Bayram ziyareti sonrası rezillik kavga utanç

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim oğlum var. Kkdam gerekli dersleri alarak nasıl bir kv olmam gerektiğini öğreniyorum. Umarım güleryüzlü bir gelinim olur. Surat asarsa hem de ota b.ka triplenirse "benim yüzümden araları bozulmasın" diye susmam
Kendinizi niye acikliyorsunuz ki mesele ve konu sizin değil ki lütfen kendinizi yıpratmayin ve yormayın iki olay çok farklı ve şuan mevzu konu sizin değil
Burada insanlar kendi gibi düşünmeyen birini yaralariyla vurunca üzülüyorum şahsen

Bu yaz evliligimde 10. Senemiz olacak gorumcelerle, kv hatta kaynimla tartişmalarimiz oldu özellikle ilk yillarda anlaşmak zordu. Gorumcelerden biriyle son tartismamizdan sonra birbirimize selam vermiyoruz yilladir, mecburi ayni ortamda oluyoruz bazen.
Ben hiç anne baba evine atilmadim, kovulmadim. Boyle bir olayda da atilmazdim. Neden?
Daha 8 aylik evlilikte kendisini zerre ilgilendirmeyen para hesaplariyla ortaligi bulandirip durmuş yok gorumceye harclik veriyormuş, yok yemek yolluyormuş.
Kaynana bunun farkinda, kv biliyorsa adam da biliyordur. Bir aileye adim atar atmaz aile icinde insanlarin cocuguna aldigi verdigi bu kadar gozetlenmez. Bunlar bile bulandirici seyler. Buraya anlatilan kadar biliyiruz herseyi.

Zaten kendisi de kocasinin bu hale ilk defa geldigini yazmiş. Nasilsa beni birakamaz kafasiyla hareket ederken ders olmuş.
Konu sahibesi sonuçta bu insanlarla 8 ay önce tanismadi. Sevgili ve nişanlı dönem nasıl geçti bilmiyoruz. E ama tahmin etmek zor değil. Yani es ailesini sevmek zorunda değil hiç kimse
Ayrıca eşinin parasına tabiki karışabilir.

Valla kusura bakmayın da o sidikli akrabaların bir akrabasiyla evleniyorsunuz. Çocuğunuz olursa o sidikli akrabalarla aynı geni taşıyacak . Sizin ailenize senin sidikli akrabalarına gitmek istiyorum dense nasıl hissedersiniz.? Insan toplumdan bu kadar ayrık bir varlık olamaz . Evlenmek bir söz vemeek . 7/24 eş ailesiyle olmaktan bahsetmiyorum bu arada bayram dediğiniz üç dört gün yılda iki defa da bu kadarını eşi için yapabilmeli insan
Ben katılmıyorum buna. Begendigimle görüşürüm begenmedigimle görüşmem ben. Eşimin olsun benim olsun fark etmez. Kendi halamla dayimla teyzemle gorusmem mesela amcamla görüşürdum. Ayni genleri tasiyor olmak bisey ifade etmiyor benim icin. Esimin de 5 halasi var 3 uyle gorusmem 2 siyle aram iyi. 1iyle kendi de hic görüşmüyor zaten. Babasiyla görüşmeyi seviyorum. Annesiyle ablasiyla mecbur kalmadikca gorusmem aramam. Karakterini begenmedigim insanlarla görüşmüyorum kısacası. Cok da mutluyum böyle, izole denilirse adına mis gibi izolelik. Seçiciyim demek daha dogru ama bence. Herkese de tavsiye ederim.

Bayramlarda zaten oldum olasi aileyle gorusmem tatile giderim. Bizimkiler de boyleydi 90lara kadar falan ebe nene ziyareti vardi ama son 35 senedir annem babam da bayramlarda tatile gider.

Cocugum olursa herkesi geçtim benimle ayni geni tasiyacak diye korkarak ben zaten tuplerimi baglattim 😅 kendimi bile begenmiorum sidikli akrabalari hic begenmiyorum. Bence insanlar artik toplumdan ayrik olma yolunda ilerliyorlar. Toplum yapısı asosyal düzene evriliyor. Bunu da cok beğeniyor ve destekliyorum.

