Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Yani evim asiri sicaklarda pek cekilmiyor catidan tum sicagi aliyoruz ve gunes direk salona vuruyor ama yine de bebek konusunda pek kestiremiyorum. Yaz icin ekstra bisey almiyim simdilik body le idare edelim.
Bebekler sıcağı çok sevmez zaten, hemen isilik olurlar. Sadece yenidoğanken üşüyebilirler, sonra adapte olurlar. Kendi askılı ile gezerken bebeğe kat kat giydirenlere deli oluyorum. En fazla 2-3 uzun bişeyleri olsa yeter o zaman, her ihtimale karşı.

Tek derdim saglikla kavuşmak artık canım, benim tek korkum devlet hastanesi olduğu için son ana kadar normale zorlarlar diye

Tek derdim saglikla kavuşmak artık canım, benim tek korkum devlet hastanesi olduğu için son ana kadar normale zorlarlar diye
Canım ben de yurtdışındayım ve burada sezeryan gerçekten son ana kadar seçenek değil.. ama çatı genişliğine de bağlı.. doğum sancılarıyla salgılanan hormonlarla kemikler de açılıyormuş, iri bir bebek olsa bile rahat doğum gerçekleştirme ihtimalimiz var bizim bebek de iri bi bebek olacakmış o yüzden ben de bunları okuyup araştırmaya başladım inşallah sağlıkla kavuşalım da doğumun bu zor detaylarını hatırlamayacağız bile

InsAllah canim çok teskkur ederim güzel cevapların için saglikla gelsinler insAllah

Ebebekten baktim belki baska yerde daha uyguna vardir.

Olsun ya, çok çok da pahalı değil sonuçta. Ama eğer paketi açmadıysan, yeni satın aldıysan ide et :)
Kutuyu actim. Aynen cok cok pahali degil. 3lusunu 100liraya kasim indirimlerinde almistim. Ebebekte 200liraydi

O zaman nisanin ortasinda dogsa haziran sonuna kadar aldiklarimi giyer sadece. Temmuz agustos zaten sicak. Eylulde de aldiklarim olmayabilir Yani 2bucuk ay icin bunlar fazla bence

3 takim yeni dogan seti 0-1 ay
3 takim patikli tulum takimi 1-3 ay
3 takim ince uzun kollu patikli 2-4 ay
5 takim uzun kollu patiksiz 3-6 ay

Belki 3-6 aylar eylul ekimde olur ama gozume cok kucuk geliyolar. Bir de doktor uzun boylu olacak diyo. Ay neyse artik saglikli olsun da. Zaten bilerek cok fazla kiyafet alisverisi yapmadim. Dogunca havaya ve kilosuna gore alirim. Tabi birde tenine tipine gore

Güle güle kullan. Çok rahat edeceksin
Insallah rahat ederim. Gumus alsaydin diyenler cok oldu ama benim memeden pek umidim yok zaten. Birinin ucu yok ice donuk zaten. Digerinde ucu var ama ne bilim kucuk yani. Ama baya doldular, areola baya koyulasti. Kismet artik. Annem diyo benim de oyleydi sutum de vardi gayet eme eme cikarttiniz. Insallah benim de oyle olur.

0-3 ay olanları bol bol giyer, nisan hatta mayıs serin olur çünkü. Hava ısınmaya başlayınca yavaş yavaş soyarsın, önce üstü inceltirSin, sonra altını Sadece 3-6 ay ları çok giyemeyebilir. Alışveriş için sabretmekte fayda var. Zor olduğunu biliyorum ama.

Kesinlikle sabretmek gerek ama ilk cocuk olmasina ragmen bu kadarla kendimi sinirlamis olmam bile buyuk basari Neyse zaten hep lcw cark kampanyasindan almistim, giydiremediklerimi birilerine veriril illa ki.

Meme ucu çıkarıcı var lansinohun. İlk başlarda sağ meme ucum için kullanmıştım, artık gerek kalmadı. Gerekirde silikon meme ucu ile emzirirsin, hepsinin çözümü var, dert etme :)
Trendyol yorumlarında sızma yaptı, koku yaptı diyenler var. Emin olamadım alsam mı
İki çeşit dış kapak çıkıyor içinden; biri delikli ve hava aldırıyor, diğeri deliksiz hava aldırmıyor. Hava aldıranı kullanırsan, öne doğru eğilince, üstte kalan deliklerden süt dökülüyor. Onun dışında sızma gibi bir problemim olmadı. Koku da öyle; memeyi arada bir nemli bezle siliyorum ben.

Trendyol yorumlarında sızma yaptı, koku yaptı diyenler var. Emin olamadım alsam mı
Canim ben ilk zamanlar çok kullandım çok da memnun kaldım. Göğüs pedi kullanamıyorum kaşıntı yapıyor hem de ilk zamanlardaki o kaliteli süt boşa gitmesin istedim. Birini emerken diğerinden akanlar içinde birikti enjektörle verdim oğluma. Onun dışında ilk zamanlar göğüs uçları çok hassas olduğu için kremleyip sürekli kullandım ama biriken sütü hep vermedim. Delikli olanı kullandım hava alsın iyileşsin diye. Unutup eğilirsen dökülüyor ama onun dışında sızma vs yaşamadım. İyi ki almışım dediğim bir ürün oldu

Süper o zaman. Ben de birini emerken diğerinden akan sütler boşa gitmesin diye mochi nin göğüs pompasını alacaktım. O da kendi kendine çekiyormuş. Yorumlardan emin olamadım hala bakınıyordum.
Eğer bunda da birikiyorsa çok mantıklı.
Bir de gümüşlerde hava alma olmadığı için önermeyen doktorlar varmış. O yüzden bayadır ne alsam diye bakınıyorum

Almadıysan pompa da öneririm canım. Benim sütüm iyiydi en başından beri çok şükür, oğlum da emiyordu ama yine de taburcu olup eve geldikten sonra sertlikler oluştu canım acımaya başladı. Hemen duşa girdim sıcak su tutup masaj yaptım, pompayla boşalttım. Biraz zaman geçince tekrar boşalttım. Ertesi gün duş+pompa ile ilerlemeden kurtulmuş oldum.

Meme ucu çıkarıcı var lansinohun. İlk başlarda sağ meme ucum için kullanmıştım, artık gerek kalmadı. Gerekirde silikon meme ucu ile emzirirsin, hepsinin çözümü var, dert etme :)

Enjektorle denedim geri icine kacti ama lansinoh alip deneyim bi. Mochi aldim onu da denedim o da ucu vakumlamasiyla cikartiyor ama aparati cekince geri icine kaciyor. En kotu ihtimal bi gogusten emer diger gousu de sagma yaparim. Yeter ki sutum olsun.

Çok teşekkür ederim. Pompa da almadım ama sanki benim dediğim mochi yeterli olmaz o zaman. Marka olarak iyi olan hangisi?
Bir de zaten şu an homeoffice çalışıyorum ama doğum izninden sonra haftada 2 gün işe gitme durumum olabilir. O zaman mecburen sağmak gerekecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…