bayram bile burnumuzdan geldi

Onların isteği bence amanede ve eşinin sessiz kalması, herşeyi kabullenip hazmetmesi diğerlerine ne olursa olsun toz kondurmamalarından bu anlam çıkıyor.

Neden acaba
Kaynana amanedeyi sevmedi desek, oğluna ne zoru var peki
Onu da geçtim bana abilerde garip geldi, kardeş olarak görüşmüyolar karılarının avukatı gibi görüşme olmuş

Onların isteği bence amanede ve eşinin sessiz kalması, herşeyi kabullenip hazmetmesi diğerlerine ne olursa olsun toz kondurmamalarından bu anlam çıkıyor.

aynen öyle daha sedefler gelmeden önce k.peder bize dedi siz sakın konusmayın hcbişeye karsmayın diye biz susup oturalım istiyolar...eşim dediki baba dnya hakaret saydılar yne aynı seyi yaparlarsa bnde susamam dedi babası ters ters baktı söylendi durdu..
sonra geldiler içeriye gidicem ki nyetm içeri gidip h.geldnz diyip çocuğu sevmekti ki öylede yaptım bnm aklımda bu varken kaynanam beni tembhliyo çocuğum sanki sus sus diye işaret ediyor bana .nasıl oluyo bilmiyorum ama hep baslatan baskaları biz cvp vernce suçluyuz...eşimede banada sinirli çirkef muamelesi yapılıyo hep yutalım hep susalım isteniyo alıştık artık .)

aynen öyle daha sedefler gelmeden önce k.peder bize dedi siz sakın konusmayın hcbişeye karsmayın diye biz susup oturalım istiyolar...eşim dediki baba dnya hakaret saydılar yne aynı seyi yaparlarsa bnde susamam dedi babası ters ters baktı söylendi durdu..
sonra geldiler içeriye gidicem ki nyetm içeri gidip h.geldnz diyip çocuğu sevmekti ki öylede yaptım bnm aklımda bu varken kaynanam beni tembhliyo çocuğum sanki sus sus diye işaret ediyor bana .nasıl oluyo bilmiyorum ama hep baslatan baskaları biz cvp vernce suçluyuz...eşimede banada sinirli çirkef muamelesi yapılıyo hep yutalım hep susalım isteniyo alıştık artık .)

Eşin üvey değil dimi
Niye diğer abilerine böyle değiller de ona ve sana has bi durum bu onu anlamadım

Ama niye orda kalıyosunuz ki sizde
Eşin mi istiyo, ev mi çok uzak ?
Öyleyse bile ikinci ya da üçüncü günü git bi dahakine
Kurbana da az var malum
Ne kadar az bir araya gelirseniz o kadar iyi

iyi ki eşine de yapıyolar, sen sıkıntı çekiyosan o da çeksin öteki türlü olsa ona hep gülseler pışpışlasalar eşinde sana hak vermezdi abartıyo olurdun şimdi kendinede haksızlık yapılıyo

Eşin üvey değil dimi
Niye diğer abilerine böyle değiller de ona ve sana has bi durum bu onu anlamadım

Ama niye orda kalıyosunuz ki sizde
Eşin mi istiyo, ev mi çok uzak ?
Öyleyse bile ikinci ya da üçüncü günü git bi dahakine
Kurbana da az var malum
Ne kadar az bir araya gelirseniz o kadar iyi

k.pederm çok donuklaştı o akşam k.validem ztn bayıldı üstne bide tansiyon hastası büyük abi çocuğunun mamasını bezini vs almadan dncez diye geldii için
bzde ztn arefeden gder kalırız diye gtmiştik (nerden bilelim bu olaylarn olcanı)mecbur bz kaldık onca olayın üstne ynede hastalar nolur nolmaz die eşim bırakmak istemedi.onlar yznden gidelm diye tutturup eşimle kötü olmak istemedim bnde.bu arada eşim üvey değil..
ve sanırım bana yapıldığı gbi uluorta yapamasalarda diğer eltime karsıda koruyolar sedefi.çünkü diğer eltimin eşide o gn niye bu kadar koruyosunuz sedefi fln diye söylendi k.pedere.daha asla gtmem ztn aerefeden cnm onlar gidip dnsünler öyle

