Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Sağmayla emmesinden gelen farklı zaten. Ona hiç takılma. Ama emmiyorsa 2 saatte 1 mutlaka sağ. Mümkünse hastane tipi sağma makinesi kirala. Spectra gibi medela gibi.
Emer inşallah daha çok başında alışır
Asla emmiyor en uzun emmesi geçen cuma 30 dk şok olduk onda da. Çekse ah bi çekme yok hiç. İnşallah emer

Madem büyük geldi ucunu kesip denesenize? Arkadaşım silikon uçtan kolay memeye geçiş için kesmişti. Sonrasında geçti gerçekten memeye de.
Ucunu kesince ama meme ağzına gelecek sanmıyorum almaz diliyle kontrol ediyor çünkü ne bu diye

Baktım evet paraben varmış. Bizimkinde de tatlandırıcı var. Acaba sık kan tahliliyle bıraksam mı diye düşünüyorum. Ama kıyamam da kan almalarına zor tercih
Bizimkini doğduğundan beri delip duruyorlar ben daha fazla işkence edemem. Zaten iki aylıkken fark edildi kansızlığı. Erken başladılar. Bize bıraktırmazlar da kolay kolay

Merhaba benim bebeğim doğduğunda solunum sıkıntısından dolayı 4 gün yoğun bakımda kaldı 5.gün taburcu oldu 18. Güne kadar biberonla sağdığım süt+mama şeklinde beslemeye devam ettik solunum sıkıntılı doğduğu için doktoru emzirmeyle bebeği yormayalım dedi.
18.günden itibaren meme+sağdığım süt şeklinde devam ettik. Kısa kısa emiyor diye silikon uçla emzirmeyi denedim baktım daha uzun emiyor devam ettim 10 gün sonra asla emmemeye başladı emiyor diye sağmayı tek tük yapmaya başlamıştım emmeyi bırakınca sütümde azaldı. Danışmanla anlaştım onunla ilerlemeye çalışıyoruz benim süreç yenidoğanlıktan çıktığı için daha zor geçiyor. Şimdi hem yeniden sütümü arttırmaya çalışıyorum hem de bebeğime memeyi tutturmaya. Sizin minik gibi bi an çok güzel emiyor biraz sonra asla emmeyebiliyor. İnşallah sizin tutar bir an önce bu karmaşadan kurtulursunuz Dilruba demirezerin silikon uç kullanıp bırakma videosu var emzirmeye dair farklı videolarıda var belki size yardımcı olur.

Bu arada düzenli sağım yaparsanız sütünüz artar. Denediniz mi bilmiyorum duşta emzirmeyi ve pilates topunun üzerinde emzirmeyi deneyebilirsiniz. Duşta bebeğin yüzü ve emdiği meme dışında diğer yerlerine su tutabilirsiniz. Duştan çıkıncada giyinmeden ten tene temas yapıp yine emzirmeyi denemeye devam edebilirsiniz. Danışmanım bunları önermişti.

İnşallah sizinde memeye döner kuzucuk benim ki haftada 1 gün 1 kere emiyorsa diğer günler yok asla. Takip ediyorum onu ve bir çok danışmanı ne görsem yapmaya çalışıyorum ama fazla zeki sanırım meme olduğunu anlamak için yalıyor istisnasız inşallah emer ya ama umudum da kalmadı pek

Kucakta gezerek falan denedim olmadı. Sağımı da düzenli yapmıyorum açıkçası süt gelmiyor diye Duşta emzirme önerdi bana da ama onu şu an yapamam kıpır kıpır suyun altında tutamam. Ten tene temas bi türlü yapamadık yarın onu da deneyim inşallah.

Bende hep olumsuz oldu yazdıklarım

İnsan gerçekten hayret ediyor nasıl bu kadar her şeyden haberleri olduğuna bizimki de emmesin diye çok direniyor bazen koluma koyduğum an kıyamet kopuyor Pozisyon denemeleri yapıyorum bir yandanda. Gerçekten zor ve yıpratıcı bir süreç Allah yardımcımız olsun Bebeklerimize ve bize bol bol sabır versin inşallah

Bazen kafayı bir çeviriyor dudağını büzdürüp koca kız gibi zorlayınca hele hiç imkanı yok ağzına değdiremem memeyi açıyorum bekliyorum kendi geliyor ama kedi gibi yalıyor tabi gerçekten çok zormuş ya psikolojik olarak bu kadar etkileneceğimi düşünmüyordum. Amin amiin

Acaba kullandığınız deterjanın/ duş jelinin/ parfümün ya da kremin vs bunun gibi teninizle temas eden bir şeyin kokusunu- tadını sevmiyor olabilir mi? Mümkün oldukça kokusuz şeyler kullanın emmeyi etkileyebilir. Salt ana kokusu istiyorlar bebeler.

Dogumdan hemen sonra gogus ucu duzlesmesi yasadim bebek emmedi. Hemsireler silikon gogus ucu getirdi dogumdan sonra yaklasik 3 hafta silikon uç ile emzirdim. Dogru duzgun emmedigi icin elle sagim yapip metal tatli kasigi ile beslemeye devam ettim. Kasik ile beslerken serce parmaginizi bebegin damagina sokup, parmaginizi emmesini saglayin. Bu sekilde emme refleksi guclenecek.
Elle sagim yapmadan once gogsunuze masaj yapmanizi tavsiye ederim. Elinizi yumruk yapin, gogsun disindan areolaya dogru bastirarak yapacaksiniz İnternette videolari var.

3 hafta sonra hem gogus ucumdaki yaralar iyilesmeye baslamis hemde bebegim buyumustu, silikon takmadan emzirmeye calistim. Bebegim kabul etti.

Bebegim asla emmek istemiyordu 40 dakika meme tutturmaya calisiyordum, 20dakika ancak emiyordu. Mosmor oluyordu aglamaktan hatta emerken kendi kendine soyleniyordu.

Umidinizi kesmeyin, sabirla deneyin. Insallah bebeginiz emmeye baslar

Temiz içerikli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…