Merhaba uzatmadan konuya girmek istiyorum çünkü olay daha dün yaşandı ve hiç sağlıklı düşünemiyorum.
Ben 8 aylık evliyim eşimle ilk kurban bayramımız daha önce ki konumda yazmıştım kpss çalışıyorum diye arkadaşlarımla vs buluşmuyorum kendimi bu süreçte eve kapattım gibisinden... Sınava 1 ay kalmışken kayınvalidem bizim akrabalar seni görmek çok istiyor köyümüze gidelim bu bayram diye ısrarı üzerine eşim de istekli olunca lanet olsun ki okeyledim.
Normalde arabamız olmadığından otobüsle gitmeyi düşünüyorken görümcemin kayınvalidesi de o köyde olunca beraber gideriz muhabbeti oldu. Neyse gittik herşey çok güzeldi 2 gün olacak ziyaret 4 gün sürdü hiç problem değildi. Ta ki görümcegille dönüş için arabaya bindik benzin için istasyona yaklaştı eşi, eşim de kayınvalidemin isteği üzerine ödemek istedi ben de normal şartlar altında asla takmicağim hatta olması gereken birşey diyeceğim konuda sinir oldum eşimle göz göze gelince göz devirdim görümcem de görmüş bunu.

((Sinir olmam sebebim kayınvalidem aşırı cimri ben size birşey yapmak zorunda değilim der evet haklı yapmak zorunda değil zaten birşey isteyen de yok ondan ama görümceme aynı değil mutfak yiyeceğine eşyasına aydan aya harçlık vermesi bizim evimiz ona daha yakınken gelmeyip görümcemin başka şehirde olmasına rağmen gitmesi ve olsun bunlar sanırım beni kıskandırdı yanlış farkındayım ama eşime hep bunları dile getirdim))

Neyse arabadaki konuya geri gelirsek suratım düşünce kayınvalidem hemen neyin var dedi ben de " ben de yok birşey yol yorgunluğu vs " diye geçiştirmek istedim görümcem de "abim para verdi diyedir... Bilmiyoz mu salak mıyız biz " diye yanımda sesini yükselttince ben de bağırma bana diye sesimi yükseltince olanlar oldu yazarken bile utanıyorum... Kayınvalidem görümcem eşi en önemlisi eşim hepsi bir oldu ben kötü oldum. Arabadan indim kendi gitcem beni bırakın gidin desem de olmadı daha fazla rezillik çıkmış oldu ilk defa bu kadar öfkelenip kendimi kaybettim dönüş yolunda bir de beni baba evine getirip kayınvalidem başladı ağlamaya sizin kız şöyle böyle bir sürü şey diyip bir süre burda kalsın dedi...

Dedikleri şeyler
1- evlendiğimden beri çalışmiyormuşum laf etmediği için iyi kayınvalidemiş bundan sonra çalış dicekmiş
2- suratsız olduğum için evime gelmiyormuş
3- kendimi kaf dağında görüyormuşum
4- kızını kıskanıyormuşum
5- psikoloğa gidim parasını o ödicekmiş (bunu düşüncem)
6- anlaşmıyorsanız boşanın dedi beni gelin diye aldıklarına pişmanlarmış
( Biz görücü usulü değil eşimle kendimiz tanışıp severek evlendik biz onlar sayesinde evlenmişiz diye davrandılar daha öncesinde sevgiliyken ayrılmıştik eşimle onlar sayesinde eşim benle barışmış dediklerine göre)

