Bana hep eğitimi benden düşük birileriyle tanıştırmaya çalışıyolar

kızlar profiiimde de gördüğünüz gibi mühendisim . hayatımda kimse yok ve bana arkadaş çevrem vs nin tanıştırmak istedikleri kişiler hep eğitimi benden düşük kişiler. ben de hiç görmeden reddediyorum. iyice sinir oluyorum kendime uygun birini bulamıycam galiba. neden bana eğitimli güzel mesleği olan biri denk gelmiyo ben mi saf duruyorum beni benden az eğitimli kişilere lazyık görüyolar anlamadım:çok üzgünüm:

Bu senin ilk mesajin...bunu okudugum vakit insanlarin seni egtimi az olan kisilere layik görmesine üzüldügnü söyledin...ilerdede esin senden egitimsiz dedikleri vakit üzülmeyeceksin yani?? öylemi??

gülsüm eğer sen öyle bi erkekler evliysen çok şanslısın yani karısının başarısından gurur duyan .olması gereken de bu ama benim erkeklerden duyduğum genelde eşlerinin onlardan fazla maaş almamasını istiyolar. türk erkekleri %90 böyle kaç kişiden duydum bunu. hatta konuştuğumbir benim daha iyi bi yere geçmemi istememişti.
benim utanacağımı söylemişsin sen söyleyene kadar aklıma bile gelmemişti böyle bişey ben ikimizin arasında sorun olacağını düşünmüştüm. böyle şeyler aklına geldiğine geldiğine göre yaşamış olabilirsin böyle duygular.
ben eğer biriyle evliliğe karar verecek kadar güvendiysem kimseye laf söyletmem. laf söyleyenle de ilişkimi keserim.

Hayir böyle duygular yasamadim canim...dedim ya bana ve benim insanligma ters düsünceler bunlar...azda olsa tabiki davul dengi dengine olmali....fakat lise mezunu bir insanda üni mezunu birinle ayak uydurabilir...belki cok daha üstün bile olabilir...tanimadan bilemesin...yanlis anlama senin tercihin böyle ise böyledir...senin dogrun buysa budur...ben sadece farkli bir görüs sunmak istedim....:nazar:

Ayrica yine söylüyorum....Evlenecegim insani belirli bir yastan sonra kendim secmek isterdim...secimime güvenmiyorsam....bir müddet daha evlenmezdim güzelim...:nazar:

bu korkuyla yaşanmaz ki
ona olmaz buna olmaz nereye kadar
sen bulamıyorsun sana senden düşük eğitimli birilerini buluyorlar
bide eğitimsiz birine aşık olcam diye korkuyorsun
sana bişey diyeyim mi
bekarlık sultanlık o zaman senin için çıkar yol görünmüyor
herşeye bir bahenen bir olmazın bir kriterin olduğu sürece
hayat sana hep 4 3'lük davranacak ve sen o kalan 1 kafana takıp mutsuz edeceksin kendini
bırak hayatı akışına yanlış yapmaktan korkma geldiğin yol verdiğin karar senin kararın olsun
yanlış yapsanda bundan büyük ders bundan büyük ödül olmaz sanırım a.sa.s

haklısın canım yaa. ama benim dilim yandı aşık olunca çok acı çektim. artık aşkın yanında biraz da mantık olsun bari diyorum. şimdiye kadar hem aşk hem mantık olan bi ilişki bulamadım. bulamazsam da evlenmeyeyim ne kendimi ne karşımdakini mutsuz edeyim

kişiliklerine ve gelirlerine güvendikleri için bu kişileri çıkarıyolar karşıma kötü olduklarını düşünseler zaten tanıştırmak istemezler veya talip çıkmazlar. beni sevdiklerinden yani kusurlu gördüklerinden değil. ama uyum diye bişey var

madem öyle sen okumus muhendıs olmus bır ınsansın ozaman kendı secımlerını kendın yap ve bunu cevrendekı ınsanlara soyle nıye bu kadar dertlendın anlamadım

Bu senin ilk mesajin...bunu okudugum vakit insanlarin seni egtimi az olan kisilere layik görmesine üzüldügnü söyledin...ilerdede esin senden egitimsiz dedikleri vakit üzülmeyeceksin yani?? öylemi??