k.pederm çok donuklaştı o akşam k.validem ztn bayıldı üstne bide tansiyon hastası büyük abi çocuğunun mamasını bezini vs almadan dncez diye geldii için
bzde ztn arefeden gder kalırız diye gtmiştik (nerden bilelim bu olaylarn olcanı)mecbur bz kaldık onca olayın üstne ynede hastalar nolur nolmaz die eşim bırakmak istemedi.onlar yznden gidelm diye tutturup eşimle kötü olmak istemedim bnde.bu arada eşim üvey değil..
ve sanırım bana yapıldığı gbi uluorta yapamasalarda diğer eltime karsıda koruyolar sedefi.çünkü diğer eltimin eşide o gn niye bu kadar koruyosunuz sedefi fln diye söylendi k.pedere.daha asla gtmem ztn aerefeden cnm onlar gidip dnsünler öyle

Ama zaten bu olaylar olmasa bile arefeden gidip kalma fikriniz varmış
Bi de sedef te belli yani her zaman olay çıkıyo, sürpriz değil ki

Ama zaten bu olaylar olmasa bile arefeden gidip kalma fikriniz varmış
Bi de sedef te belli yani her zaman olay çıkıyo, sürpriz değil ki

fikir değil ztn her bayram öyle yapıyoruz arfe aksamı orda kalıp birinci gnü aksam bizim tarafa geciyoduk cnm.sedf geldiği zmn annesnde kalıp biirnci gnü k.pederlere geliodu.bu sefer arefeden gelceklermiş geliyoruz diye aradılar bzm orda olduğumuzu öğrendiler işte sonrası malum ztn

iyi ki eşine de yapıyolar, sen sıkıntı çekiyosan o da çeksin öteki türlü olsa ona hep gülseler pışpışlasalar eşinde sana hak vermezdi abartıyo olurdun şimdi kendinede haksızlık yapılıyo

tabi haklsın ona yapmasalar anlamazdı belkide...
eşim sedflere h.geldnz selam fln demediği için babası sonradan hesap soruyor eşime hata sende abine h.geldn demedn diye.
e ben h.geldinz dedm bana cvp vermediler ama kaynıma sorulmuyo bunlar niye cvp vermiyosun denilmiyor herseyn faturası bize malesef.

fikir değil ztn her bayram öyle yapıyoruz arfe aksamı orda kalıp birinci gnü aksam bizim tarafa geciyoduk cnm.sedf geldiği zmn annesnde kalıp biirnci gnü k.pederlere geliodu.bu sefer arefeden gelceklermiş geliyoruz diye aradılar bzm orda olduğumuzu öğrendiler işte sonrası malum ztn

Anladım
Rutini Sedefler bozmuş
Ama acaba onları da mı kayınpeder erken gelin hepinizi toplayacam vs. diye önceden çağırdı

Sen niye susacaksın ki al işte, yani bunlar hiç birinden vazgeçmeyelim ama birileri günah keçisi olsun, herşeyi hazmetsin derdindeler. Ben olsam mümkün mertebe uzak durur görüşmezdim kayınvalide, pederle eltilerli katmıyorum bile..

Anladım
Rutini Sedefler bozmuş
Ama acaba onları da mı kayınpeder erken gelin hepinizi toplayacam vs. diye önceden çağırdı

sanmıyorum çnkü bizim orda olduğumuzu telde öğrennce gelmekten vazgectiler vazgecmekten ziyade biz uzak yerden gelioruz onlar varsa gelmeyiz dediler kbarca bizim kovulmamızı beklediler yani.k.pederde o zmn dedi gelceksnz şimdi gelmiosanz bdaha hc gelmeyn herkes toplancak baba evi burası fln diye

sanmıyorum çnkü bizim orda olduğumuzu telde öğrennce gelmekten vazgectiler vazgecmekten ziyade biz uzak yerden gelioruz onlar varsa gelmeyiz dediler kbarca bizim kovulmamızı beklediler yani.k.pederde o zmn dedi gelceksnz şimdi gelmiosanz bdaha hc gelmeyn herkes toplancak baba evi burası fln diye

Kayınpeder kaşınmış kısaca
Yani müneccim olmaya gerek yok
Ne zaman toplanılsa kavga çıkıyo
Tatlı tatlı bayram ziyareti kafiydi, ayrı ayrı gidip

Neyse bari kurbana sen curcuna varken gitme
Onlar ister yoluşsun ister öpüşüp barışsın

