Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Çok teşekkür ederiz :) iyi olacak inşallah bebişimiz iyi, ben son zaman covid geçirmiştim hasarları epeyce kalmış vücutta sonradan anladık, o erken doğuma sebep oldu.
Cok geçmiş olsun Allah analı babalı sağlıcakla büyütmeyi nasip etsin. Kaç haftaliktiniz birde kuvoze alindimi hiç bebisiniz

Mükemmel teyze seni yerler Ya ben de dışa dönük aldım kabin tipi. Yaza doğru daha çok kullanırım o zamana da büyür diye güveniyorum.

Bi gugılladım şimdi şu gözüme güzel geldi.

Cok geçmiş olsun Allah analı babalı sağlıcakla büyütmeyi nasip etsin. Kaç haftaliktiniz birde kuvoze alindimi hiç bebisiniz

Amin teşekkür ederim. 32 haftalık idi covid geçirdiğimizde. Zor bir gebelik geçirdim ancak risk durumu yoktu gelişimi vs iyi idi. Coronadan sonra bir anda gelişimi yavaşladı benim vitamin değerlerim aşırı düştü. Haftalık kontrollere başladı doktorum o sebeple. 35. haftada aşırı ödem toparladım. 36.hafta kontrolünde doktor yatış verdi gebelik zehirlenmesi başlamış acil doğuma aldılar. Küvöze alınmadı çok şükür.

Çok geçmiş olsun sağ sağlım atlatmissiniz süreçleri sağlıcakla kucağımıza bizlerde alalım inşallah

Sağlıklı olmanıza çok sevindim. Güle güle büyütün ins. Zorlu bir süreçte gebelik geçiriyoruz. Allah yardımcımız olsun. Sizede birdaha ugramasin ins. Bebisinizin gidisindan koklayın bizim icjn

Belki de minnoşumuz araba sevmiyor biz zorluyoruzdur bilemiyorum Ama kardeşciğime de kıyamıyorum 10 kg olmuş çok da minnoş değil ve kangurular bence asla övüldüğü kadar rahat değil
Buna bakayım canım teşekkür ederim:)

Ben de de var ilk bebegik sevmemisti pek bu severse kullancam:)

Ya dediğin gibi belki araba sevmez daha pahalıya da gerek yok. Hem bu tek teker demode de durmuyor eski usül çift yönlüler gibi. minnoş tosun olmuş o daha taşınmaz

Cocuk askısı yazıyor canım. Küçüktü biraz. Burdan aldım mahalleden.
Bende alıcam da gezemyrum hareket edince kasılyrum interntten alaym dedm ama fiyat konusunda iyi mi dğeil mi bilmyrum kazıklanmak istemyrum sen bunlara ne kadar verdin ordan hesaplym

Bende alıcam da gezemyrum hareket edince kasılyrum interntten alaym dedm ama fiyat konusunda iyi mi dğeil mi bilmyrum kazıklanmak istemyrum sen bunlara ne kadar verdin ordan hesaplym
Ama dinlendikçe daha çok kasılabilirsin. Hareket hep lazım. Benim de bugün kasıklar ağrıyo ama durmadım gittim. Askı 10 tl imiş maşrapa 4,5 kova 14

Ya dediğin gibi belki araba sevmez daha pahalıya da gerek yok. Hem bu tek teker demode de durmuyor eski usül çift yönlüler gibi. minnoş tosun olmuş o daha taşınmaz
Doğum günüsüne alacağım bence de daha pahalıya gerek yok

Ama dinlendikçe daha çok kasılabilirsin. Hareket hep lazım. Benim de bugün kasıklar ağrıyo ama durmadım gittim. Askı 10 tl imiş maşrapa 4,5 kova 14
Yavaş yavaş hareket edeym o zman çok teşekkür ederim bakaym şmdi

Selam kızçeler

Bebikin dolapla arabasını aldık. Araba olarak Kraft Lima aldım. Dolabını da 4 kapılı aldım hem ileride kullanır hem de ben de eşyalarımı koyabilirim diye. Oda yapmayı düşünmüyorum şimdilik.

Dün de kıyafete yoğunlaştık, şunları aldık:

Yenidoğan 8'li takım
Yenidoğan 5'li takım - 3 tane (Biri polar)
1-3 aylık polar tulum
3 lü set 4-6 ay
1 tane 0-3 ay polar alt
2 tane 3-6 ay alt
2 tane 6-9 ay polar alt üst takım
1 tane penye yelek
12 adet çorap
12 adet ağız mendili

Bir de e bebekteki o beyaz zıbınlardan aldım. 2 tane yenidoğan, 3 tane 3 aylık, 1 tane 6 aylık zıbın.

Benim ilk hamileliğim. Allah izin verirse ilk çocuğum olacak. O yüzden biraz acemiyim. Kıyafet konusunda bol bol şeyler alıp giydirememektense bebek doğduktan sonra bebeğin kilosuna göre almayı düşünüyorum. Instagram'da takip ettiklerimin bazılarının bebeleri çok kilolu, bazıları zayıf aynı ayda olmalarına rağmen dolayısıyla farklı bedenler giyiyorlar. Onları gördükten sonra hepten kafam karıştı hangi bedenler alsam diye. O yüzden bebiş doğduktan sonra onun kalıbına göre alsam daha iyi olur diye düşündüm. Sizce bunlar beni 1-2 ay idare eder mi? Bazen çok geliyor bazen az geliyor o yüzden size de danışmak istedim. Ya da idare etmesi için daha neler alayım sizce eksiklerim neler?

Ama özellikle ekstradan ağız mendilleri, yelekler, önlükler, zıbın, belki bir kaç tane daha tulum, uyku tulumu ve astronot tulumu alacağım

Bundanım olsun istiyorum kızlar ama gereksiz mi düşüncesinden kendimi alamıyorum . Alan yada almayı düşünen var mıı

Eklentiler

• Screenshot_20210930-160700_Trendyol.jpg
    52,6 KB · Görüntüleme: 69
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…