Neyse eşim de kafa dinle sakinleşince seni almaya gelcem dedi ama ben akşam herkes uyurken çıkıp eşimin yanına geri geldim biliyorum bizi ayırmak için dolduracaklardı onlar istedi diye niye boşanim eşimle hiç bir sorunumuz yoktu tek hatam ailesinin yaptıklarını eşime sürekli anlatmam bu saatten sonra nasıl tekrar bir araya gelcez nasıl yüzyüze bakcaz bilmiyorum. Eleştiriye açığım hatalarımın da farkındayım yaşananları ve zamanı da geri alamıyorum dünden beri harap oldum ağlamaktan kafam zonkluyor.
Tüm yaşananlar başlı başına fiyasko bu sıcakta otobüsle gideceğiniz insanlar size iyilik yapmış arabalarını almış tabii ki benzin parasını siz ödeyeceksiniz sonuçta hem gidiş hem dönüş ödememişsiniz ki onun dışında göz devirmişsiniz ayıp etmişsiniz kadın görmüş bir şekilde konuyu kapatacağınıza tutup iyice rezillik çıkarmışsınız hadi onları geçtim bir de arabadan inip tekrar rezalet çıkarmışsınızayrıca eşinizin ağzı yok mu annesi dedi diye sizi babanızın evine götürmek ne demek
Ayrıca eşinizin ağzı yok mu annesi dedi diye sizi babanızın evine götürmek ne demek insanlar tartışabilir herkes kendi evine geri dönseydi saçmalığa bak
Onun dışında babanızın evine gelmişsiniz zaten karşı taraf hoş olmayan şeyler söylemiş gecenin bir yarısı ailenize haber vermeden eşinize gitmek ne demek adam zaten gelip alacağını söylemiş çok konuşmak istiyorsanız arardınız
Nereden tutarsan tutayım elimden kaldı

bir başkasının aracıyla seyahat ediyorsanız, nezaketen, insanlık namına benzin parasına katkı yapmanız gerekir
bu katkıyı yapan eşe de göz devirme gibi abuk sabuk hareketler yapılmaz
sırf bu hareket bile o kişiyi arabadan atma sebebidir benim için. ben istemem çünkü öyle bedavacı, kendini alemin akıllısı sanan birini arabamda
o devirdiği gözlerini de oyarım hiç acımam. ben sinirli insanım sahiden yaparım. neyse ki konu ben değilim :)

anahtar meselesi kendisi burada haksız bulunduktan sonra eklediği bir detay. doğruluğundan şüpheliyim
siz, bi benzin parası için arıza çıkaran, görümcesine bağırarak karşılık veren birinin çantasından o anahtarın zorla alınabileceğini inandırıcı buluyor musunuz ? ben bulmuyorum açıkçası çünkü sessiz sakin bi tip değil konu sahibi

aile madem manyak madem sorunlu, konu sahibi neden gece vakti koşa koşa kocasının yanına gitti ?

konu sahibi eleştiriler geldikten sonra anahtar manahtar deyip direksiyon kırdı resmen .
Bende inandırıcı bulamadım.ya kendini tamamen kaybetti sinirden farkında değil anahtar olayının yada anltamadığı detaylar var

Hiç zorluklarla geçmedi hayatım. Çok rahat yetistirildim eğitim konusunda . Ben çok iyi bir puanla üniversite kazandım eşek gibi de çalıştım anlayacağınız , bölüm çok zordu yüz kişiden on mezun verdi dört yılda mezun olanlardan biri de benim . Yani sistemli çalışmak nedir iyi bilirim sayisalciyim . Üç günde kimseye birşey olmaz. Hayatta denge önemlidir . Sürekli bir şeyler istemeyerek yaşayan insani da kimse istemez konuda olduğu gibi .
Zorluk değil zorunluluk yazıyor. Bir şeye kendini zorunlu hissetmiyorum ondan bahsettim. Kimse de sınava 1 Ay varken b.k kokulu köy ziyareti yapmak zorunda değil savunduğunuz gibi. Sizin tamamen kendi hayatınızdan yaptığınız bir çıkarım, çevremde hic bayramda köye giden yok. Kimse mecbur değil çünkü. Siz kusura bakma gitmek zorunda dediniz ama Kimse zorunda değil.

