Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
İkizleriniz mi olacak? Olmasaydı bir de kanguru deneyin diyecektim. Gerçekten böyle bir lüks yok. Kızım göğsümde uyurken dilediğim gibi gezip dolaşırdım. Evde değilken uyutmak için kanguru kullanırdım. Benim asıl tavsiyem bastonlar değil, kanguru. Kanguru kullanılmayan durumlarda kullanmak için herhangi bir araba yeterli oluyor.
Kanguru bence yaz bebisleri için daha kullanışlı. Bizimkiler kış bebesi dışarı çıktığımızda arabanın konforu daha iyi olacaktır. battaniye atarsın üstüne daha socak olur. yazada 9 ay felan olucaklarzatwn pek durmazlar . Tabi arkadaşlara katiliyorum tercih meselesi.

A101 e gittim ben hicbir sey yoktu. Perşembe mi gelecek acaba?
Ben gittim bugün. Çıtçıtlı bebek bodysi vardı. Bebek nohut battaniye. Ağız temizleme mendili. Gözüme çarpanlar bunlardı.

Eklentiler

• IMG_2985.jpg
    IMG_2985.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 76
  • IMG_2983.jpg
    IMG_2983.jpg
    67,3 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG_2982.jpg
    IMG_2982.jpg
    69,1 KB · Görüntüleme: 79
  • IMG_2980.jpg
    IMG_2980.jpg
    60,4 KB · Görüntüleme: 84
Bu konuyu tesadüfen görüp yazmak istedim. 3. bebeğini bekleyen, tecrübeli bir anneyim. Dikkatimi çeken iki konuda tecrübelerimi beyan edeyim. İlk çocukta o pahalı, kocaman arabalardan almıştık. Aradan çok geçmeden ne kadar lüzumsuz bir şey olduğunu gördük. Gittik, en pratiğinden bir baston araba aldık. İkinci çocukta sling ve kanguru kullandım, inanılmaz rahatlıkmış. Biraz büyüdüğünde ise bastonu kullandık. Öteki hantalı hiç kullanmadığımız için sattık hatta. Doğacak bebeğimde de aynen böyle yapacağız.
Bir de uzun kollu body almayın. Uzun kolun üstüne uzun kol giydirmek çok zor. Kısa kollu bodyler atlet niyetine çok daha kullanışlı olacaktır.
Aklınıza takılan olursa sorabilirsiniz.
Uzun kollu badi meselesini açıklamanız müthiş oldu benim için. Tam diyordum üstüne eninde sonunda kıyafet giydireceksek neden zıbınları uzun giydiriyoruz ki diye. Ay evet kısa kollu almalıyım birazcık

Bir ben baston arabadan hic hoslanmiyorum herhalde 🤭 hafif ama dengesiz , hicbirsey tasiyamazsin, genelde alti alcak oluyor, Bagdat caddesinde dolasmiyorsan memleketin kaldirim ve paket tas yollarinda performansi zayif, tenteler kar yagmurda hic ise yaramiyor vb vb. Ben baston mclaren ve chiccoyu cope attim.
Ayni travel setle 5 yasa kadar 2 cocuk buyuttum gene gidip ikizlere de travel alacagim, ana govde ile puset ayriliyorsa, buyuk uniteye gecince rahat toparlaniyorsa bir tanedir. Ucaga kabine de soktum, yurtdisinda ulke transferi de yaptim, gunde 12km yol yururdum(veletler oyle uyurdu, mecbur...), markete gider tum haftalik alisverisi tasir(dim), taksiye bindim, araba bagajina koydum vb. Kisin da ayni ritmi surdurdum, kar yagmurda da ayni performansi surdurdu.
Bence araba tamamen kahve tercihi gibi, cok kisiye ozgu; yasam tarziniz ve boyunuza bagli, magazaya gitmeden, acip kapamadan, sokmeden araba alinmamali
Ay bu açıklama da benim çok hoşuma gitti. Daha yeni travel siparişi verdim de. Yarın elime ulaşır 😁

Ben bu şekilde aldım beyaz. Özellikleri aynı seninkiyle.. Markası farklı.Yatak ve uyku seti hediyesiydi. Şifonyeri almadım sadece çok tıkış tıkış olmasın diye. 5.000 tl indirim vardı
Hayırlı olsun. İkimiz de bebişlerimizi üstünde ünv'e gidene kadar görelim inşallah 😊

Kizlar e bebek 100 tlye 25 tl kupon verdi sizlerede verdi mi ?
Simdi bildirim.geldi kuvet seti indirimde diye bnm kuponla 84 tl oldu uygunmudur sizce

İkizleriniz mi olacak? Olmasaydı bir de kanguru deneyin diyecektim. Gerçekten böyle bir lüks yok. Kızım göğsümde uyurken dilediğim gibi gezip dolaşırdım. Evde değilken uyutmak için kanguru kullanırdım. Benim asıl tavsiyem bastonlar değil, kanguru. Kanguru kullanılmayan durumlarda kullanmak için herhangi bir araba yeterli oluyor.
Hangi marka aldınız foto atabilirmisiniz

İşte herkesin memnuniyet farklı oluyor kanguru hiç sevmedim
Oğlum 5.5 yalına kadar bastonda uyurdu
Kangurunuz ergonomik olmayabilir mi? Bazı iyi markalarınki bile ergonomik değil, rahat olmuyormuş.
Yurtdisinda bir model begendim ikizlere uygun kanguru TWIN GO TANDEM, ikisi de tasimaya imkan veriyor ondan alacagim, uyumama ataklarinda evde bile kullansam kardir.
Aa çok merak ettim, bakacağım nasıl bir şey olduğuna.
Kanguru bence yaz bebisleri için daha kullanışlı. Bizimkiler kış bebesi dışarı çıktığımızda arabanın konforu daha iyi olacaktır. battaniye atarsın üstüne daha socak olur. yazada 9 ay felan olucaklarzatwn pek durmazlar . Tabi arkadaşlara katiliyorum tercih meselesi.
Yazın sıcakta terliyorlar, tam tersi kışın göğüste sıcacık oluyor. Kanguru örtüleri var, üzerind örtünce üşümesi imkansız.
Uzun kollu badi meselesini açıklamanız müthiş oldu benim için. Tam diyordum üstüne eninde sonunda kıyafet giydireceksek neden zıbınları uzun giydiriyoruz ki diye. Ay evet kısa kollu almalıyım birazcık
Kesinlikle kısa kol çok daha rahat. Uzun kol geride kalıyor, tut çek falan zor iş.
Hangi marka aldınız foto atabilirmisiniz
Neyin markasını sordunuz anlayamadım?

X