Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar sezaryen olanlar doğumdan kac gün sonra dus alabildiniz? Annem dikisler düşüne kadar dus alınmıyor diyor doğru mu bu
Eriyen dikişli benimki, bir de dikis yerim bantsızdı üzerine bir sprey sıktılar, şu geçirmemesi içinmiş, hastaneden çıktım ertesi gün duş aldım, saç kurutma makinesiyle de dikis yerini kuruttum. Ama öyle keseli bol köpüklü değil de pratik duş tarzı.

Kızlar sezaryen olanlar doğumdan kac gün sonra dus alabildiniz? Annem dikisler düşüne kadar dus alınmıyor diyor doğru mu bu
Ertesi gün su geçirmez bant yapıştırdı dul al dedi bn almadım
5. Gün bandajım komple açıldı ondan sonra duş serbest
Bn de dikiş düşmesi yok estetik dikiş olduğu için dümdüz çizgi var sadece

Cok sağolun kızlar, belki de eskiden almayın diyolardi, herşey değişmiş, dus almak rahatlatıyor insanı hem sütün gelmesine de yarıyormuş duyduğum kadarıyla

Gece 12 de sezeryandan çıktım ertesi gün hemşireler duş aldırmak için peşimde dolandilar bütün gün🤭🤭ben çok yorgun olduğum için alamadım ertesi gün.Bi sonraki gün aldım.Su geçirmez bant vardı bende de.Bi hafta sonraki kontrolümde bant çıkarıldı hicbisi kullanmadim ondan sonra.Dikis nasıl bişi orasını anlamadım ben dikiş gormuorum sadece incecik bı çizgi var her an kaybolacakmis gibi.Sormadim da doktoruma dikiş falan.Cok guveniorum çünkü.Ve evet sıcak duş süte iyi gelio😀hayırlı dogumlariniz olsun❤️🥰

Ben eve geldiğim gün aldım canım. Dıştan dikiş görünmüyor zaten. Ama doktoruna danış benimki alabilirsin dediğim için aldım. Bandaj yoktu bende, su geçirmez bant vs de takmadım. Çıkınca iyice kuruttum

Ovv sezaryen olsun bacım o zaman herkes turp gibiyim. Masallah baa 🧿🧿

maşAllaaaah tüü tüüüü :KK200:

alt dikiş 2-3 hafta, sezaryan ağrısı ömür boyu sürer diyorlardı
ben 3 hafta oturamadım, yan oturdum hep,
uzun süre emzirme için bağdaş kurup oturduğumda ağrıdan değişik bir uyuşma olurdu
adını unuttum kahve renkli su, şu ameliyat için kullanılan 1 ay onunla taharet almıştım :KK70: :KK70: :KK70:

maşAllaaaah tüü tüüüü :KK200:

alt dikiş 2-3 hafta, sezaryan ağrısı ömür boyu sürer diyorlardı
ben 3 hafta oturamadım, yan oturdum hep,
uzun süre emzirme için bağdaş kurup oturduğumda ağrıdan değişik bir uyuşma olurdu
adını unuttum kahve renkli su, şu ameliyat için kullanılan 1 ay onunla taharet almıştım :KK70: :KK70: :KK70:
Kız sus korkacak hamileler 🤣

X