Bana hep eğitimi benden düşük birileriyle tanıştırmaya çalışıyolar

şimdi ailenin görücü usulüyle birini ayarlamasını istemek asosyallik değildir. bende üniversite bitirdim. annemin çocukluk arkadaşı beni çok severdi. sonradan karşılaştık.bir oğlu vardı.. anneme demiş. bir yemeğe çıksınlar falan... ben bir kaç kere annesini aldığında görmüştüm. böylece bir süre görüştüm. ama o meşhur çekim olmadığı için, bitti. neyse bunda anlatmaktaki maksadım bunu kabul ettim diye asosyal olmadığım....

Hmmmm....ama bu dedigin sanat arkadasimiz icin gecerli degil..:nazar:

Üni bitirmis...Mühendis..Genc bir Bayan ama es secimi kendi yapacak kadar sosyal degil....hatta ailesinin görücü üsülü bir evlilik ayarlamasina bile gayet sicak bakiyor...:nazar:

Bu konuda Üni birsey katamamis demekki kendisine...:uhm:

gülsüm senin haddine mi düştü bana ünv ne kattığı. gayet sosyalim ama ben öyle her önüme gelene hop diye dalmıyorum.
üniversite bana hiç bişey katmasa çok güzel bi meslek kattı hayatımı sürdürecek ayakta kalacak güç ve para kattı. kardeşim gibi gördüğüm arkadaşlar kattı.
sen ünv bitirmediğin için sana bunları anlatmak zor tabi anlayamazsın.
sosyal olmasam beni birileriyle tanıştırmak isteyen arkadaşlarım da olmazdı. bunu anlayabilecek kapasiten var mı. üniversite bitiremeyenler burda beni kötüleyim komplexlerini tatmin etmesin ayıp ayıp.

bu düsünceye cok üzüldüm
bayan daha kafadan kendinden düsük egitimli olanları eliyor
bu ne demek??
okumus okumus mühendis olmus ama
daha kendine bir es bile bulabilecek duruma gelememis
tabii ki mağrifet degil herkes es buluyor adı es olduktan sonra
ama ne biliim bana cok ilginc geldi
benim esimde 2 yıllık mezunu
fakat bu sene lisansını tamamlayacak acıkögretimden
dünyanın parasını alıyor ben yüksek lisans yapsam alamam o parayı
diyceksiniz ki ee?* niye okuyor?
adam olmak icin degil
ailesine ileride daha iyi imkanlar sunabilmek icin cunku bebegim var ben calısmıyorum.
okumakla adam olunmaz bence hayatla tecrübeyle olunur
ben gözlerimi kapatıyım senelerce sadece okuyım ama evlenmeye gelincede bööle yakınımdan medet umayım
cok sacma..
sen okuya okuya herseyde mantık arıyorsun
duygusallıkla bir bagın kalmamıs bence
asık olamıyorum demıyosun da cevremdekiler bana
egitim seviyesi dusuk kişiler buluyor dıyorsun..
neden asık olmak istemiosun da cevrenın guvendıgı biriyle olmak istiyosun anlamadım
o kadar guven vermedimi sana okudugun üniversite??

konu nerden nereye gelmiş Allahım...
(yorum yapmayayım diyorum ama dayanamadım)
tabıkı arkadaslar sanat arkadasımız kendıne uygun kişileri istedıgı krıterde sececektir..

konu yıne lise-lisans çatışmasına nasıl geldi bilmiyorum...
hatta bi arkadasımızda acıkogretımle - orgun egıtımı kıyaslamıs..

sanat arkadasımız aşktan dili yanmış.. mantık evlılıgı istiyor.. sadece uygun ınsanın karsısına çıkmamasından yakınıyor.. ve cevresındekı insanlarında bunu bilerek onun kriterlerıne uygun olmayanları getırmelerınden yakınıyor..

biz sanat arkadasımıza karsı değiliz hatta istedıgımızıde kabul ettırme derdınde de değiliz ama burada bazı arkadaslar ya yanlış anlıyorlar ya da nasıl anlamak istiyorlarsa konuyu o yöne cekıyorlar...

evlilik kumar gibi şans işidir... çok iyi yerler bitirir , iyi mevkilerde olur işi ama gecınırler veya gecınemezler...kaderde ne varsa o olur...

hiç okul okumamıstır.. veya egıtım seviyesi o kişiye gore yetmiştir (duzeltiyorum yanlış anlaşılma olmasın)... iyi gecınır yada gecinemezler...kaderde ne varsa o olur..

a.s. a.s.

Son düzenleme:
gülsüm senin haddine mi düştü bana ünv ne kattığı. gayet sosyalim ama ben öyle her önüme gelene hop diye dalmıyorum.
üniversite bana hiç bişey katmasa çok güzel bi meslek kattı hayatımı sürdürecek ayakta kalacak güç ve para kattı. kardeşim gibi gördüğüm arkadaşlar kattı.
sen ünv bitirmediğin için sana bunları anlatmak zor tabi anlayamazsın.
sosyal olmasam beni birileriyle tanıştırmak isteyen arkadaşlarım da olmazdı. bunu anlayabilecek kapasiten var mı. üniversite bitiremeyenler burda beni kötüleyim komplexlerini tatmin etmesin ayıp ayıp.

Dur be güzelim dur...bu ne siddet bu ne celal....bu konuda birsey katamamis dedim....niye sinirlendinki bu kadar?? Ayrica kendinde demedinmi bu konuda cok beceriksizim diye??:sm_confused:

Yok...senin bu düsünce tarzini anlayacak kapasitede degilim kusura bakma....
33 yasindayim..bunun 16 yili okul siralarinda gecti...3 dil biliyorum, gayet akili, mantiklil ve kültürlü bir Kadin oldugmu söylerler....üniye gidememis olsamda....hayati, insanligi ve gercekleri cok iyi idrak edebiliyorum....allaha binlerce sükürler olsun..:Saruboceq:

Dur be güzelim dur...bu ne siddet bu ne celal....bu konuda birsey katamamis dedim....niye sinirlendinki bu kadar?? Ayrica kendinde demedinmi bu konuda cok beceriksizim diye??:sm_confused:

Yok...senin bu düsünce tarzini anlayacak kapasitede degilim kusura bakma....
33 yasindayim..bunun 16 yili okul siralarinda gecti...3 dil biliyorum, gayet akili, mantiklil ve kültürlü bir Kadin oldugmu söylerler....üniye gidememis olsamda....hayati, insanligi ve gercekleri cok iyi idrak edebiliyorum....allaha binlerce sükürler olsun..:Saruboceq:

walla sana katılmamak elde değil..bırını bulamamıs olması çok normal bu kadar iticilikle bı bukadar daha arar bırını hadsizkikle suçlamak bu kadar basit yani..brawoo:kahve:

X