Hiç zorluklarla geçmedi hayatım. Çok rahat yetistirildim eğitim konusunda . Ben çok iyi bir puanla üniversite kazandım eşek gibi de çalıştım anlayacağınız , bölüm çok zordu yüz kişiden on mezun verdi dört yılda mezun olanlardan biri de benim . Yani sistemli çalışmak nedir iyi bilirim sayisalciyim . Üç günde kimseye birşey olmaz. Hayatta denge önemlidir . Sürekli bir şeyler istemeyerek yaşayan insani da kimse istemez konuda olduğu gibi .
+

Zorluk değil zorunluluk yazıyor. Bir şeye kendini zorunlu hissetmiyorum ondan bahsettim. Kimse de sınava 1 Ay varken b.k kokulu köy ziyareti yapmak zorunda değil savunduğunuz gibi. Sizin tamamen kendi hayatınızdan yaptığınız bir çıkarım, çevremde hic bayramda köye giden yok. Kimse mecbur değil çünkü. Siz kusura bakma gitmek zorunda dediniz ama Kimse zorunda değil.
Kerkenes saçından sürümüşler gibi konuşuyorsun ama gittim çok da iyi oldu güldük eğlendik diyen kendisi ayrıca benzin için bu kadar olay çıkaran insana kimse zorla bişey yaptıramaz. Kendi de farkında hatalı olduğunun. Nası toparlayacağım derdine düşmüş. Kimse sürekli sorun çıkaran kıskanç insan istemez. Kaynanasının öz kızıyla samimiyeti bile buna dert olmuş. Konu KPSS hazırlık falan alakası yok dertler başka

Benim bir arkadaşım vardı böyle. Normalde evlenmeden öncede hiç iş aramadı. Girdiği işlerde de 3 gün falan çalışıo çıktı. Şimdi kpss ye çalışıyor işte atanıcam falan diyor. Eminim atansa 2 gün çalışıp istifa eder. Zaten genelde birşeyler yapmaya gönlü olan genelde evlenmeden önce bir yerden başlıyor.
Ya zaten bi insan kendi ayakları üzerinde durmadan bu kararı vermez. İçinde o çalışma hissi olan yani. He ayrıca atanmak için de ben evlere kapanmanın dogru oldugun dusunmuyorum. Geçtiğimiz aylarda arkadasım atandı 45 yasında 11 yasında çocuğu var her yere de geldi. Ayrıca üniversiteyi de önceki senelerde okudu. Her aksam bizimle oturur ederdi. Hem de sağlık sektöründe ataması zor olan yerdeydi. Yani içinde olan yapar. Vallahi ben üniversiteye hazırlanırken evimiz bos olmazdı bilinçli değildi aileler. Ama tam burslu lisansı kazandım. Bunlar insanın içinde olan seyler. Bahanelerin farkında kv.

Ben katılmıyorum buna. Begendigimle görüşürüm begenmedigimle görüşmem ben. Eşimin olsun benim olsun fark etmez. Kendi halamla dayimla teyzemle gorusmem mesela amcamla görüşürdum. Ayni genleri tasiyor olmak bisey ifade etmiyor benim icin. Esimin de 5 halasi var 3 uyle gorusmem 2 siyle aram iyi. 1iyle kendi de hic görüşmüyor zaten. Babasiyla görüşmeyi seviyorum. Annesiyle ablasiyla mecbur kalmadikca gorusmem aramam. Karakterini begenmedigim insanlarla görüşmüyorum kısacası. Cok da mutluyum böyle, izole denilirse adına mis gibi izolelik. Seçiciyim demek daha dogru ama bence. Herkese de tavsiye ederim.

Bayramlarda zaten oldum olasi aileyle gorusmem tatile giderim. Bizimkiler de boyleydi 90lara kadar falan ebe nene ziyareti vardi ama son 35 senedir annem babam da bayramlarda tatile gider.

