Nişan Bayramlarda Geline Ne Alınır?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

vallaha süpermiş...:lepi:

bayanssulusmile bende istiom... Gerçi daha nişanlanmadım ama bizim buralarda böyle adetler yoktur okuyunca insan isteyesi gelio CADIARZU ama çok ta önemli değil yanii sonuçta ben oğlu ile geçinmeme bakarım ... Aşkımla mutlu olayım yeter ki zaten o yanımdaysa Her istediğim alınır hihoyyyt

Bir de herşey karşılılklı die düşünüyorum... sonuçta ben ne verirsem onu alırım... Fakat küçük jestler mutlu ediyo bence... Sevildiğini bilmek ve bunu karşı tarafın göstermesi güzel şey,

Son düzenleme:
bende nişanlıyken sadece 1 bayram geçirdim kaynanam bigün napçaz bayramlık alcazmı baban soruyo dedi ben şok oldum yok istemem dedim ne diyim bu lafa bidahada hiç konu açılmadı bayram günüde eşimden bi dondurma kutusuna baklava koyup göndermişti zahmet edip böyle bi kayınvalidem var işte adetleri falan işine gelince öyle iyi bilir ama bana gelince hiçbişey bilmiyodu durumlarıda oldukça iyi ve bende tek gelinleriyim

bende tüm sayfaları baştan sona okuyanlardanım.. ne insanlar var Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın arkadaşlar.. şükürler olsunki kaynanacığım o konularda görgülü bi insan :) biz ailecek önceden tanıştığımız içn gelip giderlerdi bayramda isteme bile olmamıştı ama annem iççamaşırı atkı bere güzel bi kazak kendi elleriyle örmüş öpe koklaya:):) ve baklava getirdi. saolsun çok mutlu olmuştum belki küçük şeyler ama heleki yüzünde verirkenki gülümsemesi dünyalara değerdi:) şimdi sözlüyüm 6 haziranda nişanımız olcak ve her geldiğinde yine küçük hediyelerle gelir :) Dilerim güler yüzleri hiç solmaz hep böyle sürüp gider:)

DERLER DERLER...ALDIRMAYA KALKSAN KAÇACAK DELİK YAPMAMAK İÇİN BİN TÜRLÜ BAHANE BULURLAR. İŞ İŞTEN GEÇTİKTEN SONRA DA DEDİN DE YAPMADIKMI OLUR..GÖZÜNÜ SEVDİKLERİM HERŞEYİ BİLEN İNSAN İŞİİMİ ÖGRETELİM..BİLMİYOLAR SANKİ NAPMALARI GEREKTİĞİNİ.İŞİNE GELDİĞİ GİBİ DAVRANA İNSANLARA UYUZZZZZZZZZZ OLUYORUM..alsanaalsanasmile

bende 2008 de sözlendm sözlüm burdayken 2 bayram geçirdik 1.bayramda hiç giymiyeceğim şeyler aldılar ki nasıl giyindiğimi biliyolar biz sözlümle değiştirdik ilk bayramda sözlüm bize gelirken saray çikolata aldı çok bozulmştum ben çikolatasında değilim ama düzgün bişe alınması gerekiyo sonra askere gitti zaten o askerdeykende hiç bişe görmedim bu adetten dolayı değil ben kendim çalışıyorum alırım ama düşünmek önemli ufak bişede olsaa.

Benim ilk bayramda nişanlım askerdeydi. Ben annemleri alıp kayınvalideme gitmiştim. Çikolata falan götürdük giderken. Aslında onların gelmesi gerekiyodu, ama bahaneleri yolu bilmiyoruz bulamayız biz oldu. 50 TL vermişti o zaman kaynanam bana, bide iki görümcem var. Birini çok fazla severim, ama yurt dışında yaşıyo o. O da 25 TL vermişti sanırım, elinde olsa daha fazlasını da verirdi eminim. Düşünmek önemli işte. Diğerinin durumu iyi olmasına rağmen bişey görmedim. Zaten beklemediğimden, kayınvalidemin ve görümcemin bana para vermesi hoş bir süpriz olmuştu benim için. Ondan sonra da gelmediler zaten, annem biraz sitem edince kalkıp geldiler. Babam rahatsızlanmıştı, geçmiş olsuna geldiler aslında işte. Neyse ki buna da şükür dedim. Nişanlımla aramızda hep konuşuruz, biraz laf atarak dalga geçerim onunla. Sanki kız evi sizsiniz, keşke istemeye de biz gelseydik seni derim bazen. :))

En son bayramda nişanlıma dedim bana bayram kıyafeti almıcak mısın diye. Çıktık almaya ama aldıklarımın parasını ben ödedim. Ben sana sonra veririm dedi. ıstemedim bi daha da tabii ki. Çünkü biliyorum ki nişanlımın elinde olduğu zaman asla benden hiçbirşeyi esirgemez. Normal zamanlarda sürekli kıyafetten her ihtiyacıma kadar herşeyimi alır zaten. Çalışmamı istemediği için, ihtiyaçlarımı karşılar elinde olduğunda. :))

Onun için kimseden bişey beklemem bu saatten sonra, nişanlım hariç tabii ki. :))

3 yılım bitti evleneli ne bayramı düğünüm dahil hiç bişey görmedim. Hala içimde uktedir. Hiç bir şeyde adam yerine koymadılar beni. Biz erkek tarafı olduk onlar kız tarafı. Para harcanacak hiç bişey onların adeti değildi. Bizimde kısmetimiz buymuş yapacak bişey yok.

