Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Gofretcime katiliorum.Kemersiz bebeği taşımayın.Biz bı defa o gaflette bulunduk ve kaldırımdan çıkarırken dusuyodu.Aklim çıktı yerinden.Tecrubesizlik iste.Sadece bel kemeri yeterli sanmıştım.O günden beri bir dakikalığına bile koysam, çığlık kıyamet de olsa kemeri takiorum.

Benim bebeklerim de prematüre idi. İlk defa bindikleri zaman 2kg idiler. Direk yenidoğan aparatı var onun içine kundakla bağlamıştık. Zaten ilk zamanlar doktor dışında seyahat etmediğimiz için çok uzun süre kalmadılar pusette. Genelde pusetin orjinal aksesuarı dışında bir şey kullanılmak önerilmiyor güvenlik açısından. Hatta montla oturtmak bile önerilmiyor.

Hiç denemedim onu kundaktaydı öyle taşıdık
Anladım teşekkürler
Kemersiz asla ama asla taşımayın. Çok tehlikeli

Hanımlar kemer konusuna kesinlikle katılıyorum ama çok ufak kalıyor su anda içinde.
Arabada hastane gidişlerinde kemersiz oturtunca sürekli elimle destek yapıyorum tutuyorum zaten. Strese girme sebebim benim de bi şey olur endişesinden kaynaklı. Keşke deneyip alsaymışız insan planlayamıyor bu günleri maalesef
Evet biliyorum ekstra hiçbir şey önerilmiyor en basitinden omurga sağlığı için. Ben de sadece kıyafetle bindiriyorum.
Bu haliyle puset yenidoğan aparatlı diye biliyorum ama. Kundakla bağlamıştık kısmını tam anlayamadım.
İnternette de baktım videolara oturtulan bebelerin hep maşallahı var bizimkinin öyle oturması mümkün değil.

Evet
Süt ürünlerine, dana etine, yumurtaya ve kuruyemişlere alerjisi var.
Domatese de hassasiyeti var
Alerji testi mi yaptırdınız yoksa deneme yanılma yöntemi ile mi öğrendiniz bunları. Yani bizimde alerjimiz var yeni öğrendik doktora randevu almaya çalışıyoruz. Ama testler belirli bir yaşın altında doğru sonuç vermiyor diyorlar sizinki nasıldı merak ettim

Daha iyi anlatabilmek adına foto ekliyorum

Daha iyi anlatabilmek adına foto ekliyorum Eki Görüntüle 3133675
Maşallah allahım korusun.
Tam olarak sıkıntımı yaşamışsınız siz de.
İki büklüm oluyorlar bu şekilde de içim gidiyor. valla çıkamadım işin içinden biraz büyüyene kadar hastane harici dışarı çıkarmayacağım böyle giderse

Çok çabuk büyüyorlar 3kg yı geçince çok daha rahat koyarsınız.

Kizlar merhaba, bebegime ocean microfer demir damlası basladim bugun ama verdikten 2-3 saat sonra yanağı kizardi hala da kizarik Boyle bir seyle karsilasan var mi? Zaten çok beyaz ve hassas tenli bir daha vermeye korkuyorum açıkçası. Sizler neler kullaniyosunuz?

Burun spreyi ve cold mix veya o tarz damla. Kışın ve hasta olduğu zamanlar çok işe yarıyor. Yakasına bir damla yeterli. Ki bebekler sümkürmeyi bilmedikleri için minik burunları hemencecik tıkanıyor gerisini bence ihtiyacına göre alın. Çünkü her bebeğin ihtiyacı aynı olmayabiliyor gerçekten. İlk zamanlar fazla kıyafet vs almayın evet hızlı büyüyorlar ama ışık hızıyla da değil benim gibi 4 5 kıyafet alıp aman bu yeter demeyin çünkü bunun kızması var bezinin sızdırması var ilaç damla neyim verirken üstüne dökülmesi var. Var da var ha bir de zıbınları daha uzun süre kullanmak için altına takılan bir çıtçıt var ondan mutlaka alın bende alıcam. Ekonomik açıdan iyi oluyor bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…