Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bu arada beşik konusulmus ben oglumda cilek baby cotton buyuyen karyola kullandim cok memnun kaldim 2 yasina kadar besik seklinde kullandik 2 senedir de buyuyen karyola.seklinde kullaniyoruz simdi ogluma yeni karyola.alicam bebeğe yeniden beşik haline getiricem buyuyen karyolayi.

Kızlar hele bana bir bakın görümcem bir sürü alışveriş yapmış bize ara ara bende bir iki parça almıştım şimdi elimdeki kıyafetleri sayicam size
4 adet hastane çıkışı
7 takım 6 ay
5 takım 9 ay
3 takım 6_9 ay
4 takım 3-6 ay
5 adet 3 ay zıbın
2 adet 3_6 ay zıbın
5 adet 6-9 ay zıbın
2 adet 9 ay zıbın
4 5 adet ayaklı pijama
3 adet penye 1 adet triko battaniye
1 adet müslim ( 2 adet daha alicam)
Bu arada kayinvalidemde bir suru sey almış daha ben gormedim ama daha kıyafet almama gerek yok bence siz ne diyorsunuz

Maşallah . Bende o görümce ve kayinvaliden istiyorum bizde tam tersi annem ve ben bu yüzden çok yaşasınlar diyorum

Buarada bence de hiç kıyafet almayın . İlerleyen aylarda duruma göre alırsınız

Guzel gunlerde saglikla giysin minnos
Bence de alma israf olmasin. Eger ki gerek duyarsan o anki ihtiyacina gore alirsin.

Bncede yeterli güle güle giysin

Maşallah . Bende o görümce ve kayinvaliden istiyorum bizde tam tersi annem ve ben bu yüzden çok yaşasınlar diyorum
Ya Allah razi olsun ben daha alışverişe başlamadim diye telaslaniyordun hafta sonu bir getirdi bir poşet kıyafet daha annemde bir sürü alışveriş yaptı dedi o neler aldı bilmiyorum tabi gormedim daha

Ya Allah razi olsun ben daha alışverişe başlamadim diye telaslaniyordun hafta sonu bir getirdi bir poşet kıyafet daha annemde bir sürü alışveriş yaptı dedi o neler aldı bilmiyorum tabi gormedim daha
Cok güzel gerçekten maşallah ,benim arkadaşlarım dan meme kremi pompasına dek düşünen dostlarım oldu sagolsunlar ama kayınvalide aslaaaa. Annem sağolsun başka da yok . Sizin adınıza çok güzel bişey böyle insanlar iyi ki varlar

Allah başımızdan eksik etmesin sadece bebek konusunda değil her konuda ellerinden geleni yapıyorlar saolsunlar bize sadece bakım ürünlerini falan almak kaldı sanırım

Bence de alma. Bebegin kilosu vs. Nasil olacak.. 6 aylik alinca kacinci ayda giyecek vs.
Mervenin dedigine bakarsak belli olmuyormus.
O oyle dedikten sonra ben kiyafet almayi biraktim.
O zaman bende almıyorum daha babannemizin aldıklarını görmedik bu listede onlar yok birde hediye gelenler olacak

Ben de bugün alışverişi tamamladım artık listem şöyleydi;
Hastane çıkışı 2 tane
1 alt üst takım yeni doğan 1 ay yazıyordu
4 tane tek alt ayaklı 3 ay
4 tane tek üst 3 ay
6 zıbın 3 ay
6 zıbin 6 ay
2 tulum 3 ay
1 tulum 6 ay
2 alt üst takım biri 3 biri 6 ay
Iki penye battaniye
Bir normal battaniye triko
Emzik (yeni doğan)
Biberon
Şampuan
Vücut losyonu
Pişik kremi
Gogus ucu kremi
Burun aspiratörü
3-6 ay 3 tane çorap
6-9 ay 3 tane çorap
2 penye yelek
2 kalın (nohutlu) yelek
12 ağız mendili
12 agız havlusu
Uyku seti-puset- beşik-ana kucağı- battaniye-bebek çantası-kuvet- bebek arabası-bebek koltuğu- alt açma minderi- uyku tutumları gibi eşyalar kızımdan kalmıştı.
Nevresim takımı alacagim ekstra olarak. Bir de kaşıklı biberonlardan almayı düşünüyorum. Doğum sonrası süt hemen gelmeyebiliyor (kızımda 3 günde gelmisti) beslemek kolay olsun diye.
Bu listeye ek hediye de gelir diye düşündüm :) ah ne tatlı heyecanlar. Rabbım saglikla kullanmayı nasip etsin her birimize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…