Hayir böyle duygular yasamadim canim...dedim ya bana ve benim insanligma ters düsünceler bunlar...azda olsa tabiki davul dengi dengine olmali....fakat lise mezunu bir insanda üni mezunu birinle ayak uydurabilir...belki cok daha üstün bile olabilir...tanimadan bilemesin...yanlis anlama senin tercihin böyle ise böyledir...senin dogrun buysa budur...ben sadece farkli bir görüs sunmak istedim....:nazar:

Ayrica yine söylüyorum....Evlenecegim insani belirli bir yastan sonra kendim secmek isterdim...secimime güvenmiyorsam....bir müddet daha evlenmezdim güzelim...:nazar:

ben daha önce iki yıllık mezunu biriyle çıktım tuttum aşık oldum
o kadar acı çektim ki. o yüzden artık göze alamıyorum. tekrar üzülmek istemiyorum.
dünyaların farklı olacağını düşündüğümden baştan acı çekmiyim diye başlamamaya çalışıyorum. herkes aynı olacak diye bişey yok onu biliyorum. ama sen de beni anlıyomusun belki eğitim seviyeleri eşdeğer olursa hayata bakışlar benzer olur.

haklısın canım yaa. ama benim dilim yandı aşık olunca çok acı çektim. artık aşkın yanında biraz da mantık olsun bari diyorum. şimdiye kadar hem aşk hem mantık olan bi ilişki bulamadım. bulamazsam da evlenmeyeyim ne kendimi ne karşımdakini mutsuz edeyim

asıl hatayı burda yapıyorsun zaten
aşk ve mantık bir arada bulunmaz
mantığın olduğu yerde akılcı fikirler hüküm sürer
aşkın olduğu yerde ise mantığın m'si olmaz
mantık ve dolu dizgin bir aşk farklı iki kutup gibidir
sen minumum aşk maximum mantık arıyorum diyorsan ona diyecek bir sözüm yok
umarım yakın zamanda bulursun kriterlerinin prensini..

Eğitim cahilliği alır eşşeklik baki kalır.Ben bunu bilir bunu söylerim.benim eşim yüksek lisansınıda yapmış biri.ama yani şimdi ona bakıyorum o üniversiteyi okumamış olsada yine onunla evlenirdim.:nazar:Bence eğitim ailede başlar.Üniversiteye sonuçta 17 18 inde gidiyosun ozamana kadar karakterinin %80 ini zaten oturmuş oluyo.Aşk diye bişeyde var arkadaşlar şimdi sen bi adama aşık oldun lise mezunu diye evlenmiyecekmisin.Arada uçurumlar varsa ona bişey diyemem.Allah herkeze uzun mutlu huzurlu bir evlilik nasip etsin.

Son düzenleme:
madem öyle sen okumus muhendıs olmus bır ınsansın ozaman kendı secımlerını kendın yap ve bunu cevrendekı ınsanlara soyle nıye bu kadar dertlendın anlamadım

çok doğru söylüyorsunuz.bencede okumuş mühendis olmuş bir insana neden arkadaşları birilerini bulmaya çalışırki.
:uhm:

Eğitim cahilliği alır eşşeklik baki kalır.Ben bunu bilir bunu söylerim benim eşim yüksek lisansınıda yapmış biri.ama yani şimdi ona bakıyorum o üniversiteyi okumamış olsada yine onunla evlenirdim.:nazar:Bence eğitim ailede başlar.Üniversiteye sonuçta 17 18 inde gidiyosun ozamana kadar karakterinin %80 ini zaten oturmuş oluyo.Aşk diye bişeyde var arkadaşlar şimdi sen bi adama aşık oldun lise mezunu diye evlenmiyecekmisin.Arada uçurumlar varsa ona bişey diyemem.Allah herkeze uzun mutlu huzurlu bir evlilik nasip etsin.

