Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
apandist ameliyatı sonrası dikişlerimin tamamı korse içinde kalıyordu göbek deliği etrafından yukarı- aşağı doğru yaklaşık 25 dikiş var oturup kalkarken hatta öksürüp gülerken bile kolaylık sağlamıştı benim tedirginliğim sezaryen yeri korseden aşağıda dışarda kalır gibi sanki?

Son düzenleme:
Sanirim istedigin yere gore ayarlayabiliyorsun, keske owli korse kullanan biri gelse de bizi aydinlatsa

Arkadaşlar bu korseyi benim doktor çocuğu arkadaşıma sordum. "Sakın ha" dedi. Sezeryan için konuştu. Sezeryan olunca dikişlerin sadece yüzeyde olmuyormuş, karnının içinde de kat kat oluyormuş. Eğer korse gibi dar bir şey giyersen bu dikişler yapışır ilerde de sana sorun olur dedi.

Benim doktorum da korse takmamı onermemisti ben sezaryen +miyom iki ameliyatı birlikte olmuştum içte çok dikisim vardı
Bunda yinede korse aldım yine izin vermezse 40im çıkınca diyete başlayacağım o zaman kullanmayı düşünüyorum
Ayrem marka lahusa korsesi ve termal taytini aldım çok kaliteli geldi

Ilk kez duydum boyle biseyi ama o zaman sezeryan dikisin ustune bant vs de yapistirmamalari gerekiyor. Sonucta simski takilmayacak ki sadece sabit tutsun diye takilacak

Ilk kez duydum boyle biseyi ama o zaman sezeryan dikisin ustune bant vs de yapistirmamalari gerekiyor. Sonucta simski takilmayacak ki sadece sabit tutsun diye takilacak
İlk 5 gün için koruyucu bandaj oluyor sonra bant takılmıyor ki sen normal doğum düşünmeye başla bence

İlk 5 gün için koruyucu bandaj oluyor sonra bant takılmıyor ki sen normal doğum düşünmeye başla bence
Ahhh noooo Cok korkuyorummmmmm Hayirlisi tabi de ben oyle bi plan yapmayi henuz kendime kabullendiremiyorum
Korse sıkar ya canım
Ay ne bileyim arkadasim cok rahat ettim hic dikislerim oynamadigi icin rahat rahat egilip kalktim falan demisti

Evet doktor onayı olmadan kullanmamak lazım. Normal doğum biraz korkutucu ama imkanımız olursa normale yönlenmek en güzeli. Benim annem iki çocuğunu normal doğurdu, ertesi gün ayaklandım dedi. Kardeşimi sezeryan doğurdu. 6 ay sonra dikişlerim hala açıyordu dedi. Şimdi bir de omurilikten anestezi yapıyorlarmış. Onu da çok güvenilir birine yaptırmak lazımmış. Ablamın doğum sonrası belinde ve bacaklarında ağrı oldu.

Arkadaşlar babyplus otomatik ana kucagı indirime girmis,düşünenler icin.. Ebebek ve hepsiburada da. Bilginiz olsun

Eklentiler

• Screenshot_20210920-124738.png
    182,3 KB · Görüntüleme: 87
Bugun ne almisim ne almamisim diye bi baktim da resmen bir suru 0-2 aylik zibin almisim burda birileri bebege alisverisin 3-6 ayliktan baslamasi grektigini soylemisti dimi? Ama 3-6 aylik aldigimizda cok buyuk olmaz mi diye dusunup duruyorum
Siz nasil yaptiniz alisverislerinizi kizlar

Benim herseyim 3-6 canım.Sadece bı tane tulumumuz var 0-3.Bi kaç tane hastane çıkışı alicam 0-3 ay boyunca onları kullanmayı dusunuorum.

Çok hızlı büyüyorlaaar. Önceleri biraz büyük geliyo ama hızlıca dolduruyolar icini.

Hastane çıkışlarım tek yeni doğan diğerleri 3-6 6-9 aylık bnm yenidoğan zıbın bile almadım. 0-3 aylık en küçük çok çabuk büyüyorlar küçülüyor. Hmn.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…