Cocugum olursa herkesi geçtim benimle ayni geni tasiyacak diye korkarak ben zaten tuplerimi baglattim 😅 kendimi bile begenmiorum sidikli akrabalari hic begenmiyorum. Bence insanlar artik toplumdan ayrik olma yolunda ilerliyorlar. Toplum yapısı asosyal düzene evriliyor. Bunu da cok beğeniyor ve destekliyorum.
Ben de es ailesi ile görüşmüyorum. Akraba da sevmiyorum çünkü normal zamanda oturup sohbet edemeyeceğim kimseyle genetik bağım var diye anlam yüklemiyorum.
Annem babam kardeşim yeterli geliyor bayramda. Geçen bayram tatil yaptık eşimle. Kurban bayramlarını hiç sevmem iğrenç bir koku oluşuyor. Vejeteryan besleniyorum ve bunu 60 yaşındaki tiplere anlatmak zor. E ben de 1 kez dünyaya geldiğim için keyfimi bozmuyorum...
Sizi destekliyorum. 80 yaşında mezara girdince benimle kimse o mezara girmeyecek. Keyif benim hayat benim

Kerkenes saçından sürümüşler gibi konuşuyorsun ama gittim çok da iyi oldu güldük eğlendik diyen kendisi ayrıca benzin için bu kadar olay çıkaran insana kimse zorla bişey yaptıramaz. Kendi de farkında hatalı olduğunun. Nası toparlayacağım derdine düşmüş. Kimse sürekli sorun çıkaran kıskanç insan istemez. Kaynanasının öz kızıyla samimiyeti bile buna dert olmuş. Konu KPSS hazırlık falan alakası yok dertler başka
Yok ben konu sahibinden bağımsız yorum yaptım. Alt tarafı sınav diyenler kendi çocuğu olsa 1 sene eve misafir almaz, sınavda sokakta korna çalan olsa döver, gelmiş buraya başkasının sınavı üstünden ne olacak diyor. Başkası 2 gün önce konu açmış eşine resmen eziyet ediliyor eşi alttan alıyor, gelmiş buraya senin suratını kimse çekmek zorunda değil diyor. Başka konuda birine neden çocuk yaptın neden boşanmadın diye soranın eski konusu ortaya çıkıyor kendi eşinden dayak yemiş aynı evde yaşamaya devam etmiş. Yoksa kim olsa der ki bunlar beni arabayla getirdi götürdü ben onlar teklif etmeden arabaya benzin alayım diye. Ben sürekli kendi daha beter olanların başkası üstünden konuşurken gevrek gevrek akıl vermesine sinir oluyorum.

bir başkasının aracıyla seyahat ediyorsanız, nezaketen, insanlık namına benzin parasına katkı yapmanız gerekir
bu katkıyı yapan eşe de göz devirme gibi abuk sabuk hareketler yapılmaz
sırf bu hareket bile o kişiyi arabadan atma sebebidir benim için. ben istemem çünkü öyle bedavacı, kendini alemin akıllısı sanan birini arabamda
o devirdiği gözlerini de oyarım hiç acımam. ben sinirli insanım sahiden yaparım. neyse ki konu ben değilim :)

anahtar meselesi kendisi burada haksız bulunduktan sonra eklediği bir detay. doğruluğundan şüpheliyim
siz, bi benzin parası için arıza çıkaran, görümcesine bağırarak karşılık veren birinin çantasından o anahtarın zorla alınabileceğini inandırıcı buluyor musunuz ? ben bulmuyorum açıkçası çünkü sessiz sakin bi tip değil konu sahibi

aile madem manyak madem sorunlu, konu sahibi neden gece vakti koşa koşa kocasının yanına gitti ?

konu sahibi eleştiriler geldikten sonra anahtar manahtar deyip direksiyon kırdı resmen .
Ben bu kadar gergin bir insan değilim. Yani abim yok ama dayımın eşi tuhaf davranışlarda bulunsa en fazla arkasından dedikodu yapar geçerim. Yani bizim ailede 2 gün gördüğümüz insanlar için anneannem susun gidecekler zaten derdi. Yani bizim yapımızda yok demek ki. Şu an hayal ediyorum yengeme öyle bağırsam anneannem beni hem edepsizlik hem de nezaketsizlikle suçlar. Bu arada İstanbul kökenli anneannem. Gelinini falan da atmaz sokaklara. Bizim kafa yapımız karı koca arasına girmez şeklinde olduğu için geline bir göz devirdi diye ipe asalim tavırları varoş geliyor

