Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Green clean kullandiniz mi hic? Demir damlasi lekesi haric (onu da farmasi oxiclean ile hallediyorum) herseyi cikariyor, ki bebeklerim direndigi icin ek gidada onluk bile kullanmiyoruz

Ben araştırdım araştırdım, Siveno ve Green Clean arasında kalıp Green Clean aldım. Dün geldi, aldıklarımı toplu olarak yıkamaya başlayacağım.

Ben de değişik duruyor

Ben hiç emzirme yastığıyla emziremedim. Benimki doğdu doğalı değişik emmelerde. Ayakta, pilates topunda. Oturarak. Farklı bir tarzımız var
Benim emzirme yastiklarim bas taci, 1 taneydi ikiledim, tabi ki emzirmiyorum onunla ) minikken benim yanimdan dusmesinler, anne karnindaki sinirlandirilmis ortamda yatsinlar diye kullandim, bu sayede rahat rahat uyudum. Reflu olanin egimli reflu yatagi oldu bir donem. Ayakta sallarken tepinmelerini azaltiyor, yastik olarak onunla birlikte mata birakiveriyorum.
Sonra uyanikken mati sinirlandiriyorum.
Bi ara emzirdim, ikizi eşanli emzirmeyi ogrenirken ilk pozisyonlar yastikliydi, sonrasi free style dedigin gibi Ama pilates topu iyiymis biz 3 kisi top ustunde hayal ettim simdi, yuvarlaniriz kesin.

Kızlar şimdi ki sorun da ateş ölçer çok konuşulmuştur ama. Hem alından hem burundan ölçen bi model aldım, medisana. Kuyuyu açıp kullanma kılavuzuna bakınca “6 aydan küçük bebeklerde kullanılmamalıdır” yazıyor. Nedeni nedir? Değiştirip braun vs gibi bi şey mi almalıyım?

Burundan da mi ates olculuyormus??
Kulaktan olcen cihazlar, alindan temassiz cihazlar ile makat ve koltukalti termometreler bir de phillips emzik atesolcer biliyordum bunu yeni duydum.
Atesliyken kulaktan olcturmuyor veletler onu yillar icinde tecrube edip bir braunu emekliye ayirdim. alindan olcenin de kalibrasyonu cok muhim belki cihaziniz ile alakalidir bende 3 tane temassiz cihaz var hicbirinde boyle bir uyari gormedim, belki minicik burnu zorlamamak icindir

Ayyy ne burnu yanlış yazmışım. Alın ve kulak olacaktı.

Burun değil; kulak ve alın.

Green clean kullandiniz mi hic? Demir damlasi lekesi haric (onu da farmasi oxiclean ile hallediyorum) herseyi cikariyor, ki bebeklerim direndigi icin ek gidada onluk bile kullanmiyoruz
Ben en başından beri green clean kullanıyorum ama çoğu lekeyi çıkarmıyor sanki, nasıl yıkıyorsunuz

Arkadaşlar aramızda emzirirken hasta olup serum taktıran varmi kaç saat emzirmemek gerekiyor

Ancak bu kadar fonksiyonel kullanılabilirdi Maşallah

Doğum sancısı çekerken hemşire pilates topu getirmişti. Ben de düşerim diye kabul etmemiştim. Şimdi üstünden inmiyoruz. Hayat işte

2 sini birden kucağında tutabiliyor musun? 1 tane bile çok zor ya 2 tane düşünemiyorum yardımcı var mıydı

Ev dubleks her sabah ikisi kucagimda asagi iniyoruz. Ilginc emzirme pozisyonlari konusmustuk daha once, el mahkum neler deniyorum.
Pzt yatili yardimci gelecek ben de ise gidecegim. Insallah iyi biri cikar.
Ama kullandigim en iyi sey oyun mati, yakinda da cit olur herhalde harekerlenince

Maşallah insan her şeye alışıyor.
Yatılı ev dubleks ise çok mantıklı. Bizim 3+1 olmasa yatılı düşünebilirdim.
İnşallah iyi biri çıkar. Bakıcı işi gerçeklen çok zormuş. Evdeyken de daha mı kolay yokken mi kolay olurdu kestiremiyorum.
kamera sistemi kurulmuştur herhalde? Bizde banyolar hariç her yerde var. İyi ki diyorum. Başka türlü çok zor olurdu.

Oyun çiti aldım ben de. Bak buraya yazmamışım:) memnunum şu an. Ayaklanınca asıl göreceğim faydasını inşallah.
Tek kalması çok nadiren oluyor ama beraber benimle babasıyla orada oyun oynuyoruz güzel oluyor

Kizimda kamera islerine girismemistim ama ikizde ihtiyac olacagini dusunuyorum. Simdilik alt katta tum salon ve mutfagi goren genis acili bir kamera var bir tane antrede ayakkabilik ustune, bir tane de ust kattaki galeri bosluguna takip genis aciyla tum katlari gorebilmeyi planliyorum.
Odalara mahremiyet gerekcesiyle takmamayi dusundum,malumunuz wifi kameralar hacklenebiliyor. Bir tableti de bu ise vakfettim, ekrani 4e bolup es anli izlemeyi dusunuyorum Psyco is loading

Sevgili anneler ahşap karyola için bana önerebileceğiniz bebek yatağı var mıdır? Yaylı yataklar önerilmiyor, sünger almak lazım sanırım. Siz hangi marka model seçtiniz?

Sevgili anneler ahşap karyola için bana önerebileceğiniz bebek yatağı var mıdır? Yaylı yataklar önerilmiyor, sünger almak lazım sanırım. Siz hangi marka model seçtiniz?
Park yataklarda Babyjem Visco silte var. Karyolalarda bambu 70x130 ortopedik yatak var. Bu hafta yataklara transfer insallah

Park yataklarda Babyjem Visco silte var. Karyolalarda bambu 70x130 ortopedik yatak var. Bu hafta yataklara transfer insallah

Peki beşik olarak ne kullanıyorsunuz? Beşik / karyola / park yatak / montessori… hangisiyse. Biz henüz almadık bi şey. Kafamız da çok karışık. Büyüyen karyola kesinlikle istemedim, park yatak çok kullanışlıymış ama bebiş odası görsel olarak içime sinemedi bir türlü ahşap asansörlü dedikleri beşikleri çok beğeniyorum. Ama bilemedim…

Bende 2 tane park yatak (graco ve kraft) 2 tane de buyuyen yataga donusen besik var. Buyuyen yatakli oda takimini kizimda cok memnun kalarak ilkokula dek kullandim. Yerim yeterliydi, gene ilk tercihim booool cekmeceli oyle iki tane yatak ve 5 kapili buyuk bir gardrop oldu. Gardrobun ve yataklarin Markalari farkli, kendi takimimi kendim yapmis oldum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…