Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
3 gündür yıkama,ütüleme yapiorum sürüne sürüne 30 lu haftaların başındaki kızlar benim durumuma düşmemek için yapın bitirin erkenden.Salaklik ettim ben ya

Kızlar yenidoganimiz az diye bı takım daha almıştım.O da geldi bu sabah.Bi de puset örtüsü aldım.

Eklentiler

• 1_org (2).jpg
    17 KB · Görüntüleme: 97
  • 2_org_zoom (1).jpg
    57,6 KB · Görüntüleme: 92
3 gündür yıkama,ütüleme yapiorum sürüne sürüne 30 lu haftaların başındaki kızlar benim durumuma düşmemek için yapın bitirin erkenden.Salaklik ettim ben ya
Ben iki hamileliğimde de doğum iznine ayrıldıktan sonra yapmıştım, 37 den sonra yani. Ama şu an 31. haftada çoook halsiz hissediyorum. Ama eksiklerimiz var diye ellemiyorum da hiç.
Kızlar yenidoganimiz az diye bı takım daha almıştım.O da geldi bu sabah.Bi de puset örtüsü aldım.
Bende toplam 4 takım yenidoğan var. Yetmediği yerde 0-3 giydirir, kolları kıvırırım yıkanana kadar dedim. Sizin kaç taneydi ?

Benim 4 takım yenidoganim var.Yeter diye dusunuorum.Kizlar puset örtümun bendeki görselini atiorum.

Eklentiler

• IMG_20211026_172255.jpg
    130,9 KB · Görüntüleme: 93
  • IMG_20211026_172244.jpg
    91,1 KB · Görüntüleme: 83
  • IMG_20211026_172240.jpg
    94,8 KB · Görüntüleme: 97
ana kucağı, puset, bebek arabası gibi eşyalar mümkünse ikinci el alınmalı. bunların çoğu çok sağlam oluyo zaten ve sıfırına o kadar para vermeye hiç değmez. ben bunları kullanılmış olarak eşten dosttan almıştım ve hiç de gocunmadım. yine bebek odası -elbette sizin zevkinize ve hayallerinze kalmış ama- bebek mobilyası şeklinde alınınca herhangi bir gardropun üzerine bir sürü para istiyorlar. sırf bebek dolabı diye :) böyle şeyleri de ikea falan gibi büyük yerlerden yetişkin mobilyası gibi almakta fayda var maddi olarak. herkesin bebeği sağlık ve mutlulukla büyüsün inşallah

Asıl bu söyledikleriniz 2. El alınmamalı diye biliyorum :) Güvenlik açığı olabilirmiş dışarıda kullanılacak şeyler çünkü. Ana kucağı varsa evet olabilir ama bebek arabası, puset benim çok yakınım bildiğim biri kullanmadıysa riske atmazdım sanırım

Kızlar biberonla burun aspire aletini kaynatmadan direk emzik biberon temizleme deterjaniyla suda bekletip yikasam olur mu yoksa kaynatmak şart mı?

Kızlar biberonla burun aspire aletini kaynatmadan direk emzik biberon temizleme deterjaniyla suda bekletip yikasam olur mu yoksa kaynatmak şart mı?
Kaynatsan daha iyi strelizasyon oluyor işte bebek ya riske atma derim bn oğlumda 2 yaşında bile kaynatıyordum bırakana kadar yaptım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…