Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bizim göbek 8. Gün düştü
Düşene kadar yıkamayın dedi hastane bizde yıkamadık
Benimde annem göbeği düşmeden yıkanmaz diyor. Bir de geçen bana iş başvurusuna gelen hemşire bakıcı doğduğundaki verniksi sakın yıkama, emsin onu dedi.

Bizim gobegimiz 9.gun düştü ama küçük bı kısım kaldıgi için doktorumuz ilaç sürdü.İlactan sonraki 3.gun doktorumuzun ok vermesiyle yıkadık kızımızı.Ben sezeryan doğum yaptım bebeğimde verniks tabakası yoktu.Acayip parlak bı şekilde doğdu.Sanki de hamamdan çıkmış,keselenmis gibiydiama verniksin yikanmadigini ben de duymuştum.En iyisi doktora sormak. @Nihal Shibuya Nihalcim tarih belli oldu mu?Derin nasıl,sen nasılsın?

therealsinner evet Realcim. Ocak’ın ilk haftasına tarih verdi doktor. Bebek daha önce gelmezse Çarşamba kontrolüm var. Günü kararlaştırırız dedi. Derin bebek 2,700 gr olmuş. Beni yoruyor ama hala evde, işte çalışıyorum. Bir de 3. Doz aşımızı olduk bu hafta. Yürek yedik heralde Annem geldiği için bende bir rahatlama. Üstelik bana doğum parası getirmiş Kadın 3 çocuk, 3 torun büyüttü. Benim diyen yenidoğan hemşiresinden donanımlı Benim koca doğumdan sonra yardım etmezse onu yollayacağım, annemi eve alacağım. Bebek o kadar gün yıkanmazsa kokmuyor mu realcim?

Ben 2 gün sonra yıkadım pişman değilim. Saçları çok yağlı kızımın. 2 gündd bir yıkamaya devam ediyorum.

@Nihal Shibuya Nihalcim çok az kalmış hadi hayırlısıyla kavuşun mis gibi kokuolar bitanem goruceksin sen de
Evet canım, Allah beni de kurtarsın sizin gibi Garip bir his. Yatağı, puseti, dolabı… herşeyi hazır. Gelmesini bekliyoruz.
Ben 2 gün sonra yıkadım pişman değilim. Saçları çok yağlı kızımın. 2 gündd bir yıkamaya devam ediyorum.
mervecim ne gibi bir riski var bilmiyorum. Belki tedbir olsun diye öyle diyorlardır. Ben kendim 1 gün yıkanmasam kokuyorum. Bebek şimdi aylardır orda. Havasız ortamda kokmadı mı bu çocuk. Yoksa bende yıkarım.

Benimki çok vernikssizdi o yüzden beklemenin bi manası yoktu. Göbek için de bi sprey verdiler sabah aksam onu sıktım. Banyo yaptırırsan da iyice kurulayıp bunu sık dediler yenidogan yoğun bakımdaki hemsireler öyle yaptım. Göbek enfeksiyon kapmasın diye de deniyor. Ama kapacak olan her türlü kapıyor bence.

@Nihal Shibuya ay güldürdün beni Nihal.Ben temizlik takıntılıyim.Vucudumda tek bir tüy bile yok yine de her yıl tüm vücut 12 seans epilasyon paketi satın aliorum,iki günde bir kese yapiorum,hergun de banyo yapiorum.Yok bebeği hergun yikicam,yok bez kokamaz evim korbel alicam,yok hergun şu,yok bu diye diye doğurdum.Ne kokmasi diorum şimdi mis gibi kokuo.Korbelimi hiç çıkarmadım bile kutusundan öylece duruoaltını degisemem diodum şimdi kimseye birakmiorumAnne olunca bı süper güç tanimlanio insana şimdi anladımsen de anlicaksin çok az kaldı.

Kızlar sezaryen olanlar doğumdan kac gün sonra dus alabildiniz? Annem dikisler düşüne kadar dus alınmıyor diyor doğru mu bu

Kızlar sezaryen olanlar doğumdan kac gün sonra dus alabildiniz? Annem dikisler düşüne kadar dus alınmıyor diyor doğru mu bu
Doğru değil..İlk gün duşa izin veren doktor bile var.. Ben ertesi gün aldım doktorum öyle söyledi, su geçirmez bant vardı, 10 gün öyle duş aldım 10 gün sonra kontrolde bant çıktı

Su gecirmez bant vardi bende. 2. Gün aldim. Doktorunuza danisin tabi o bant buyuk kolaylik.
Demi iyi oluyordur hani yazıyorlar ya dus alınca daha cok süt geliyor diye ondan sordum

Doğru değil..İlk gün duşa izin veren doktor bile var.. Ben ertesi gün aldım doktorum öyle söyledi, su geçirmez bant vardı, 10 gün öyle duş aldım 10 gün sonra kontrolde bant çıktı
Annem eskilerde kalmış sanırım ben kurtaj olduktan sonra da doktorum hemen alabilirsin demişti, ınsallah yine izin verir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…