lisans mezunu birinin ağzından bunları okumak ne güzel
burda öyle bir kutuplaşma oldu ki
sadece lise mezunları eğitimin önemini pek önemsemiyor
lisans mezunları ise olmazsa olmazım diyormuş gibi lanse edildi
demek ki arada sizin gibi düşünen farklı görüşlerde varmış
teşekkürler a.s.

sanat kullanıcısından alıntı
ben gidip en olmadık kişiyi bulurum kendim bulsam o kadar beceriksizim ki anlatamam.
aslında annem babam bulsa iyice inceleseler tamam bunla evlen deseler beni yormasalar çok memnun olurum.

Cnm ben buraya takıldım. Şimdi beklentin var ona zaten bişey dememiştim ama üni.mezunuyum diyosun ve annenin babanın seçeceği kişiyle mutlu olabileceğine inanıyorsunCADIARZU

Eğitim cahilliği alır eşşeklik baki kalır
bu atasözüne, şunu da ekliyorum.
eşek ya bu kişi, ama neyseki ,eğitilmişte ,cahilliği alınmış....eğitim yinede bir işe yaramış. düşünün bir de,eğitim almasaydı ne olacaktı...... hem cahil ,hem eşek.:kahve:
buda bir şeydir değil mi:nazar::nazar:

kafa yapısının eğitimlede geliştiğini kabul ediyorum.ancak "okumak cehalei alır,eşşeklik baki kalır" sözünede sonuna kadar katılıyorum.
üniversite mezunu bir bayan lise mezunu ama işi gücü elinde,maddi olarak karısının altında ezilmeyecek biriylede evlenebilir pekala.
konu sahibi arkadaşın üniversite mezunu birinden ziyade fiyakalı meslek sahibi biri aradığını düşündüm.hangi meslek olsun diye sorması bunu gösteriyor.
eğer sadece üniversite mezunu olması yeterli kriterse üniversite mezunu muhasebecide olabilir..ille mühendis olması şart değil:nazar:
yada lise mezunudur ama mesleği iyidir.
örneğin benim eşim bankacı.iktisat mezunu.ben mimarım.eşimin 3 katı kadar maaş alıyorum.ama hiç sorun olmadı.çünkü ne ben "ben mimarım ayağını denk al" diye hava atıyorum,nede eşim karısının maaşını sorun yapacak kadar kişiliksiz.en yakın arkadaşımız lise mezunu ama şube müdürü olmuş bankada.eşi ise istanbul erkek lisesi mezunu,üniversiteyi dereceyle bitirmiş bir akademisyen.hiç bir sorunlarıda yok...
yani demem oki,böyle armudun sapı üzümün çöpü derken hepten ayazda kalabilir,gerçek cevherleri kaçırabilirsiniz:nazar:

Eğitim cahilliği alır eşşeklik baki kalır
bu atasözüne, şunu da ekliyorum.
eşek ya bu kişi, ama neyseki ,eğitilmişte ,cahilliği alınmış....eğitim yinede bir işe yaramış. düşünün bir de,eğitim almasaydı ne olacaktı...... hem cahil ,hem eşek.:kahve:
buda bir şeydir değil mi:nazar::nazar:

Oki buna katilmiyom gülüm yabenneyaptımki...Bence okumus cahil en beteri:roflol:

ben gidip en olmadık kişiyi bulurum kendim bulsam o kadar beceriksiizm ki anlatamam.
aslında annem babam bulsa iyice inceleseler tamam bunla evlen deseler beni yormasalar çok memnun olurumsositososito

ben demıstım ıllakı senınde kusurların vardır dıye!
demkkı becerıksız oldugun ıcın arkadasların sana bırılerını buluyorlar
ayrıca bulduklarının sevıyelerının senden dusuk oldugunu soylemıstın
tabıkıde öyle olmalı becerıksız bır ınsanla lısans yapmıs bır ınsanın evlenmesı saçma olurdu zaten davul bıle dengı dengıne oyle degılmı:nazar:

lisans mezunu birinin ağzından bunları okumak ne güzel
burda öyle bir kutuplaşma oldu ki
sadece lise mezunları eğitimin önemini pek önemsemiyor
lisans mezunları ise olmazsa olmazım diyormuş gibi lanse edildi
demek ki arada sizin gibi düşünen farklı görüşlerde varmış
teşekkürler a.s.

