Baş belası erkek kardeş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Okulu dondurma imkanı var mı. Dondurup harçlığını kesin

Acaba siz ona her türlü okutacağınız konusunda çok mu güven verdiniz buna mı güveniyor? Yoksa amaan okumasam da olur çok da fifi diye mi düşünüyor? İnanın bizimki de zor oldu. Ancak o daha 17 yaşında bir ergendi o yüzden çok da şey etmiyorum. Sizinki artık yetişkin olmuş. Bence siz iyice gözünü korkutun okulu daha fazla uzatırsan seni okula yollamayacağız diye ama bunu anneniz yapsın çünkü siz ebeveyni değilsiniz ciddiye almaz. Sizi dinlememesi doğal. Ablam ödemeyiz der annem öder diye düşünür. Harçlık falan da vermeyin. Yukarda başka arkadaşlar da yazmış yapabilirseniz terapiye de götürün.
Neye güveniyor bizde bilmiyoruz kaç kere konuştuk babam sağkende konuştu oğlum okula yolluyorum seni bitirirsen bitirirsin bitirmezsende kendi başının çaresine bakarsın ben önüne bir tabak koyarım ben ölüncede ortada kalırsın derdi.annemde aynısını diyor okulu bitiremezsen gidip işe gir biz sana bakamayız ömür boyu diyor.ben zaten aynı ona bakacak halim yok ömür boyu maaşı zaten kesilecek 25 yaşında.buarada hiç harçlık kullanmıyorki babamdan maaşı var ama onuda kullanmıyor kendi bize veriyor biriktiriyoruz onun parasını.evden çıkmıyorki zaten nerde kullansın?size diyorum ya bütün gün oyun oynuyor sadece telefondan.ev işini falan yapar mesela yemek yapar iyi çocuk ama bu ders meselesinde çok kötü maalesef okumadanda işe girip çalışacak kapasitede yok aslında ben gastronomi okumasını isterdim çok ilgisi var ama onuda biteremez bu zora gelemiyor.terapiye gitmek istemiyor zorla tutup götürelecek yaştada değil.işte benim kardeşimin söylediği şeyleri yaptığı davranışları görseniz liseli çocuk gibi youtuber olacaktım ben falan diyor bazen ee tamam ol diyoruz artık çok geç falan diyor😂yani şu lafı anca küçük çocuk eder.

Böyle tipler genelde abla, anne korumacı olduğu ve kolay ikna veya manipüle edilir olduğu için böyleler. Anne abla helikopter gibi olmasa aç kalacağını açıkta kalacağını bilse böyle yan yatmazdı
Annem gerçekten korumacı ben mesela boşver ne hali varsa görsün desem bile o yine dayanamıyor.ben ayrı eve çıkmak istiyorum ama istanbulda birde kira versem geçinemem memurum zaten tek yol tayin istemek ama o da zor ve 1 yıldan uzun sürer.evde hiç muhatap olmasam mı diyorum ama yine oynamaya devam eder eminim umrunda olmaz yani.

Neye güveniyor bizde bilmiyoruz kaç kere konuştuk babam sağkende konuştu oğlum okula yolluyorum seni bitirirsen bitirirsin bitirmezsende kendi başının çaresine bakarsın ben önüne bir tabak koyarım ben ölüncede ortada kalırsın derdi.annemde aynısını diyor okulu bitiremezsen gidip işe gir biz sana bakamayız ömür boyu diyor.ben zaten aynı ona bakacak halim yok ömür boyu maaşı zaten kesilecek 25 yaşında.buarada hiç harçlık kullanmıyorki babamdan maaşı var ama onuda kullanmıyor kendi bize veriyor biriktiriyoruz onun parasını.evden çıkmıyorki zaten nerde kullansın?size diyorum ya bütün gün oyun oynuyor sadece telefondan.ev işini falan yapar mesela yemek yapar iyi çocuk ama bu ders meselesinde çok kötü maalesef okumadanda işe girip çalışacak kapasitede yok aslında ben gastronomi okumasını isterdim çok ilgisi var ama onuda biteremez bu zora gelemiyor.terapiye gitmek istemiyor zorla tutup götürelecek yaştada değil.işte benim kardeşimin söylediği şeyleri yaptığı davranışları görseniz liseli çocuk gibi youtuber olacaktım ben falan diyor bazen ee tamam ol diyoruz artık çok geç falan diyor😂yani şu lafı anca küçük çocuk eder.

