Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Eki Görüntüle 2905659

Hanımlar ; bundan alan , kullanan , beğenen var mı ? Rahat bir şey mi ?
Bunun altı çok dar kalça yapısı için hiç iyi değil. Özelikle erkek çocukta çok sıkıştırır. Pahalı olanlar var ya altı çok geniş onlara bakmak lazım. Onlarda çocuk oturuyo gibi. Ama bunda askıda.

Kain tipleri güzel ben pierre cardin capsüle aldım. Kraft kokpit kanz cgo da aynı model.

Wala ben de çok bişi almadım kuzum.Asiri rahat takiliorum bakalımBebek arabası inatla hala doona ya bakiorum.Bi de Maxi cosi ve quinny var listemde.

Kabin tipi gibi katlanan iki yönlü kullanılan travel ler var. Kanz y go, Kraft onyx bu modellere baktım ama karar vermedim. İsterseniz mağazadan bakın. Ama portbebeli değiller. Çift yönlü ve ana kucakları var.

Dar diye buna bakmıştım aslında , diğerlerinde sanki bacaklar iki yana açılıp garip bir şekilde duruyor ama bilemedim şimdi az daha araştırayım bari , teşekkürler

Kız olacak sanırım bizim , en son öyle demişti doktor , haftaya belli olur artık kesin herhalde :)

Kızlar günaydın.Hep bebislerin ihtiyaçlarını yazdık peki biz nolcazhastanede bizim kişisel ihtiyaçlarımiz nedir tecrübeli annisler vardır aramızda.Onlari da bı listelesek ne dersiniz
Bu aralar hastaneler 1 refakatci harici kimseyi kata almiyor covid dolayisi ile anadolu saglik merkezi, adatip, medical (kocaeli) bu sekilde, bunu ogrenin hazirliklari ona gore yapin bence..
-Gecelik sabahlik, corap, emzirme atleti(sutyenden daha rahat oluyor, beli tutuyor), sac tokasi(dogum oncesi de esnasi da sonra da lazim).
-crocs gibi onden kapali, banti kapatinca ayakkabi gibi de olabilen KAYMAZ terlik
-Minik el havlulari biri size biri refakatciye veya kagit havlu
-Normal dogum ise banyo havlusu gerekir ama tavsiyem cabuk kurumasi acisindan pamuklu pestemal olur, defalarca sicak suya girebiliyorsunuz, 10dk'da kuruyor. English home iyidir.
-hurma, dut vb basit, saglikli ve cantada bozulmayacak atistirmalik(hem size refakat edene, hem uzun sancilarda size, dogumun saati belli olmuyor)
-depend kilotlari, hasta bezi vs. sevmiyorum hısir hısir... dogum sonrasi gazli bez tampon koyuyorlar zaten kafam kadar :)) tampon sonrasi beli rahat camasir ve ped ikilisi yeterli gelmisti bana. Kanama cok olmadi 4-5.gun kesilmisti zaten.
-cikis icin emzirmeye uygun onden acilabilir ust ve alt esofman
Giysi takimindan icten disa yedek bir takim esinize/ refakatcinize de gerekir
Abartmamayi oneririm, hastaneye yerlesmiyoruz max 2 gun :))
Bu covid zamani ne kapi susu ne baska birsey goturmem ben hastaneye, gotursem sonra eve getirmem zaten. Misafir de kabul etmem uslu uslu gider gelirim.
Son not eger aldiysaniz dantelli lohusa seti, evde de catir catir giyin, bu zaman giymeyeceksiniz dene zamana saklayacaksiniz, "birakiniz micsınlar, birakiniz kussunlar"

Yaaa bu muhteşem oldu canım herşeyi yazmışsın.Ben şuan Koşuyolu Acibademdeyim kardeşim tiroid ameliyatı oldu.Az önce çıktı odada 3 kişiyiz.Erkek kardeşim,ben ve kız kardeşimin eşi.Bisey demediler ama tabi belli olmaz.Ben de odayı suslemicem sadece isim yazılı bı kapı süsü o kadar.Bizim de planımız doğumda annem,iki kardeşim ve eşim.

