basimdan gecen en guzel öyküm ..

mu_se

günes topla benim icin ..
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2009
201
18
doguma kadar suren mide bulantilarim .. surekli gelen kanamalarim .. hayallerim .. evhamlarim .. ruyalarim .. korkularim .. surekli artan kilolarim .. ilk ayim .. ikinci ayim .. besinci ayim .. sekizinci ayim ..uykusuz gecelerim gunduzlerim .. serzenislerim .. bekleyislerim .. esime, anneme, doktoruma, komsuma, arkadasima bu gunler gecicekmi deyislerim ...
4 nisan 2008 aksami gecti gitti :)

nerden baslasam nasil baslasam bilmiyorum
bazen bir kitap okursun fikirlerin degisir .. bir film izlersin bakis acin degisir .. bir seminere katilirsin dunya gorusun degisir
ama bir bebek dogurursun dunyan degisir hayatin degisir sen degisirsin ..
beklemedigim bir anda beklemedigim bir zamanda hamile kalmistim ikizlerime tipki beklemedigim bir anda dogduklari gibi ..
ansizin girivermislerdi dunyamiza .. minicik elleriyle koca bir anne koca bir baba yapivermislerdi bizi biraz urkek biraz heyecanli kocaman bir aile oluvermistik birdenbire ..

4 nisan sabahi yagmurlu bir bahar sabahina uyanmistik babamizla ..
nerden bilebilirdik o gece 4 kisilik kocaman bir aile oluverecegimizi .. her sey normaldi karnimdaki ve kasiklarimdaki agri disinda kahvaltimizi yaptik bebislerimle birlikte babamizi ise ugurladik gule gule git gel dedik .. babamiz o gun aksi gibi 200 km ileride bi sehire toplantiya gidecekti ..
dogumuma en az 3 haftada oldugu icin gozu biraz arkada kalarak gitmisti
aksama 2 ay izinli olarak donecek beraber son hazirliklarimizi yapacaktik ..
ama hangi bebegin hangi plana uydugu gorulmus ki bizimkiler uysun :)
o sabah ev islerimi bitirip gunluk yuruyusume daha dogrusu himbil himbil gezmeme cikmistim evden biraz uzaklasmistim ki,almanyadan siparis ettigimiz bebek odamizi getiren mobilya magzasindan telefon geldi .. beklemelerini soyleyip hizli hizli yurumeye basladim yarim saatte gittigim yolu on dakikada döndüm (bana ertesi gun gelicek denen bebek odasi bir gun erken geldi ayni icinde yatacak bebislerim gibi )
neyse 1 saatte mobilyalari kurup istedigim sekilde yerlestirip gitti adamlar