Ben de es ailesi ile görüşmüyorum. Akraba da sevmiyorum çünkü normal zamanda oturup sohbet edemeyeceğim kimseyle genetik bağım var diye anlam yüklemiyorum.
Annem babam kardeşim yeterli geliyor bayramda. Geçen bayram tatil yaptık eşimle. Kurban bayramlarını hiç sevmem iğrenç bir koku oluşuyor. Vejeteryan besleniyorum ve bunu 60 yaşındaki tiplere anlatmak zor. E ben de 1 kez dünyaya geldiğim için keyfimi bozmuyorum...
Sizi destekliyorum. 80 yaşında mezara girdince benimle kimse o mezara girmeyecek. Keyif benim hayat benim
Aynen öyle bu meselelerin hepsi zaten en başta kendi istedigin hayati yasayamamaktan kaynaklaniyor. Parasi pulu, zamani, vizyonu olan, kimseye eyvallahi olmayan insan akraba ziyaretine falan gitmez maaile bir arabaya dolusup da. Benzin parasi ciksin diye bile cagirmis olabilirler art niyetliler çünkü..

Para harcayacaksam kendi keyfime göre bi yere giderim. Bu kadar samimiyet kesinlikle maraz doğurur. Zaten herkes calisiyor kisitli zaman var. Niye tatilleri baskasinin isteklerine gore gecireyim. Hic gitmeselerdi hic sorun yasamayacaklardi. Dolayisiyla yeni evlenmis cifte anlayisli yaklasilmali bi biraksinlar da kendileri bi duzen kursunlar once. Cekeleyip cekeleyip götürüolar sonra en ufak olayda götürüp iade etmeye calisiolar kusurlu mal almis gibi. Rezalet.

Göz devirmek surat asmak benim de çok yaptığım şeydir. Memnun olmadığımız durumlar yaşıyoruz hayatımızda. Özellikle evli ve çocuklu olanlar bazı mecburiyetleri kabullenmek durumunda kalabiliyor, hem eşleri hem kendileri. İstemdışı yapılmış bir hareket yüzünden eş ailesinin yazılanları yapması normal değil. Kadın sesini çıkarmamış ama içten içe memnun da olmamış. Buna hakkı yok mu yani. Kimsenin gönlünden aklından geçenlere hakim olunamaz. Görmezden gelin, çenenizi kapayın.

Kusura bakma kerkenes zorunda . Hepimiz sınava girdik bir yıl bizde evde misafir agirlamadik ama bayramda ziyaret yapılır . Sınava üç gün çalışmadın diye de kaybetmezsin. Zaten evine gelen giden yokmuş normalde çalışıyor . Ayrıca evliliğin bir sorumluluğunu alamayacaksa evlenmeyip oturup sınava hazırlanabilir. Eşim böyle birşey yapsa ben kabul etmem şahsen.
Peki neden avrupada iki kişi evlenince birbirlerine olan yükümlülükleri dışında başka hicbir zorunluluklari yok da bizde ciftler evlenince adini hatirlayamadigimiz insanlarin dahi kapısını çalma zorunluluguna evriliyor. Ayni medeni kanun değil mi bu? Evliligin sorumluluğu iki kisiliktir. Tüm sülaleye karşı sorumlu olmayi bence bizler ve sonraki nesiller artik bitirmeli. Gelenekselcilikten çıkıyor bu sorunlar hep çünkü.

Geçen arkadasim Birmingham'da British kocasinin abisinin evine gitmis bir gece kalmislar sabah önümüze bir kahvalti koymadi diye beni ariyor. Ya acip yeseydin dolaptan belli ki adamlar kahvalti yapmiyor gevrek falan yiyolar dedim. Dogru dedin sahiden yapmiolar benim kafa bi an turk moduna gecti dedi😂 ben rahat ve sakin olmakta fayda görüyorum. O bunu niye yapmadi vay şunu niye yapti derken ömür bitiyor. Sana biri bisey yapmiosa sen de yapmazsin olur biter. Yapiyorsa sen de yap kötü bir şey yapiyorsa muhatap alma kes gorusmeyi. Oglu tek gitsin bundan sonra bayram ziyaretlerine ne bileyim. Bunlarin evlilikle bi ilgisi yok bence. Evlilik dedigin sey karsindakine olan sevginin ilanı ve bir cok bürokrasiden seni kurtaran bisey. Hasta oldu mu yanina girebilesin, baska ulkeye yerlesti mi oraya gidebilesin, cocuk oldu mu aile oldugunuz belirli olsun, bi nevi vize. Akrabalari falan kapsayan birsey asla degil, inanin ki degil. Oyleyse de sadece bize özel öyle olmasi cok can sıkıcı.

