Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Allah yardımcın olsun papatya
Arkadaşlar, annem dedi ki elektrikli süt sağma makinaları gögüsleri sarkıtıyormuş. Çok güçlü çekiyorlarmış.
Doğru mu?
Benimki elektrikli Nihalcim.Sarkmaya sebep olacak kadar kuvvetli değil çekimi endişe etme.Benim memelerim silikon gebelik daha çok yamulttu wala

Benimki elektrikli Nihalcim.Sarkmaya sebep olacak kadar kuvvetli değil çekimi endişe etme.Benim memelerim silikon gebelik daha çok yamulttu wala
Hadi inşAllah bitanem. Belki inşAllah kendi emer, makinaya da ihtiyaç kalmaz. Ben bir ara silikon düşündüm ama çok ağrı yapıyormuş diye okudum, vazgeçtim.

Hadi inşAllah bitanem. Belki inşAllah kendi emer, makinaya da ihtiyaç kalmaz. Ben bir ara silikon düşündüm ama çok ağrı yapıyormuş diye okudum, vazgeçtim.
Nihalcim bence yine de bı makina al sen.Hic ummadığın anda süt sagip birakman gerekebilir.Memeler süt dolduğunda çok ağrı yapio,ateş basması oluo.Saginca biraz rahatlama oluo.

Nihalcim bence yine de bı makina al sen.Hic ummadığın anda süt sagip birakman gerekebilir.Memeler süt dolduğunda çok ağrı yapio,ateş basması oluo.Saginca biraz rahatlama oluo.
Canım kardeşim 2 tane yolladı. Philips çok aparatı var, karışık geldi. O daha güçlü gibi. Ağrı olmasın diye mecbur yaparım artık

Eklentiler

• E058A23D-085F-4C5F-9B9F-30118495DA85.jpeg
    98,4 KB · Görüntüleme: 79
Canım kardeşim 2 tane yolladı. Philips çok aparatı var, karışık geldi. O daha güçlü gibi. Ağrı olmasın diye mecbur yaparım artık

benim ki sağdaki lansinoh, sütüm azdı o yüzden işime yaramıştı
hele bebek inadına gece kalkmayınca cok işime yarıyordu

Aniden suyu geldi canım tam 24 saat doğum sancısı çektim bebek iri olduğu için kanala inemedi 8 cm açıklıkla sezeryane alındım 3975 gram bir tosuncuk doğdu şükür

Aniden suyu geldi canım tam 24 saat doğum sancısı çektim bebek iri olduğu için kanala inemedi 8 cm açıklıkla sezeryane alındım 3975 gram bir tosuncuk doğdu şükür
maşallah tosuncuğa sağlıkla büyütün
çook geçmiş olsun
bol sütlü gazsız günleriniz olsun

Gözün aydın canım, sağlıkla büyür inşallah Sancı çekme kısmı çok zor muydu, bugün hastanede kadın sancı çekerken çok bağırıyordu biraz korktum ondan soruyorum

Selam kızlar. Dün alışveriş yaptık indirimde bir ateşölçer vardı. Aldım ama içim içimi yedi. Şimdi hiç duymadığım bir marka. Acaba bebeğin ateşini yanlış ölçer mi ? Fiyatta uygundu. DHA önce kullanıp memnun kalan var mı ? Yada alan duyan falan. Bir tane daha mı alsam. Ateş çok önemli sonuçta. Kendimle eşimin ölçüyorum tutarlı çıkıyor ama bilemedim.

Eklentiler

• IMG_20211219_131042.jpg
    51,9 KB · Görüntüleme: 58
Canım Allah korusun yarım yamalak ateşlense bile kapıp doktora götürecez. Sonrasında da takip için idare ederler bence. Teknoloji o kadar kötü değil.

Ucuzundan bir koltuk altı ateş ölçer daha alın. Bebeklerde koltukaltı ölçümü daha doğru sonuç veriyormuş. Bunu uygun bölgeye tutmadıysak yanıltabilirmiş.

Canım Allah korusun yarım yamalak ateşlense bile kapıp doktora götürecez. Sonrasında da takip için idare ederler bence. Teknoloji o kadar kötü değil.
Haklısınız tabii hemen götürürüz. Herşey pahalı olunca uygun fiyatlı bir şeye acaba neden bu uygun fiyatlı diye düşünüyoruz :) yoksa az çok doğru ölçer sanırım.
Ucuzundan bir koltuk altı ateş ölçer daha alın. Bebeklerde koltukaltı ölçümü daha doğru sonuç veriyormuş. Bunu uygun bölgeye tutmadıysak yanıltabilirmiş.
Burun aspiratörü, tırnak makası, taraklı vs bir set var ya onun içinde koltuk altı ateş ölçer de var. Ondan alırım olmadı. Bebişi rahatsız etmesin diye almak istememiştim.

Varsa yeter o.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…