o yuruyusten sonra agrimaya baslayan karnim daha bi felaket agrimaya basladi .. kesin gaz sancisi bu usttugum icin oluyor filan derken
arada gelip gidiyor bi inim inim inletiyor sonrada gecip gidiyordu ..
soyle boyle derken ben odayi temizleyip yerlestirdim diyesiye nerdeyse aksam olmustu ..
aksama kadar en az bes alti kez dus alip bir iki defada uyumaya calistiysamda nafile
azalacagi yere daha bi artiyordu bu sancilar .. belimin uzerinde dunyanin yuku binmistide tasiyamiyordum sanki nasil bir agri nasil bir sanci anlatilmaz bir seydi ..
o sirada samimi bi arkadasim aradi ya gaz sancim var sabahtan beri boyle boyle oldu filan derken ne gaz sancisi bu baya doguma benziyor dedi ..
o an ilk defa dogum sancisi olabilecegini dusundum
cunku kendimi uc dort hafta sonrasina o kadar hazirlamistimki o gun dogmalari imkansiz gibi gelmisti .. arkadasima hadi be ben bilmezmiyim gazmi dogum sancisimi deyip tekrar dusa girdim sanki daha once hic dogurdumda :)
sicak suyun altinda nerdeyse bir saat daha gecmisti .. ve artik sancilarda dayanamiyacagim bi hale gelmisti ..
esimi telase vermemek icin once ambulansi aradim daha sonra esimi arayip ben hastaneye kontrole gidiyorum biseyim yok merak etme beni evde bulamazsan dedim
zaten aglamakli sesimin tonundan anlamis bi terslik oldugunu bir saatlik yolu kalmisimis bazen der nasil surdum o gun nasil geldim hala hatirlamiyorum diye :)
neseee biz bebislerimizle birlikte ambulansimiza binip hastanemize vardik ..
ben sancidanmi agridanmi yoksa babamizin yanimda olmamasindanmi nedendir bilnmez doktor teyzemizi gorunce basladim salya sumuk aglamaya .. ama nasil agliyorum ..
gurbette olmak ilk kez o zaman dokundu .. yalniz olmak yapayalniz olmak annesiz babasiz olmak ilk kez o kadar koydu ..
esiminde benimde ailelerimiz turkiyeye kesin donus yaptigi icin biz esimle burda nerdeyse yapayalniziz tek tuk akrabalarimiz var ama en yakini 350 km ileride ..
kayinvalidem gelicekti dogumuma ama doguma bir hafta kala ne bilsin bebislerin 3, 4 hafta erken dogacagini
doktoruma gore 3,4 santim kadar acilmisti daha dogumuma vardi allaha sukrettim esim yetisebilecekti o an en cok annemin sesini duymayi istedim korkutmak istemiyordum onuda ama sesini duymaya cok ihtiyacim vardi aradim ..
hickirmaktan aglamaktan konusamiyordum
anne ne olur bana dua et ben bugun dogruyorum diyebildim ..
annem babam telefonun bir ucunda ben bir ucunda aglasiyorduk .. annecim dunyanin en guzel anini yasayacaksin bebegim guclu ol annem guclu ol bebegim diyordu surekli .. dualarla birlikte vedalastik annemle .. ne kadar zaman gecti bilmiyorum esimi gordum sanci odasinin kapisinda uzerimden kocaman kocaman yukler kaldirilmis gibi hafiflemis hisseettim kendimi ..
tabi bi sureligine :)
ikin bagir agla cirpin feryat et .... :)
o arada gelen kontrol ediyor giden kontrol ediyor neyse bi ara asistanlardan biri 8 cm acildi ama 10 cm olmadan dogum baslamiycagi icin suni sanci vericez dedi
belimdeki agrilara dayanamaz hale gelmistim ki doktorumuz geldi
ondeki bebsimiz tam dogum pozisyonuna oturmadigindan su kesemin patlatilmasina karar verildi ..
ve patlatildi bi ara odadada bes alti kisiyi birden gordum bunlar kim ne oluyor demeye kalmadan bana oksijen maskesi gecirildi bide igne yapildi kalbim cok hizli carpmaya basladi doktorum riske girmeyelim sezeryana hadi diyordu meger bebeklerin kalp atisi yavaslamis sezeryana gidiyormusum .. ust kata cikariliyrdum ameliyat hane hazirlaniyordu ekip hazirlaniyordu beni yukari cikartan ebelerden biri surekli yapabilirsin ikin aslinda tam simdi zamani geldi suyun geliyor normal olabilir diyordu
1- 2 ikindim assagida bi agirlik hissettim ..
ebenin 1.2.3 ikin, bastir hadi hadi daha guclu derken
23:50 de ilk bebisimin sesini duydum .. aradan 23:55 dede ikinci oglusum dogdu ama aglamadi .. ilk dogan bebesimi gogsume koydular oyle pis oyle cirkin oyle mor biseydiki anlatamam ama dunyanin en muhtesem seyiydi o pis sey tabi benim aklim obur bebegimdeydi onu hemen hemsireler aldi sagligi iyi sadece oksijensiz kalmis biraz sonra vericez diyorlardi
esime bebegime bak yoksa öldümü ne olur bi bak diyor agliyordum .. esim bebegimize bakti gulumseyerek hayir otekinden biraz daha mor ve daha ufak cirkin bisey diyerek geri geldi ..
sonra ben odaya ciktim heralde bi bes alti saat uyudum onlarda yenidogan unitesinde dinlendiler ..
biri 2850 biri 2660 gramlik iki tane aslancikti .. mini minnacikti ..
9 ay boyu bu denli hissetmemistim annelik duygusunu
ne guzelmis anne olabilmek ne guzelmis iki yavruya can verebilmek ..

daha sonra kayinvalidemi ve annemleri aradi esim uclu arama yap dedim
koridora cik ordan ara daha sonra bebeklerin seslerini dinletelim dedim
o sirada bebekler agliyordu
ikisinide ayni anda aramis esim anne babamida cagir telefona burda sizi merak eden birileri var demis .. daha sonra telefonu bebeklerin yanina getirdi .. tabi benimkiler yirtiniyo kucuk sesleriyle o an telefonda hickirik sesleri dedeler babanne annanne benim ogluslar ben esim hepimiz aglasiyoruz ..

epidural yaptirmadim istemedim yaptirmayi annem beni nasil dogurduysa milyonlarca kadin nasil dogurduysa bebelerini bende aci cecke ceke tadina vara vara dogurmak istedim
o yasima kadar cekmedigim aciyi cektim
o acilar beni anne yapti o acilar bana dunyada tatmadigim mutlulugu tatirdi ..

