Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Doğuma gidecek olanlar depend lohusa külodu kesinlikle almalı. Pusete gerek yokmuş kanguru daha kullanışlı.Bepanthol pişik kremi alınmalı:) Sevi Baby nin hayvan figürleri olan reflü yatağını almıştım 6 ay elim kolum oldu aşırı memnun kaldım. Alt açma minderi vs almayın boşuna yıkamakla uğraşmayın. Tek kullanımlık gibi olanlar çok daha iyi üstelik bebeğinizin altını arada rahatlıkla havalandırabilirsiniz. Birde kesin tavsiye edeceğim mustela konak önleyici köpük şampuan hayat kurtarır.

Ben elektrikliler arasında en uygun fiyatlardan biri olan baby plus aldım işimi fazlasıyla gördü.

Ben mochi'yi bi memeden emerken digerinden akanlar ziyan olmasin diye aldim. Birde manuel pompa gibi de kullanirim dedim. Ben de dogum izninden sonra home office calisacagim. Babymall'da philips avent, kraft, lansinoh ve mamajoo elektrikli pompalar tanitiliyodu. Satici kiz evden calisiyosan lansinoh oneririm, ise doneceksen kraftin cekim gucu daha yuksek dedi. Philips tabi en iyisi ama evden calisan biri icin bu kadar fark odemeye degmez dedi. Mamajoo yu da cok onermedi. Ben o yuzden lansinoh tekli aldim kasim indirimlerinde 340liraya. Gorumcem 8 sence once kraft almis. Ama cekim gucu cok yuksek olmasindan oturu cok agri cekiyormus ve pek kullanamamis. Bebedor marka manuel pompayi is yerine goturup sagiyormus. Tabi onun sutu baya baya varmis. Manuel yeterli geliyormus. Yani sutu olana bence pek farketmiyor. Ama yine de bir tane elimizin altinda bulunmali diye dusunuyorum.

Çok teşekkürler. Süper açıklayıcı olmuş.
Mochi zaten fazla sütü olanlar içinmiş. Az olanlar için mecburen elektrikli lazımmış. Lansinoh şu an 434₺ olmuş. Tekli iş yerinde zor olur mu onu bilemedim.
Ben her türlü elimin altında bulundurayım dediğiniz gibi

Pompa al. Gerek kalmazsa karsısına gecer şükür namazları kılarsın

Bende kiwinin elektrikli pompasi vardı onu kullandım. Çekimi gayet iyiydi. Zamanla azalır mı sıkıntı çıkarır mı bilmiyorum, dediğim gibi ben sadece birkaç kez kullandım. Manuel alma hatasında bulunma bana kalırsa. Çünkü sağma işlemi biraz can yakıcı, ve uzun sürerse yorucu olur. Elektrikli olursa en azından arkana yaslanır dinlenirsin

Hayır canım dün kontrolümüz vardı hala kanalda değil benimki sancim falanda çıkmadı
hayırlısı olsun hakkınızda benim ilk gebeliğiöde hiç sancım falan yoktu 39+5 te hafif sancılarla gittim 4 cm açıklık oluşmuş bile yatış ve suni sancı ile doğum oldu . elbet bebek bir şekilde kucağınıza gelecek

Aynen oyle canim saglikla gelsin insAllah

Kızlar sizlere bir sorun var aranızda kan sulandırıcı igne kullanan varmi? Doğuma kadar kullandınız mi ada kaçıncı haftada bıraktınız?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…