Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Valla bnde onu düşündüm en son çare anakıcağından vazgeçtim puset düşündüm

Ben bebeği gündüz de yatağında yatırırım. Salona başka bir yatağa gerek yok. Arada altına minder serip koltuğa yatırırım.
O yatarken kahve içip keyfime bakabileceğimi sanmıyorum. Büyük olasılıkla onun uyuduğu saatleri fırsat bilip ben de uyurum bütün günü yatağımızda geçiririz .
Annem sağolsun gelicek yemeğimi yapar, ben sadece bebeğe bakarım.
bebekle tek başına evde ilgilenecekseniz ana kucakları kurtarıcı olabilir. Doğduktan 1 ay sonra bakıcam ben de otomatik sallananlara

Kızlar önceden şunu kullanmıs olan var mı yada şuan kullanmayı düşünenEki Görüntüle 2917141
Bende farkli bir marka var ama mantik ayni. Tabi henuz kullanmadim.
Ama bu bildigimiz gogus pompalarindan degil.Yani sagma amacli kullanilmiyor.
Yani diyelim ki bol sutun var bir taraftan bebegi emzirirken diger taraf akma yapabiliyormus( anladigim kadariyla ben de tecrubesizim) iste ozaman sut bosa gitmesin diye bunu digerine tutturuyorsun bosa akacak olan sutu topluyor.

Kızlar önceden şunu kullanmıs olan var mı yada şuan kullanmayı düşünenEki Görüntüle 2917141

Kullanan arkadaşlarımın önerisi ile bundan aldım.

Bir taraftan bebek emerken bir taraftan da sağma imkanı oluyormuş, mastit için baya engel oluyor dediler.

Şu an için çalışmıyorum dolayısıyla elektrikli pompa yerine bu işimi görür diye düşünüyorum.

Öyle süt depolayıp buzluğa atmak değil niyetim akşam uyurken eşim bebeğimize günlük sağdıklarımdan versin diye düşündüm.

Kullanınca göreceğiz :)

Elektrikli gogus pompasini eger sikinti olursa almayi dusunuyorum ben.
Umarim gerek kalmaz tabi
Sıkıtıdan ziyade fazla süt oluyor onu boşaltmak gerekiyor yoksa mastit yapıyor
Bn ilk de çok oldum. O yüzden aldım sağıp buzluğa atarım emmeyi bıraksa bile o sütleri içiririm diye

İşte sagılıyo mı sagılmıyo mu onu anlamadım herkes farklı söylüyor ama çok iyi diye yorumları okudum. Eğer sagılmıyo sadece akan sütü topluyosa böyle bişey almayım boşuna bende Lansinoh elektrikli olandan almayı düşünüyorum direk paramı ona yatırırım

Sağlıyor sanırım.
Yoksa mastite nasıl engel olsun ki?
Bir de biraz önce deneyim siz yazınca aklıma düştü, baya vakumluyor.
Hatta bir süredir özellikle sabah saatlerinde çok az sarı sütümsü bir sıvı geliyordu mochiyi bi taktım damlalar halinde gelmeye başladı çıkarttım ben de

Sıkıtıdan ziyade fazla süt oluyor onu boşaltmak gerekiyor yoksa mastit yapıyor
Bn ilk de çok oldum. O yüzden aldım sağıp buzluğa atarım emmeyi bıraksa bile o sütleri içiririm diye
Olabilir bu acidan hic dusunmedim
Digerini aldim onu alirken de mastit falan hic aklima gelmedi.. Ziyan olmasin sutcagizlarim diye dusunmustum. Sanki çaglayan bir nehir

Yavrum para kimsede yok ki. Ömürlük değil hiç bi eşyası öyle olsa en iyisinden almak ister herkes. Hem sonra yer de mühim napcaksın ev küçükse. O yüzden mecbur ucuza kaçcaz.

Evet hafiften vakumluyor ama bir manuel ya da elektrikli pompa gibi degil anladigim kadariyla.Yani arastirdigima gore bebis bir taraftan emerken diger taraftaki fazla sutu bununla toplayabiliyormusuz. Okudugum yorumlar hep bu yondeydi.

Sen de mochi mi vaaar. Neyse doğur da öyle bi yorum yap bize. Ben de çok merak ediyorum.

Aman dikkat memişleri uyarmamak gerekiyomuş

Bi daha yapma uyarma memeleri bebişe sakla

Merhaba bebeğe ne tür oyuncak alınır nasıl şeyler alınmalı yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…