Rabbim herkese her dileyene arzulayana bekleyene k k da tup bebek icin asilama icin ugrasan anne olmak icin ozlemle bekleyen tum arkadaslarima anneligi tatirsin .. dularim sizinle ..

allah bağışlasın canım

valla büyük bi merakla okudum tüm yazıyı çok duygulandım

anaaammm biz nası doğrucaz yaa mafoldumben

cnm tebrik ederim...yemin ediyorum okurken içim bi tuhaf oldu eminim muhteşem bi duygudur hep birlikte sağlıklı mutlu huzurlu yaşarsınız inş. yerimseniben

tebrik ederim rabbim nalı babalı büyütsün inşallah hayırlı sağlıklı uzun ömürlü ana babasına vefalı olsun inşallah gözyaşları içinde okudum çok güzel yazmışsın duygularını darısı bizm başımıza inşallah

Canım benim inanki çok duygulandım, Allah analı babalı büyütsün, sizlere ve vatana hayırlı evlat etsin.

tebrikler okurken bir yandanda ağlıyordum rabbim darısı bana ve olmayanlara işallah

Allah bağışlasın... Bebişlerinle eşinle sağlık mutluluk dolu bir ömür dilerim...

ben de ağlayarak okudum yazdıklarınızı. 29 haftalık hamileyim eşim asker. normal doğum yapmak istiyorum ama hem korkuyorum hem de eşimin yetişmesi imkansız birşey. ama sezeyan olursa amaliyat günü için önceden izin alabilir diye düşünüyorum. sezeyan doğum yapanlar sizin tavsiyelerini neler

canim benim allah bagislasin ikizlerini o kadar güzel anlatmissinki duygulanmamak elde degil gözlerim dolu dolu okudum
biraz benimkine benzemis dogumun sancilaniyorsun ama haberin yyok sanci oldugundan bende öyleydim canim
allah kimsenin kucagini bos birakmasin
o kadar seker seylerki herkeze bu sevgiyi tattirsin allahim
öpü<yorum seni ve bebislerini

en guzel hikayem onlar benim ..
basima gelen en guzel sey esim derdim hep .. esimi canimdan cok severim ugruna ölebilecek kadar cok severim
annem hep derdi evlat sevgisinin esi benzeri yok su dunyada diye, bende ben esimden cok hic birseyi sevmiycem bu hayatta hersey gelip gecici bir gun gelip seni terkediyor ama bir tek esin kaliyor derdim .. bütün o sözlerimi geri yuttum .. evlat sevgisi bambaska ...

Rabbim isteyen dileyen herkese tatirsin anneligi ..

O kadar güzel yazmis, o kadar güzel anlatmissin ki....
Inan biz gurbette yasayan ve ana-babadan uzak insanlarin eli , kolu, düsüncesi ve idraki olmussun canim..
O kadar cok agladim ki, hele o cümlelerinin vurgusu, anlami beni mahvetti...
Allah'im o yuvanda evlatlarinin, esinin acisini sana vermesin insallah..
Bir ömür cok mutlu olursunuz....
Hersey gönlünce olsun canim, hersey ...

Bu arada bende 34+5 günlük hamileyim.Almanya_Münih'de yasiyorum.
Oyhh ne diyim sana, hala agliyorum yok böle bisy :)

Son düzenleme:
mu_se;9575776 cnm Allah analı bablı büyütsün uzun ömür versin inşallahh darısı bizlerin başına olsun çok duygulandım :)

Cnm ya süpersin hakkaten ayakta alkışlıyorum seniiii
bayıldım hikayeneeeeeee

yorumlariniz icin hepinize cok tesekkur ederim kizlar ben dogum hikayemi bebeklerim dogduktan 3 ay sonra yazmistim ve anneme gondermistim mektupla ilk o okumustu hikayemi
annemle kaderlerimiz nerdeyse ayni oluyordu ..
annemde fransaya ilk geldigi sene beni yapayalniz dogurmus ... babamin is yeri cok uzakmis annemde bir kelime fransizca yok babam kendini kurtarabilecek kadar ancak konusabiliyormus ..
ne bir turk komsu ne bir tanidik var oyle yalniz oyle kimsesizdim ki diyor
fransiz komsusuna gitmis aglamis dil olsa anlatacak karnini gostermis sekillerler anlatmaya calismis
kadin bi taksi bulmus annemi hastaneye biraktirmis
ilk dogumun acemiligi.. bilmedigin bi ulke .. hic bilmedigini dili konusuyor herkes ..
anacigim daha bi garipmis beni dogururken .. o gun fransadan daha bi nefret ettim bi dahada sevemedim der ..
annecim senin dilin var, tanidigin doktorun, derdini detaylariyla anlatiyorsun, kocan yanindaymis niye bu kadar uzldun annem dedi mektubu okuduktan sonra ..

canim annecimde biliyor hersey tam olsa bile o yoktu .. :gitme:

Maalesef, onlar yoklar...

Allah saglicakla kucagina almayi nasip etsin bebisini .. annen yaninda olmazada uzulme canim .. en azindan eslerimiz yanimizda ben kendimi boyle teselli ettim .. bebegini babasiz kucagina alan anneleri dusundum .. allah onlarin acilarini gostermesin uzakta olsalarda saglikli mutlu olsunlar ...

allah bağışlasın,çok güçlüymüşsün gerçekten..güzel günlerde büyüt inşallah canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…