Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Havlu almadım benim var yine eski bi havlum onj kullanır ama müslin yetiyo bence ya gayet de müslinle hemen kurulayıp giydiriyodu görümcem. Kendime aldıklarımı şimdi valizleyecem. Sonra da bebeyi valizleyecez.
Kışın müslin ince gelir ya bi yandan yağlanacak çocuk üşür müslinle yağladıktan sonra giyinir

Havlu almadım benim var yine eski bi havlum onj kullanır ama müslin yetiyo bence ya gayet de müslinle hemen kurulayıp giydiriyodu görümcem. Kendime aldıklarımı şimdi valizleyecem. Sonra da bebeyi valizleyecez.
Ayy ne güzel her şey nizami Eş kıdemlilerim çantaları hazırlamaya başlamış benimkiler daha yıkanmayı bekliyor en gerideki bayrağı tutuyorum her zamanki gibi

Ayy ne güzel her şey nizami Eş kıdemlilerim çantaları hazırlamaya başlamış benimkiler daha yıkanmayı bekliyor en gerideki bayrağı tutuyorum her zamanki gibi
Merak etme yalnız değilsin bugün etiket söktüm nirvanada bıraktım işi

merve yaaa ne güzel tertemiz,mis gibi hazırlamışsin herşeyi kuzum.Gule güle kullansın hepsini Eylülben de uyku tulumu aldım kızlar.Maasi alım kalan eksikleri tamamlayıp çantalarımizi hazirlicam inşallah

Eklentiler

• IMG_20210930_185022.jpg
    119,3 KB · Görüntüleme: 109
  • IMG_20210930_185015.jpg
    165,3 KB · Görüntüleme: 118
  • IMG_20210930_185011.jpg
    158,5 KB · Görüntüleme: 110
merve kuşum o sipariş ettiğin bebedino citcitlilara ben bayılmistim renkli olanlardan sipariş etmiştim bı geldi aşırı küçük oyuncak bebek kıyafeti gibi.Ben de iade ettim ama aklım kaldı ne yalan solim.Bi de onun bedenleri de yok hep 0-3 ay ya.Ben ilk 40 gün hastane çıkışlarıyla idare ederim dedim.Sonrasi için aldım hep.

Şimdi bin liranın üzerine 125 lira indirim var kuruluma ekstra ücret vermemiş olacağım.
Bu dolapla şifonyeri beğendim. Ama kalitesi nasıldır bilemedim. Yerim de yok evde sıkış sıkış mobilya sevmiyorum ama eşyalar elimde kalacak o durum da rahatsız eder.
Tek şifonyer alacaktım daha doğrusu annemde kullanmadığı var onu getireceğim. Tek bir şifonyer yeter mi çocuğun eşyalarına.

-külot bez
-havlu
-duş jeli
-diş fırcası macunu
-göğüs kremi sanmıyorum ama hasganede kullanılacağını ha bire meme açık bebeye vermeye çalışcaz. Zaten şimdi kullanıyorum kalırsa aklıma gelirse sonradan atarım çantaya.
-çöp poseti kirlilere
-kağıt havlu illa ki lazım olur hastanelerde kullanılan tuvalet kagıdı ve z kat peceteler ince geliyor bana
-terlik
-tülbent en düz oyasız bu bej vardı yürüeken atarım kafama belki.
-polar sabahlık
-uzun kollu biraz kalın pijama
-penye sabahlık
-yarım kollu pijama
-fakir kol uzun gecelik
-2 emzirme atleti
-2 emzirme sütyeni
-3 hamile külodu yüksek bel
-1 uzun 2 yarım 1 havlu çorap
-10 çift göğüs pedi yeter sanırım foşur foşur hemen akamaz zannımca

-Ve aslında en mühimi toka şimdi aklıma geldi koydum.

Canım bunlar göbek düşene kadar kullansam yeter o eski usül baglamalılar yerine cift kat olmus olur göbeği. Hem bir hafta on güne kendine daha iyi gelir öncesinde normal uzun kollulari giydirmek çok çok zor.

Ben oda yapmiorum canım.Bi sifonyeri bebeğe ayırdım.Yetmezse kendi dolabimdan da kullanıcam yer.Bence yeterli gelir.

Tek şifonyer yetmez bu takım benimkinin aynısı. Cok muhtesem kaliteli diyemem ama çok kullanışlı gözleri filan iş görür. Zaten iyi bi dolap için min. 3bin liradan başlamak lazım.

Toka en mühimi tabi kız giderken başörtünün altında yok mu
Güle güle kullanmak nasip olsun inşallah hastaneye 1 tane bile yeter aslında ama ne olur olmazhastaneden çıkıp eve gelirken bi eşofman altı da koyabilirsin bol rahat olandan bi de çantaya hurma koyuyorlar komposto normal için Meryem ana otu (bn pek inanmıyorum ama) kendine deodorant da koy terlicen etcen normal olursa duş alırsın gerçi kapı süsünü koymayı unutma

Tek şifonyer yetmez bu takım benimkinin aynısı. Cok muhtesem kaliteli diyemem ama çok kullanışlı gözleri filan iş görür. Zaten iyi bi dolap için min. 3bin liradan başlamak lazım.

Seninki fotoğrafta güzel duruyor. Yerde Sağlam duruyor mu üzerimize yıkılır mı o önemli. Evim çok karışık nasıl yapacağımı bilmiyorum Bunun bezi, pamuğu şampuanı bir sürü bakım ürünü var dahaonlar elimde kalacak

Yaaa yerim cok guzel saglikla giysin minnak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…