İnsan hayatında herzaman herşey istediği gibi gelişmiyor .Çocuklarını maddi güçlükler nedeniyle liseye kadar zor okutan insanlar var.eğitim muhakkak gerekli ama aileninde çoook önemli olduğunu düşünüyorum .benim annem babam lise mezunu yani üniversiteli değiller.ben üniversiteye başlayana kadar onlarla yaşadım lise mezunular diyede hiç eğitimle ilgili bi çatışma yaşamadım.Halen de bi çatışma yaşamıyorum..a.s.

2 üniversite mezunuyum, ama illa ünv mezunu olunması gerektiğini düşünmüyorum açıkçası,arkadaşlarıma bakıyorum eşi ondan daha da tahsilli olan var,aynı olanda var, ama hepsi herkesin yaşadığını yaşıyor, köhne zihniyetde olmadıktan sonra.Kendine göre kriterlerin olmasını anlıyorum,ama ünv mezunu olmazda kendine göre çok güzel bi işi olur, mesela bi mobilya mağazası olur,lise mezunu olur, kültürlü olur, red mi edeceksin,anlıyorum seni yanında arkadaşlarına tanıştırabileceğin, sohbet ortamlarında konuşunca grur duyabileceğin birini arıyorsun ama canım kendini çok şartlandırma inan bana lise, yüksek okul mezunu olup, harika insanlar var

Oki buna katilmiyom gülüm yabenneyaptımki...Bence okumus cahil en beteri:roflol:

canım farketmez ,ha okumuş ha okumamış.eşekse hep aynı eşektir.....değişmez. al birini vur öbürüne... ha bu arada,.Allah,cahil insanlardan korusun hepimizi..

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar eğitim cehaleti alır eşşeklik baki kalır diyoruz tamam
ne lise mezunu bir eşşekle nede üni mezunu bir eşşekle evlenelim demiyor kimse
ama şunuda unutmayalım lütfen herkesin farklı bir özelliği farklı bir yeteneği
bi yetisi yeterliliği olduğu bir alan vardır mutlaka
eğer gerizekalı değilse..
bunun en güzel örneğide Harward Gardner'ın çoklu zeka kuramıdır...
Gardner zekayı yediye ayırır
buda yeterince çeşitli ilgi alanlarımızın olduğunu kanıtlar sanırım

2 üniversite mezunuyum, ama illa ünv mezunu olunması gerektiğini düşünmüyorum açıkçası,arkadaşlarıma bakıyorum eşi ondan daha da tahsilli olan var,aynı olanda var, ama hepsi herkesin yaşadığını yaşıyor, köhne zihniyetde olmadıktan sonra.Kendine göre kriterlerin olmasını anlıyorum,ama ünv mezunu olmazda kendine göre çok güzel bi işi olur, mesela bi mobilya mağazası olur,lise mezunu olur, kültürlü olur, red mi edeceksin,anlıyorum seni yanında arkadaşlarına tanıştırabileceğin, sohbet ortamlarında konuşunca grur duyabileceğin birini arıyorsun ama canım kendini çok şartlandırma inan bana lise, yüksek okul mezunu olup, harika insanlar var

ay konuyla hiç alakası yok ama kafama takıldı iki üniversite bitirdin 1+1in 3 ettiğini mi sanıyosun... :roflol:roflol:

canım benim şaka yapıyorum kızma sakın... sen 10 üniversite de bitirsen benliğini kaybetmemişsin ya ben onu takdir ederim... sana aynen katılıyorum... yanlız çok merak ettim 1+1=3 ün ne anlama geldiğini...a.s.a.s.kızma sakın..

X