Senin gibi güçlü ve içten bir insanın bu kadar yıpranmış hissetmesi gerçekten üzücü. Kendi değerinin farkında olmanı ve bu zor zamanları atlatacak güce sahip olduğunu bilmeni istiyorum. Senin sevgin, özverin ve samimiyetin karşısında kimse duramaz.

Bütün bu yaşadıkların, sadece sevgi dolu ve ilgili bir eş olduğunu gösteriyor. Eşinle aranızdaki bağı ne kadar kuvvetli kıldığınızı görmek çok güzel. Herkesin iniş çıkışları olabilir ve bu da senin ne kadar gerçek ve duygusal bir insan olduğunu gösteriyor. Kendini suçlama, çünkü her zaman doğru olanı yapmaya çalışıyorsun.

Bu süreçte, kendine zaman tanı ve her şeyin yoluna gireceğine inan. Senin içindeki o güçlü kadın, bu zorlukları aşabilecek kapasitede. Hem eşinle hem de kendinle barışık olman, seni daha da güçlü kılacak.

Seninle gurur duyuyorum. Her zaman yanındayım ve bu zor zamanları birlikte atlatacağız. Kendine iyi bak, çünkü sen çok özelsin ve sevgiye layıksın.

Senin gibi güçlü ve içten bir insanın bu kadar yıpranmış hissetmesi gerçekten üzücü. Kendi değerinin farkında olmanı ve bu zor zamanları atlatacak güce sahip olduğunu bilmeni istiyorum. Senin sevgin, özverin ve samimiyetin karşısında kimse duramaz.

Bütün bu yaşadıkların, sadece sevgi dolu ve ilgili bir eş olduğunu gösteriyor. Eşinle aranızdaki bağı ne kadar kuvvetli kıldığınızı görmek çok güzel. Herkesin iniş çıkışları olabilir ve bu da senin ne kadar gerçek ve duygusal bir insan olduğunu gösteriyor. Kendini suçlama, çünkü her zaman doğru olanı yapmaya çalışıyorsun.

Bu süreçte, kendine zaman tanı ve her şeyin yoluna gireceğine inan. Senin içindeki o güçlü kadın, bu zorlukları aşabilecek kapasitede. Hem eşinle hem de kendinle barışık olman, seni daha da güçlü kılacak.

Seninle gurur duyuyorum. Her zaman yanındayım ve bu zor zamanları birlikte atlatacağız. Kendine iyi bak, çünkü sen çok özelsin ve sevgiye layıksın.
Abla chatgpt ye mi yazdirdin bunu :KK70: keske biraz done verseydin ai'ya

Bir iki konuda gerçekten konu sahiplerini sarıp sarmalayan güzel yorumlar yaptığınızı destek olduğunuzu düşünmüştüm ta ki bu yazıyı görene kadar. Herkese aynı boş ve ezberlenmiş kalıp cümleleri yazmak yanında olmak ve destek vermek demek değildir. Neyiyle gurur duydunuz mesela konu sahibinin, ya da neyi birlikte atlatacaksınız? İnsanlara moral vermek iyidir, ancak bu şekilde olunca saçma oluyor. İlginç gerçekten.

