gibi oldu Baya durdu güneş yoğun değilken girmiştik zaten de çok şükür kızarıklık falan olmadı. Düşünüyorsanız bir bakın derim

Eklentiler

• 6A57EE64-D309-4E08-B0C4-8D9A46B73EF3.jpeg
    262,1 KB · Görüntüleme: 69
Kuzum yedik bir halt Derin 6 aylık, ben 6 haftalık gebeyim tekrardan Dünden beri bizde şok içerisindeyiz.
İnsan gerçekten hayret ediyor. Ben de geçenlerde rüyamda 4,5 haftalık hamile olduğumu gördüm. Uyanınca kendime gelemedim çünkü ben de tüple hamile kalmıştım ve bebek daha beş aylık. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Biz eşimle en başından beri konuşuyorduk. Kardeşi olsun yarın bir gün biz ölünce sığınacağı limanı olsun diye ama bu kadar çabuk biZde tahmin etmedik. Amin çok teşekkür ederim gofret
Dua saatine denk gelmiş hiç gecikmemiş çok iyi olmuş. İnşallah zorlanmadan büyür de araları çok olmadan, ömürlük arkadaş olurlar

Bu aile baskısını ben dibine kadar yaşadım. Kıyafetleri boş ver sen asıl büyük eşyaları alın. Biz aldığımız zaman almayıp bekleseydik muhtemelen aynılarını alamayacaktık

Doğru diyosun nealim. Ben kalp atışından sonra direk araştırmalara başlayıp alayım. Anneme kalsa 7. ayı bekle diyo

Tekrardan bebek düşünmüyorsan tedbirli olmak lazım Neal. Doktor kendi tüplerini bağlatmış. Çok sık olan bir durummuş. Doğum bütün dengelerini değiştiriyormuş kadının.
Dua saatine denk gelmiş hiç gecikmemiş çok iyi olmuş. İnşallah zorlanmadan büyür de araları çok olmadan, ömürlük arkadaş olurlar
Amin gofret. Böylesi daha hayırlıymış demek ki.
Ayyy tebrik ederim
Allah tamamına erdirsin
Bebiş Sağ Salim vaktiyle gelsin inşallah
Teşekkür ederim Sunshine. Aldım yine sar başa

Yani keşke ekonominin durumu buna uygun olsa da daha geç yapılsa bu alışverişler. 7 de fazla geç olur tabii ama eşinle karar verin buna en iyisi. O evin içinde yaşayan sizlersiniz

Doğru tabii. Eşim çok hevesli gördüğü herşeyi almak istiyor ona kalsa ohhoo bayramdan sonra almaya başlarım artık

Bana da sezaryen sonrası ikinci ay kontrolünde doktor üstüne basa basa bunu söyledi birkaç defa. "Tüp bebek tedavisi sonrası spontan gebeliklerle çok karşılaşıyoruz. Çok dikkatli olun" dedi. Bir arkadaşım da bebeği 7-8 aylıkken hamile kaldı. Tekrar düşünüyor muyum bilmiyorum henüz çok erken. Çok ilginç yalnız. İnsana kendi vücudu neler yapıyor

Kızlar bebeğimin burnu bı haftadır tıkalı.Tikali olduğunun ilk günü doktor kontrolümüz vardı.Muayene etti hicbi sorun yok geçer kendi kendine dedi.Bi kaç gün sonra tekrar sordum ilaç mı versek diye gerek yok dedi.Hasta değil,ateşi yok,genel durumu,beslenmesi güzel ama ağzından nefes alio ve ben kendimi yiyorum o konforlu nefes alamadikca.Cold mix kullanıyoruz,hergun yıkıyoruz,sık sık serum fizyolojikle temizliorum ama yok acilmio ya.Napabiliriz bileniniz var mı kızlar?

Eti Siki olan ve mümkün mertebe catlamamis ya da az catlamis olan anneler, kullandiginiz ve memnun Kaldiginiz yag var mi catlaklar olusmamasi icin

JustDerya bu biraz genetik olabilir kuzu.Ben hicbisi kullanmadım ve hiç çatlağım yok.Bio oil aldım usendigimden kullanmadım.Doktorum herhangi bir nemlendirici ya da yağ alabilirsin catlicaksan engel olmaz yağ ama belki minimuma indirir dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…