Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bende bir tane o antikolikten alayım, yine her ihtimale karşı dursun. Benim ablam hiç Biberon kullanmadı. Göğsü bebeğin ağzındaydı hep. Şu an çocuk 4 yaşında, toraman gibi 🙂

Benim ilk çocuğum @asabiyimben5 . Öncesinde hiç bilgim yok. Yakınımda annem var ama annemde çocukları büyüteli 30 sene olmuş. Yani onun taktikleri demode mı oldu acaba? 🤔 Bana bu önerileri veren arkadaşımda çok takık gibi geldi.
Bence ortalama düzeyde önerileri burada bulabiliriz. Normal gebelik topiğimizde de düsüncemizi yazıyoruz siz ne yapacaksınız diye soruyoruz. Ya da bir yerden bir şey duyunca burda arastırıyorum ben. Ve burda anne olan fikirlerini begendiğim insanlar var onlara soruyorum sen ne yaptın diye. Çokca fikir alıp kendim bir seyi seçiyorum içlerinden.

Peki hastane cikisi almak sart mi? Ben bebegimde eldiven kullanmak istemiyorum. Hastane cikislari da tam set oluyor galiba. Hic hastane ciksimiz yok, olmali mi?

Kiviririz kollari bacaklari napalim😂

Evet gozume kucucuk geldi o yuzden sorayim dedim😢

Peki 6-9 ayliklari neye gore aliyoruz yaza denk gelicek ya da sonbahara, kalinlik olarak nasil davranicaz🙄
Neden eldiven takmak istemiyorsun
İlk hafta takılır sonra takılmaz zaten
Bn tam set almadım eldiven bile yoktu içinde extra aldım 2 tane eldiven

Kızlar bu benim arkadaşım Biberon verme dedi. Biberon bebek için kolaylık sağlıyormuş ama cuk cuk fazlaca çekince havada yutuyormuş ve bebekte gaz yapıyormuş. Gögsümüzde yara olmaması içinde kahverengi kısmın tamamını bebeğe vermeliymişiz.
Biberon ve emzik bazı bebeklerde meme reddine de yol açıyor. Ben yaşamıştım bir ay zor döndürdüm memeye. 🤷‍♀️

bende iri bebek olabilir dedikleri için korkuyorum 4 kiloyu 1 gr geçse sezeryan yapıyolarmış tembihliyorum 3,5 ta kal diye
:KK48:
Benim doktorum 3 .5 geçirmeyelim doğumun kolay olsun demişti. 3,260 doğmuştu. diyet yaptırdım çocuğa :KK70:

Kızlar 6-9 ay hiç almadım.Neye göre aldınız hangi mevsime uygun olmalı.Mesela citcitlilarimi Zara'dan uzun kollu aldım.Ama 3-6 ay hepsi.6-9 almak istiorum napim uzun kollu mu alım onları?
6-9 iri bebek olur 4 aylık giyer her dk dışarı çıkamayaınca bulunsun diye genelde alınır doğunca giyemez kışın doğacağı için mevsime uygun Daha iyi olur. kısa kol iç zıbın olabilir ama

Beni korkutan o dikişlerle birlikte ayağa kalkmak, çocuğa bakmaya çalışmak çünkü iyi bilirim ameliyat ağrısını :KK43:
kötü düşünmek yok kötü düşünmek yok herşey yolunda gidecek ve bebişlerimiz normal yoldan gelicek sağlıkla

X