Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar bu benim arkadaşım Biberon verme dedi. Biberon bebek için kolaylık sağlıyormuş ama cuk cuk fazlaca çekince havada yutuyormuş ve bebekte gaz yapıyormuş. Gögsümüzde yara olmaması içinde kahverengi kısmın tamamını bebeğe vermeliymişiz.

Evet memeye alışana kadae kaşıklı biberonlar kullanılabiliyor. Ama biberon verilmek zorunda kalınırsa da antikolik olanlar var alınabilir. Ben bi tane ucuzundan aldım biberon cam wee marka. Bi de bence önerilere çok çok teşekkür edip olabildiğimizce rahat olmalıyız. Ona alıştı bunu kabul etmedi stresi önce bizde olmamalı. Sonuçta ne verirsen emen çocuklar da var. O yüzdne benim şunu yapmamaya dikkat edeceğim dediğim bir şey yok.
Ayrıca benim memeler çok küçük ama uçları kocaman cocuğun ağzına sıgmaz diye korkuyorum

Bebekler 40 i cikmadan bayagi elé avuca gelir oluyorlar
0 3 ay beş tane hastane çıkışı
3 6 ay tulumlar
6 9 ay tulumlar almisim
5 tane 3 ay zibin almışım
Çanta hazırlarken belli olur ne eksikliği né fazla artık
Ama artık 9 ay ve üzeri alıcam

Benim eşim de pediatrist ben onun dediklerini bile çok dikkate almıyorum Her çocuğun kendine has bir mizacı var o bizi yönlendirecektir zaten genellemek çok doğru olmuyor. Evet normal biberonlar önerilmiyor ama anne memesi formunda biberonlar var avent ve medelanın onlardan birini almayı düşünüyoruz biz

Benim herseyim 3-6 canım.Sadece bı tane tulumumuz var 0-3.Bi kaç tane hastane çıkışı alicam 0-3 ay boyunca onları kullanmayı dusunuorum.
Peki hastane cikisi almak sart mi? Ben bebegimde eldiven kullanmak istemiyorum. Hastane cikislari da tam set oluyor galiba. Hic hastane ciksimiz yok, olmali mi?
Çok hızlı büyüyorlaaar. Önceleri biraz büyük geliyo ama hızlıca dolduruyolar icini.
Kiviririz kollari bacaklari napalim
Hastane çıkışlarım tek yeni doğan diğerleri 3-6 6-9 aylık bnm yenidoğan zıbın bile almadım. 0-3 aylık en küçük çok çabuk büyüyorlar küçülüyor. Hmn.
Evet gozume kucucuk geldi o yuzden sorayim dedim
Peki 6-9 ayliklari neye gore aliyoruz yaza denk gelicek ya da sonbahara, kalinlik olarak nasil davranicaz

Kızlar 6-9 ay hiç almadım.Neye göre aldınız hangi mevsime uygun olmalı.Mesela citcitlilarimi Zara'dan uzun kollu aldım.Ama 3-6 ay hepsi.6-9 almak istiorum napim uzun kollu mu alım onları?

6-9 ları muhtemelen 4 aylıkken giyecek.

Kızlar 6-9 ay hiç almadım.Neye göre aldınız hangi mevsime uygun olmalı.Mesela citcitlilarimi Zara'dan uzun kollu aldım.Ama 3-6 ay hepsi.6-9 almak istiorum napim uzun kollu mu alım onları?
Bence 3-6 ay sonrası yarım kol alınabilir. Bu pijamamsi tulumlardan takımlardan artık esofman takımi gibi gecen attım ya ben unicornlu o tarzlara geçilebilir.

J jijikalp kuzum benim de ilk tecrübem.Arkadaslarin yazdıklarından yola çıkarak 40 i çıkana kadar hastane çıkışlarını kullanırım dedim.Sonrasinda ele avuca gelir bebek hem dışarı da çıkarabiliriz diye 3-6 aldım herseyimizi.

Neeee emin misin Mervemmmm.4 aylıkken giyer diosan 6-9 da stoklayim ben.Hic almadım cunku.
Ben bebek butikte çalıstım 2 sene 3-6 ayı genelde 40lıuken giymeye başlıyolar. 3 4 aylikken 6-9a geçiyolar. Bu daha hızlı da olabilir ama daha yavaş çok nadir. Yaza çok büyük ihtimal 9-12 12-18 giydirmeye başlarız

Ayyy o zaman ben acil 6-9 lara geçim.Hic almadım cunku.Sence 12 tane uzun kollu çıtçıtlı yeter mi 4 5 aylık olana kadar?

6-9 ları muhtemelen 4 aylıkken giyecek.
Vah banaaa hadi bakalim bastan alisverise go
Hastane cikis setleri cok gereksiz geliyor ya eldiven battaniye sapka vs o yuzden hic almadim, eldiven zaten kullanmicam. Sapka almistim ayri, napsam bilemedm

Bende bir tane o antikolikten alayım, yine her ihtimale karşı dursun. Benim ablam hiç Biberon kullanmadı. Göğsü bebeğin ağzındaydı hep. Şu an çocuk 4 yaşında, toraman gibi
Benim ilk çocuğum A asabiyimben5 . Öncesinde hiç bilgim yok. Yakınımda annem var ama annemde çocukları büyüteli 30 sene olmuş. Yani onun taktikleri demode mı oldu acaba? Bana bu önerileri veren arkadaşımda çok takık gibi geldi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…