Merhaba uzatmadan konuya girmek istiyorum çünkü olay daha dün yaşandı ve hiç sağlıklı düşünemiyorum.
Ben 8 aylık evliyim eşimle ilk kurban bayramımız daha önce ki konumda yazmıştım kpss çalışıyorum diye arkadaşlarımla vs buluşmuyorum kendimi bu süreçte eve kapattım gibisinden... Sınava 1 ay kalmışken kayınvalidem bizim akrabalar seni görmek çok istiyor köyümüze gidelim bu bayram diye ısrarı üzerine eşim de istekli olunca lanet olsun ki okeyledim.
Normalde arabamız olmadığından otobüsle gitmeyi düşünüyorken görümcemin kayınvalidesi de o köyde olunca beraber gideriz muhabbeti oldu. Neyse gittik herşey çok güzeldi 2 gün olacak ziyaret 4 gün sürdü hiç problem değildi. Ta ki görümcegille dönüş için arabaya bindik benzin için istasyona yaklaştı eşi, eşim de kayınvalidemin isteği üzerine ödemek istedi ben de normal şartlar altında asla takmicağim hatta olması gereken birşey diyeceğim konuda sinir oldum eşimle göz göze gelince göz devirdim görümcem de görmüş bunu.

((Sinir olmam sebebim kayınvalidem aşırı cimri ben size birşey yapmak zorunda değilim der evet haklı yapmak zorunda değil zaten birşey isteyen de yok ondan ama görümceme aynı değil mutfak yiyeceğine eşyasına aydan aya harçlık vermesi bizim evimiz ona daha yakınken gelmeyip görümcemin başka şehirde olmasına rağmen gitmesi ve olsun bunlar sanırım beni kıskandırdı yanlış farkındayım ama eşime hep bunları dile getirdim))

Neyse arabadaki konuya geri gelirsek suratım düşünce kayınvalidem hemen neyin var dedi ben de " ben de yok birşey yol yorgunluğu vs " diye geçiştirmek istedim görümcem de "abim para verdi diyedir... Bilmiyoz mu salak mıyız biz " diye yanımda sesini yükselttince ben de bağırma bana diye sesimi yükseltince olanlar oldu yazarken bile utanıyorum... Kayınvalidem görümcem eşi en önemlisi eşim hepsi bir oldu ben kötü oldum. Arabadan indim kendi gitcem beni bırakın gidin desem de olmadı daha fazla rezillik çıkmış oldu ilk defa bu kadar öfkelenip kendimi kaybettim dönüş yolunda bir de beni baba evine getirip kayınvalidem başladı ağlamaya sizin kız şöyle böyle bir sürü şey diyip bir süre burda kalsın dedi...

Dedikleri şeyler
1- evlendiğimden beri çalışmiyormuşum laf etmediği için iyi kayınvalidemiş bundan sonra çalış dicekmiş
2- suratsız olduğum için evime gelmiyormuş
3- kendimi kaf dağında görüyormuşum
4- kızını kıskanıyormuşum
5- psikoloğa gidim parasını o ödicekmiş (bunu düşüncem)
6- anlaşmıyorsanız boşanın dedi beni gelin diye aldıklarına pişmanlarmış
( Biz görücü usulü değil eşimle kendimiz tanışıp severek evlendik biz onlar sayesinde evlenmişiz diye davrandılar daha öncesinde sevgiliyken ayrılmıştik eşimle onlar sayesinde eşim benle barışmış dediklerine göre)

Neyse eşim de kafa dinle sakinleşince seni almaya gelcem dedi ama ben akşam herkes uyurken çıkıp eşimin yanına geri geldim biliyorum bizi ayırmak için dolduracaklardı onlar istedi diye niye boşanim eşimle hiç bir sorunumuz yoktu tek hatam ailesinin yaptıklarını eşime sürekli anlatmam bu saatten sonra nasıl tekrar bir araya gelcez nasıl yüzyüze bakcaz bilmiyorum. Eleştiriye açığım hatalarımın da farkındayım yaşananları ve zamanı da geri alamıyorum dünden beri harap oldum ağlamaktan kafam zonkluyor.
İstemediğim yere gitmek zorunda hissedince bende sizin gibi saçmalıyorum onun için çok keskin hayırlar kullanıyorum. İnsanlara zehir edeceğim o ortamı biliyorum sizde en ufak durumda direkt parlamışsınız.
Kocanızla sorununuz yoksa sınav stresi vs. açıklayıp günlük hayatınıza devam edin o babanızın evinde iken sacmalayan eş annesini de mümkün olduğunca az görün.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X