Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ben hala tırnak kesemedim eldiven giydiriyom. Şapka banyodan sonra bi kaç saat çünkü kafayı çevire cevire tutmuyor.
Tırnak makasıyla kesme uyurken tırnağınla ucuna dokun kopart ince ya hemen kopuyor
anlatamadım gibi ama
Bn öyle yapıyorum 2 ay böyle yaparım doğduğundan beri 2 kere yaptım çabucak uzuyor

Eldiveni hep giydereck miyiz.Ne zamana kadar giydiriliyor eldiven şapka
Tırnaklar uzun yüzünü çok çiziyor bn 10 gün kullandım elleri çok soğuk oluyor diye
Şapkada durdurmuyor kafada banyo yaptığı gün takıyorum yine ilk 10 gün çıkarmadık

Doğum yapan anneler bebişleriniz iyidir inşallah Benimde az kaldı hem heyecanlıyım, hem de biraz doğum korkusu var. Doğduktan sonra banyo için göbek bağının düşmesini beklediniz mi? Gazlı bezle sarıp ıslatmadan göbek bağını, yıkarım diye düşünüyorum

Ben beklemedim 2 gün sonra yıkadım. Güzelce kurulamak yeterli.

Gazlı bezle sarsan da ıslanır canım, en güzeli banyodan sonra iyice kurulamak

Saglikla kucağına al canım ben düşmesini bekliyorum yıkamadım henüz

Bizim göbek 8. Gün düştü
Düşene kadar yıkamayın dedi hastane bizde yıkamadık

Eldiveni hep giydereck miyiz.Ne zamana kadar giydiriliyor eldiven şapka
Bebeğinin durumuna göre karar verirsin canim ona, ben şapkayı 10-15 gün kullandımz çünkü yaz bebegiydi ve saçlı doğmuştu, üşümez diye çıkarttım ama eldiveni baya bir kullandım 2 aya yakın, yüzünü çiziyordu bir de ağlarken saçını çekiyordu.

18.gün düştü canım ve 19 gün beklemek zorunda kaldım çünkü görüştüğüm her dr.hemsire yıkama dedi benim bebeğin göbek bağı çok kalınmış enfeksiyon vs ihtimali yüksek diye de yikamadim bu kadar süre . Sağlıcakla yavruna kavuşursun inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…