Sen niye susacaksın ki al işte, yani bunlar hiç birinden vazgeçmeyelim ama birileri günah keçisi olsun, herşeyi hazmetsin derdindeler. Ben olsam mümkün mertebe uzak durur görüşmezdim kayınvalide, pederle eltilerli katmıyorum bile..

sonuna kadar haklısında tm görüşmüyorum olsun bitsinle olmuyor işte.ben gitmek istemiyorum desem eşim beni zorlamaz eminim..ama sonra mutsuz oluyor ki ztn abiler kendi alemnde aile kopmus gtmiş.anne babasıda olmayınca iyice kötü hissetcek.çnkü bnm çok kalabalık bi ailem var hep içiçeyiz bzm aramıza grnce ble hep der bz nie böle bi aile olamadık düşman olduk diye içerleniyor ztn.anne babasıntylada grsmezsem hepten kötü olcak onun mutsuzluğuda benm evmde huzurumn kaçması demek.
yoksa inan bn baska sehire tasınmayı bile düşündüm sırf onlardan uzak olayım görmiyim diye...ama artık en azından grşmeleri seyreltmeyi araya mesafe koymayı istiyorum tepkili olduğumu anlasınlar istiyorum.her olayda ne yaparlarsa yapsınlar ben hep gittiğim için yüz aldılar çnkü bu kadar rahat evden habre kovmalarının sebebide bu.

Kayınpeder kaşınmış kısaca
Yani müneccim olmaya gerek yok
Ne zaman toplanılsa kavga çıkıyo
Tatlı tatlı bayram ziyareti kafiydi, ayrı ayrı gidip

Neyse bari kurbana sen curcuna varken gitme
Onlar ister yoluşsun ister öpüşüp barışsın

yok ztn kurbanda herkes gtsn görsün ortalık sakinleşsin o zmn gidicem..bıktım hep stres sinir

evet yne kötü ilan edilen ben olduğum halde kendimi onlarn yerine koyup evlatlarımın o hale geldiğini düşündükçe çıldırcak gbi oluyorum ve üzülüyorum k.valide ve peder adına...
ama bi yandanda adalet duygusundan yoksun olmasalardı...büyük olarak haklıyı haksızı görselerdi ayrımcılık yapmasalardı kmse bu hale gelmezdi demekten kendimi alamıyorum malesef.çnkü olan btene gözlerini kapatıp işlerine geldiği gbi işlerne gelen kişiye yükleniyolar..
tıpkı bu olayda olduğu gbi bana ilk satasan sedefti sedefin saçına yapışan diğer eltydi.ama
ne sedefe ne diğer eltiye bana söyledndiği kadar laf söylenmedi suçlu olarak gsterilen ben oldum...allaha havale hepsi rabbm görüyor bnm içim vcdanım gercekten çok rahat

Vicdanın rahat olabilir arkadaşım da senin de çocukların olacak yarın bir gün
Belki de var bilemiyorum :26:
Bu ortamda büyüyerek zaten onlarında size yapacağı davranış bu !
İşte o zaman anlarsınız kv ile kp in ne düşündüğünü
Zaten olay bi kıvılcıma bakmış,o kıvılcımı da ateşleyen siz olmuşsunuz
Sonuca değil sebebe yüklenmiş onlarda haklı olarak sabır taşı değiller ya :KK47:

çok zor yaa, sevie çok düşmüş ailenizde kusura bakmayın, saç saça başbaşa kavgalar, iyi ki ona karışmamışsınız, tabii baştan sona bilmek lazım yaşananları,bu bayrama kadar neler oldu kimbilir ama size tavsiyem kesinlikle uzak durun, görüşmeyin hiçbiriyle, hem oldukça kuvvetli bir nedeniniz de var, eşinize dersiniz benim düşük riskim var, kovulduğum eve bir daha gitmem vs. bu tür seviyesizliklere bence bulaşmayın derim, bir de en azından eşniz arkanızda, bu çok önemli

Vicdanın rahat olabilir arkadaşım da senin de çocukların olacak yarın bir gün
Belki de var bilemiyorum :26:
Bu ortamda büyüyerek zaten onlarında size yapacağı davranış bu !
İşte o zaman anlarsınız kv ile kp in ne düşündüğünü
Zaten olay bi kıvılcıma bakmış,o kıvılcımı da ateşleyen siz olmuşsunuz
Sonuca değil sebebe yüklenmiş onlarda haklı olarak sabır taşı değiller ya :KK47:

çok doğru söylüyorsunuz kv ve kp sabır taşı değiller...etten kemikten insanlar tıpkı benim gbi bende sabır taşı değilim malesef arkadaşım..olayın kıvılcıma baktığı doğru ama ilk çıkışan sedefken hakkımı korudum susmadım diye ateşleyen bensem varsın olayım

sen ne kıvılcımı başlatmışsın harbi anlamıyorum bazen diyorum aynı konuyumu okuyoruz
elin poposuna değmiş ne var yani geçerken olabilir tepkin olsan direk omuz falan atarsın yani
sen bence artık hamileliği bahane et gitme hiçbi yere

çok zor yaa, sevie çok düşmüş ailenizde kusura bakmayın, saç saça başbaşa kavgalar, iyi ki ona karışmamışsınız, tabii baştan sona bilmek lazım yaşananları,bu bayrama kadar neler oldu kimbilir ama size tavsiyem kesinlikle uzak durun, görüşmeyin hiçbiriyle, hem oldukça kuvvetli bir nedeniniz de var, eşinize dersiniz benim düşük riskim var, kovulduğum eve bir daha gitmem vs. bu tür seviyesizliklere bence bulaşmayın derim, bir de en azından eşniz arkanızda, bu çok önemli

bu bayrama kadar hakaretler havada uçuştu..ben saygımı bozmak istemiyorum derken dünkü sıçtığım b.ksun diye kendini yırtan üstünede bnm özür dilememi bekleyen bi kaynım vardı..eltinin yaptıklarını hesaba katmıyorum bile o allaha havale...çoğu kişi aileyi bribrine düşürdün diye bana yüklendi burda.ama ben bu aileye grmeden öncede ortalık savaş meydanıydı seviye çoktan sürükleniyodu yerlerde..
ve bu benm ilk kv nin evnden kovuluşum değil 1 aylık gelnkende aynı şahıslar yüzünden kovulmuştum 4 aylık gelinkende...yani alıştık kovulmalara.e onlarda alıştı her kovulduğumda hc bişey olmamış gbi gtmeme...ki bu seferde farklı olacak gbi görnmüyor.eşimin ailesyle 2 hafta grşmesem ne hale geldiğini biliyorum ne yazıkkii.şimdi birde hamileyim stresten uzak durucam derken onlara gtmeyi tamamen kesip iyice evde huzurmun bozulmasından korkuyorum.ama açıkçası gitmekte hiç gelmiyor artık içimden...bu konuda ne yapacağımı bilmiyorum malesef

sen ne kıvılcımı başlatmışsın harbi anlamıyorum bazen diyorum aynı konuyumu okuyoruz
elin poposuna değmiş ne var yani geçerken olabilir tepkin olsan direk omuz falan atarsın yani
sen bence artık hamileliği bahane et gitme hiçbi yere

bende anlayamadım malesef.ki allahın bildiğini kuldan saklıycak değilim.orda ona bi tane geçirmeyi cidden isterdim.en kötü ihtimal içim böyle derken kasıtlı bişey yapcak olsam dediğin gbi omuz atardım elimin poposunda ne işi var bilerek çarpsam...
ben çok alttan aldım birazda sedef alsaydı alttan sussaydı.en azından çıkışmasaydı insanca elimin değdiğini söyleseydi yine bişey demzdim belkide..ki kavga için fırsat kollamışsın dedi burdaki arkadaslar ve kp dede öyle...
ben sana dikkat edicem ama ne zmn bilmiyorum lafına karsılık bak seni alırım elime yolarım o saçını lafını duydum :)
devamında kavgasız duramıyosun millet barscak diye korktun bilerek sarıyosuna karsılık defol git lafını duydum...ki orda k.peder vardı madem ayrımcılık yapmıyolar ikimizede aynı anda kızacaksa gelip kızsaydı.olay olmuş btmiş.millet brbrini yemiş.saç saça kavga edenlere değil gelip bana yüklendiler...
kp kv karsılık vermeseydin saygısız tarzında yorumlarda aldım burda...ama insanda sahiplenilmeyi bekliyor.hiç bişey yapmadıysa en azından o defol gt dediğinde grseydi araya ikinzde brbriniz kovamazsınız deseydi o zmn bana gelip sende sus bağırma deselerdi amenna der çekerdim sineye...ama onlar ayrımcılık yaptıkça kabul ben saygısızlaşıyorum...saygı hakedilir.sevgi verselerdi kat kat saygı olarak dönerdi onlara

X