ya nişandan sonra oluyo bunlarda,sözden sonrada oluyomu kızlar?? bilmiyorumkismile bi bayram sözlüyüm,bi bayramm nişanlı olcam kısmetse... ikisinde de almaları gerekir mi??

ya nişandan sonra oluyo bunlarda,sözden sonrada oluyomu kızlar?? bilmiyorumkismile bi bayram sözlüyüm,bi bayramm nişanlı olcam kısmetse... ikisinde de almaları gerekir mi??

evet gerekiyor ama yöreye göre değişir sanırım benim nişanım bayramdan sonra bana aldılar canım

kizlarr ben de sözlüyümmm
yarin bayram alisverisine cikaricakmis kayinvalidem benii
ben ince kelepce bilezik istiyorumm
bu kurban bayramindami oluyorr? istemek yanlis olur demi...
bu kelepce bileziklere bayiliyorumm... cok zariff...

yoksa ki kiyafet alinicak benim bildigim... elbiseyle ayakkabi aldiririm herhalde...
yarin paylasirim sizlerle

bende bayram sonrası nişanlanıcam sözlüm aslında alışverişe çıkmak lazımdı seninle birşeyler almak için dedi zaten başka şehirde yani alamıyoruz birde sözlü kıza ramazanda erzak gider bilezik yapılırmış ama burda olmadığı için onuda yapmadılarboshayallersmile kurbandada tam bayramda geleceği için birşey yapabileceklerini sanmıyorum ama ben bursalıyım burda her bayram gelin giydirilir kıyafeti ayakkabısı çantası alınır kurbanda kıza kırmızı kurdelalı kınalı koç gelir bilezikte duruma göre hediye edilir aslında diyoruz ya hani para hediye hepsi boş önemli olan huzur diye elbette öyle ama sevdiğimiz insanın ailesinden gelen bir hediye bizi mutlu eder gururlandırır şimdi bir gerçek varki başkalarına yapılırken bize yapılmamış yada yapılamıyor olması içimizi buruklaştırmazmı insanlık saygı güler yüz bunlar olmazsa olmazlar zaten yani hediye olayı bunların dışında tutulmalı

Son düzenleme:
geldim kizlarr........

siyah zarif bir elbise icine beyaz gömlek aldi kayinvalidem, yanina uygun bir ince atkisi..

nisanim icin ayakkabi alindi,

bohcam icin ev terligi, parfüm ve tirnak bakim seti alindi...

mutlu oldumm

geldim kizlarr........

siyah zarif bir elbise icine beyaz gömlek aldi kayinvalidem, yanina uygun bir ince atkisi..

nisanim icin ayakkabi alindi,

bohcam icin ev terligi, parfüm ve tirnak bakim seti alindi...

mutlu oldumm

iyi günlerde kullan Allah mutluluğunu arttırsın canım:asigim:

benim de bayramlıklarım alındı kızlar etek pantolon üzerine ceket tarzı bi gömlek ayakkabı ve çanta alındı.bizim nikahımız salonda olacak ama yinede kayınvalidem ayrı bi takım daha aldı. biz de nişanlıma zevkine göre bi şeyler aldık.

benm bayarmımda resmen küçük bohça hazırlamışlardı heşey vardı:)

ben şuan sözlüyüm bayramdan hemen sonra nişanım var ama bayramlığın adı bile geçmedi henüz Allaha çok şükür ihtiyacım yok ama insanın kalbi kırılmıyor değil en azından bi sorsalardı iyi olurdu, aileme mahcup oluyorum..

ben nişanlıyken eşim kıyafetımı ayakkabımı cantamı almıştı kayınvalıdemde yüzük takmıstı ne bızım adette ne onların adetinde koç falan yok belkıde onlarda vardı caktırmadılarsempatiksalakcinni

Benim gerçekten yardımınıza ihtiyacım var,ben haziranda nişanlandım,nişanlıma çamaşır,terlik,elektrikli traş mak.vs vs bohça için hazırlık yaptım ama onlar bana hiç birşey almadıkları için vermedim bunları işin diğer yanı ise bunları nişanlımla birlikte aldık,haberleri var yani,bohçayı düğünde yaparız dediler peki dedim.Doğum günüm geldi geçti en ufak bir hediye almadılar,şimdi bayram geldi,baktım hiç ses yok,bu sabah nişanlıma şakayla karışık bayramlığım yok benim dedim,o da espriyle yanıtladı,5 i 1 yerdemi hazırladınız mı dedm işi yüzsüzlüğe vurup güldü,sonra ben de kendim üstüme düşeni yapayım dedim hepsine hediyeler aldım nişanlımda dahil.Ama bugün nişanlım bana kayınvalidemin aldığı hediyeyi söyleyince gerçekten üzüldüm,10 TL ye Tshirt satılan bir dükkandan bana tshirt almış.Açıkçası çok üzüldüm,para durumları iyi olmayabilir,ben de şu an bir kriz içerisindeyim ona rağmen arttırdım ne yaptım ettim onlara bişeyler aldım.Çok büyük bişey beklemiyodum da,en azından ayakkabımı alabilirlerdi,12 taksit yaptırsalar kaç para ödeyecekler,ya da bir çeyrek altın,kendimi gerçekten çok değersiz hissettim.Nişanlımla az önce abuk subuk sebepler yaratıp kavga ettim,bişey söyleyemediğimden,sizce ne yapmalıyım?Ben mi hatalıyım yoksa farkında değilim??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…