Siz böyle sevimli görmeye devam edip korudukça da aynen devam edecek. Şimdi bile korumacısınız. Hanım efendi sizce sokakta kağıt toplayan 7-8 yaşındakiler çok mu yetenekli?

Bir kabiliyetin, kendine güvenin ve hayata bakış açısının değişebilmesi için elindeki kaynakların alınıp bir süre ortamda hayatta kalabilme yeteneklerinin gelişmesi gerekir. Diyelim ki aşçılık öğrenenler, garsonlar, taşımacıların çalışma zorunluluğu olmasa barınma, yemek gibi dertleri olmasa onlar çalışır mı?

Babadan maaşı ile bir oda ev tutup evden onu çıkarın.

İnsan beyni bile gelişebilmesi için sürekli zorlanmaya ihtiyacı var. Neyse benim paylaşacaklarım bu kadar

Okulu dondurma imkanı var mı. Dondurup harçlığını kesin
Dondursakta farketmiyormuş parayı ödeyeceğiz artı o 7 yıldan sayılacakmış daha önce araştırmıştık.devlete geçmek trenide kaçmış malesef kaldı böyle yani.hiç dışarı çıkmadığı için harçlık derdi yok zaten babamdan maaşı var 25 yaşa kadar.

Siz böyle sevimli görmeye devam edip korudukça da aynen devam edecek. Şimdi bile korumacısınız. Hanım efendi sizce sokakta kağıt toplayan 7-8 yaşındakiler çok mu yetenekli?

Bir kabiliyetin, kendine güvenin ve hayata bakış açısının değişebilmesi için elindeki kaynakların alınıp bir süre ortamda hayatta kalabilme yeteneklerinin gelişmesi gerekir. Diyelim ki aşçılık öğrenenler, garsonlar, taşımacıların çalışma zorunluluğu olmasa barınma, yemek gibi dertleri olmasa onlar çalışır mı?

Babadan maaşı ile bir oda ev tutup evden onu çıkarın.

İnsan beyni bile gelişebilmesi için sürekli zorlanmaya ihtiyacı var. Neyse benim paylaşacaklarım bu kadar
Keşke maaşı yetsede ayrı ev tutup kurtulsak hiç sevimli bulmuyorum tam tersi çok sevimsiz buluyorum neyse zaten konu kapatılsın isteyeceğim biraz içimi dökmek istedim.

Konumu kapatabilirsiniz sadece biraz iç dökmek istedim yazan herkese teşekkür ederim.uygulayabileceklerimiz varsa uygulamaya çalışırız ama büyük ihtimal yine aynı olur belli bir yaştan sonra napsak boş sanırım benim gibi kardeşi olup çalışmayan bir hanım vardı onu görünce bende yazıp rahatlamak istedim.inşallah akıllanırlar atsan atılmıyor satsan satılmıyor.

Konumu kapatabilirsiniz sadece biraz iç dökmek istedim yazan herkese teşekkür ederim.uygulayabileceklerimiz varsa uygulamaya çalışırız ama büyük ihtimal yine aynı olur belli bir yaştan sonra napsak boş sanırım benim gibi kardeşi olup çalışmayan bir hanım vardı onu görünce bende yazıp rahatlamak istedim.inşallah akıllanırlar atsan atılmıyor satsan satılmıyor.
Rabbim yardım etsin sıkıntılı bir durum. Biraz sosyalleşebilse , dışarı çıksa , gerçek hayata katılsa mutlaka kendini toparlamaya başlar diye düşünüyorum. Mutlaka yapmışsınızdır ama bu konuda belki biraz çabalamak onun sanal dünyadan kurtulmasına yardımcı olmak gerek. İnşallah herşey yoluna girer.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X