Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ben arada böyle parmağımla çekiyordum uçları biraz daha belirginleşsin diye ama daha tövbe yapmam.
Araştırayım canım söylediğin çok iyi oldu
yapma yapma bende göbeğimi kremlerken gögüs uçlarınada sürüyorum mesela ama asla bastırmadan hızlıca sürüyorum yumuşasın diye

Korkmayın hiç zor değil
Çok şükür bn 3 günde toparlanmıştım. ahh gençlik 21 yaşındaydım şimdiki aklım olsa az nazlanırdım
vallahi benim ablamda 2 doğumunda da hemen toparlandı ama ben ameliyat kısmından yada sonrasından çok o belden yapılan iğneden korkuyorum, histereskopi ameliyatı olurken o iğneden korkumdan tansiyonum fırladı komple uyuttular.

Bn genel olmuştum
Yine onu istiyorum

Ben kreme falan hiç başlamadım daha
12 haftadan beri göbeğime sürüyorum ama hergün değil son 3-4 haftadırda gögüs uçlarımada sürüyorum nemlendirmek için doğum sonrası yara olmasını engelleyebiliyormuş doğuma 1 ay kalada gögüs ucu kremine başlıcam

Korkmayın hiç zor değil
Çok şükür bn 3 günde toparlanmıştım. ahh gençlik 21 yaşındaydım şimdiki aklım olsa az nazlanırdım
Valla kızlar ben hamile kalmadan 3 ay önce bel fıtığı ameliyatı oldum sanırım bel fıtığı ameliyatı kadar kötü olamaz çünkü ayağa kalktığım anda bayiliyordum ameliyat sonrası belimin tam ortası olduğu için bu yüzden istesemde normal doğum olamam kaldı ki belimdeki amelîyat i göze alipta normal doğum yapmam .

Korkmayın hiç zor değil
Zaten genç değilim diye korkuyorum 34 yaşındayım bir de eskiden beri yaram geç iyileşir benim, şeker vs çıkmadı ama yara iyileşimim zor. Bir de biraz şansızımdır olmadık şeyler gelir beni bulur ondan korkuyorum

Ahahah çoğunluk normal doğumdan korkarken benim sezeryanden korkmam normal mi yha yoksa benmi anormalim
Allah var bende normal doğum istiyorum. Annem 2 çocuğunu normal doğum yaptı. Ertesi gün ayaklandım dedi. Kardeşimi sezeryan yaptı. 6 ay sonra hala dikişlerim ağrıyordu dedi. Ablam epidural sezeryan oldu. Bacaklarında ve belinde geçmeyen ağrı yaptı.
Biberon ve emzik bazı bebeklerde meme reddine de yol açıyor. Ben yaşamıştım bir ay zor döndürdüm memeye.
Evet calci. Bebek için konforluymuş. Cuk cuk emiyormuş. Yine doğalını deneyelim. Olmadı zorda kalırsak biberon verelim.

inşAllah hayırlısıyla gönlümüzden geçen olur sağlıkla normal yoldan gelir bebişler

Derdin yaş olsun iyileşirsin hiç merak etme inşallah da çabucak iyileşir Bn de 30 um

Beni korkutan o dikişlerle birlikte ayağa kalkmak, çocuğa bakmaya çalışmak çünkü iyi bilirim ameliyat ağrısını
Forever benim arkadaşım sezeryandan sonra 2 gün çok ağrım oldu dedi. Bebeğe süt verdiğin için ağrı kesici de yasakmış. Ama o an öyle bebeğe konsantre oluyorsun ki, kendi canını düşünmüyorsun dedi.

Ya ben o kadar iyi biliyorum ki o ameliyat ağrılarını
Yakın çevremde de hep öyle oldu anne iki büklüm çocuk ağlıyor falan :/
Normal doğum daha sağlıklı ya Nihalciğim inşallah normal zırt diye doğururuz

Hamilelikte de kullanılıyormuş
Ben de kullanayim o zaman Ayaklarim fena oldu zaten ponza tasi kullanamadim ne zamandir.
Hamile külodu iste
3 tane aldim 1 tanesini yikadim denedim digerleri hala posetinde. Olmadi degistireyim geri kalan 2 taneyi.. Bildigin gogsumun altinda bitiyor. Ama uzunluk disinda tam geldi, oturdu bedenime. Kucugunu alsam sıkabilir de

Eldiven bile büyük geliyo bazen çorap giydiriyolar

Ben 0-3 ve 3-6 aldim hep.. 6 ay rahatim diye dusunuyordum.
Bir de 12-18 kislik tulum almistim, seneye kisa giyer diye.

Sad story

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…