Barışma duası

Merhabalar.Üzülmeyin,zamanla bunlar geçecek.Bu imtihanınız sizin.Bu imtihanınızda Rabbim size birşey öğretmek istiyor.
Ne diyor Mevlana Celaleddin Rumi:

"Dün akıllıydım, dünyayı değiştirmek istedim. Bugün bilgeyim, kendimi değiştiriyorum".​

Çünkü kainattaki her canlı bize aynalık yapmak için yaratılmış.Bize çok küsüyorsa karşıdaki kişi biz öyleyiz demektir.Bağırıp çağırıyorsa biz çabuk sinirlenen bir insanızdır.

"Baktığın Benim,gördüğün Sensin" demiş Mevlana.
İnanın temizlenip arındıkça etrafımızdaki insanlarda değişecek.Aslında kavga ettiklerimizin hepsi biziz.Kendi kendimizle kavgalıyız.Hani bir laf varya"Kendinle barışırsan dünyayla barışırsın"
Ne yapalım ?
Önce kendimizden başlayalım.

Hergün bunu okuyalım 100 kere
Ya Hadi Ya Halim Ya Berr Ya Reşid

Bunu okuduktan sonra Rabbim ahlakımı huyumu güzelleştir diye dua ediyoruz.
Yanlış anlamayın sakın;sizi eleştirmiyorum.Ben bunları yaşadım.Hep diyordumki,"ben barışmam,ben haklıyım,o bağırdı,o kavga etti,hakaret etti,ben hiç birşey yapmadım" .
Sonra kişisel gelişimci bir tanıdığım dediki,sen sinirlisin,öfkelisin,alttan almayı sevmiyorsun,sabırsızsın.Eleştirdiğin ve şikayet ettiğin kişiler senin yansıman.Seni üzen kıran herkese teşekkür et,sana öğretmenlik yapıyorlar,seni değiştirip güzel insana çevirmeye çalışıyorlar.Değişmek ve iyi insan olmak için dua et.Bak seni üzenler senden uzaklaşacak.

Ne okuyam dedim.Arkadaşım huyunun suyunun güzelleşmesi için tevhid oku dedi.Sabah ve akşam en az 200 kere oku dedi.Bilinç altını temizler ve hareketlerini davranışlarını kontrol altında tutmanı sağlar dedi.Okumaya başladım.Nasıl değiştim anlatamam,Hergün sabah kalktığımda 100 kere la ilahe illallah diyordum.Akşamda uyuyana kadar sayısız okuyordum.Sonra ya vedud esmasını 400 kere okumaya başladım.Bazen 100 bazen 400 kere okumaya başladım.Sonra birgün okuduğum Vedud esmasının başına ya Cami esmasıda ekledim.Küstüğüm kırıldığım kim varsa beni aramaya başladılar.Barışıyordum,sormuyordumda niye beni bu kadar kırdınız diye.Tevhid bilinç altımı temizlediği için kincilik duygumda bitmişti

Aslında okuduğumuz her dua ve esma önce bizi değiştirir.Değiştikten sonra bu etrafımıza yansır ve insanlarda bize bizim davrandığımız gibi davranmaya başlar.Bunu çözdüm ama bunu öğrenmek yıllarımı aldı.Meğer ne kadar kendimi hırpalamışım.Çok sinirliydim ve etrafımdaki insanlarda öyleydi.Çok küserdim etrafımdaki insanlarda öyleydi.Aşırı kibirliydim,etrafımdakilerde öyleydi.Tevhid çok değiştirdi beni.Huyumu güzelleştirdi.
Sonra bu arada 100 kere ya hadi ya halim ya berr ya hadi okumasıda beni sakinleştirdi,huyum iyi oldu.Sinir öfke nöbetlerim geçti.

Ya Cami ya Vedud okuması 400 defa insanları sevmeye başladım.Yıllarca bana kızgın ve küs olan bir arkadaşım aradı ve benimle konuştu,kocasıyla arası bozuktu,3 çocuğu vardı, benimle dertleşti.Beni çok yanlış anladığını ve benim hakkımda ön yargılı düşündüğü için özür diledi.Bu kişi öyle herkesten özür dileyecek bir kişi değildi şaşırmıştım.Mucize birşeydi bu.O da ablasıyla küsmüştü ve ona sabah akşam ya cami ya vedud oku dedim.Sabah 400, akşam 400 defa oku dedim.2 hafta sonra ablasının kendisini aradığını ve barıştıklarını söyledi.
Benim okuduklarımı okuyun.Bakın; Hayatınız çok değişecek.

Cok tesekkür ederim haklisiniz

Nekadar guzel umut lu oluyor insan

Nekadar guzel umut lu oluyor insan

okadar inaniyorumki olacak allahin ihniyle inatlari kirilacak cocugum o sevgiyi tadacak arkadaslariyla parkta dedesiyle oyniycak bana yaptiklarinida allah biraktim sadece ilyasim icin

Peki bu esmalari okuduktan sonra nekadar süre gecmesi lazim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…