Fotoğrafçı gelecekse makyaj malzemeleri bebek için süslü kıyafet. Doğumdan sonra giydirilenler kan içinde kalıyor. Bana 1 paket depent yetmedi kanamam çok oldu ertesi gün tekrar aldım. Baticonla sürekli temizlik yaptığım için kendi çamaşırlarımla uğraşamazdım. Bebeğime nedense iki hastane çıkışını üst üste giydirdi hemşireler. Kendileri seçiyor zaten bunu ver bunu ver diye. Şampuan hastanede vardı ben yine götürmüştüm sık sık banyo yaptım. Saç kremi, tarak, vücut yağı, göğüs pedi, göğüs kalkanı/gümüş kalkan, göğüs ucu kremi, ne olur ne olmaz süt pompası da dursun, süslü anneler saç düzleştiricisi bile götürebilir .

Bebek için köpüklü banyo filesi alın çok rahat kullanımı yenidoğan için yatak şeklinde kullanımı çok rahat.
Göğüs pompasına ihtiyacım olmaz demiştim ama emmeye üşenen bebiş olursa ihtiyaç oluyor elektrikli alabilirseniz iyi olur yeterince sinir bozucu bir eylem zaten.
Portbebeye çok ihtiyaç duyuyorum. Maalesef bebek arabasını pusetli almıştım. Keşke portbebeli alsaydım çünkü pusetin içinde hiç rahat gözükmüyor. Taşımak da çok zor.

2 paket depend bence de gayet yeterli, sonrasında pedle uğraşmamış oluruz kanama azmolsa dahi. Baticonla ne temizliği yaptınız? İlk bebişim olduğu için bihaberim biçok şeyden. Hastanede ne kadar süre kaldınız öncesi ve sonrası? Ne kadar pijama gecelik sabahlık götürmeliyiz ve hangisi daha kullanışlı olur

Selam kızlar herkese aldıkları alacakları hayırlı olsun güzel günlerde kullanılsın. Bende oğlum için alışverişe başladım artık belliki al al bitmeyecek bunlar müslin ve agız mendillerinin bi kısmı Bim. Geri kalanlar ebebek
- 5li hastane çıkışı
- 3lü zıbınlı takım 3 ay
- 2tane müslin bez
- 27tane ağız mendili
- 4tane çorap
- örgü battaniye
- 3-6 ay tulum
- 3ay yelek
- 3-6ay alt üst takım (Lcw)
- Yenidoğan 2tane sıfır kol 1tane uzun kol zıbın
- 3ay 1 tane uzun kollu 2tane sıfır kol 4tane kısa kollu zıbın
- Babyme ıslak mendil, temizleme pamugu, bebek bakım örtüsü

Eklentiler

• IMG_20210824_123527.jpg
    140,7 KB · Görüntüleme: 31
Güzel günlerde kullansın.

güle güle kullanın çok güzeller. kuzulu olan müslinden ben de aldım kızım için

Kızlar günaydın.Hep bebislerin ihtiyaçlarını yazdık peki biz nolcazhastanede bizim kişisel ihtiyaçlarımiz nedir tecrübeli annisler vardır aramızda.Onlari da bı listelesek ne dersiniz
Bir takım sabahlikli pijama
Gecelik
Dipent yada ped
Islak mendil
Kağıt havlu
El havlusu ve banyo havlusu
Emzirme aleti veya emzirme sutyeni
Başörtülü ise pijamaya uygun tülbent
Lahusa terlik takımı (çok kullanışlı olmuyor onların terligi ama foto için olabilir normalde altı kaymaz terlik)
Kullanmak için bardak çay kaşığı minik termos vs (covitten dolayı )
Hediye verilecekse çikolata şerbet kolanya (artık hastanelerde sus pus paket halinde ayarliyorlar ben hiçbişey yaptirmayacagim doğum için kimse gelmez zaten )
Simdilik aklıma gelenler bunlar

bu emzikten kullanan var mı aramamızda. oğlum kesinlikle emzik almamıştı. çok zorlandım. o zaman ben de dirençliydim emziğe karşı. geç verdim. bu sefer doğar doğmaz vermek istiyorum alışsın diye. hoşuma gitti ama emzik askısı kullanılamaz mesela bu modelde. artıları eksileri nelerdir diye kullananlardan duymak istedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…