Bana hep eğitimi benden düşük birileriyle tanıştırmaya çalışıyolar

ajdar da üniversite mezunu müdendis kaydirigubbakcemile3
birazda işe bağlı tamam bi üni mezunu mühendissiniz mandıracı olmaz ama böle cok var lise mezunu ama kıdemli saygınlık kazanmış insanlar illa üniversite mezunu derseniz görüldügü üzere okumakla adam olunmuyor kaydirigubbakcemile3

:)))) ne olcak ki? İlla okul mu herşey.. Nice mühendisler gördüm eşlerini aldatan, eşşek gibi kaba saba adamlar... Bir söz vardır okumak cehaleti alır ama eşşeklik baki kalır.. seçmeyin seçilirsiniz.. İnsanları tanımadan bir diplomaya göre karar verecekseniz işiniz zor.. hayat hep toz pembe değil aman bir mühendis bir doktor gelsin evlenelim mutlu mutlu yaşayalım olmuyor herşey... Bende üni. mezunuyum eşim orta okul.. Çok şükür doğru adamı bulmuşummm. Valla ne üni mezunları gördüm karşıma çıkan hiç biri adam değildi.. yalancı, cinsellikten başka şeyler düşünmeyen... yani okumuş doktor olmuş ama adam olamamış insanlar.. bana düşünceniz ve tavrınız çok yanlış geldi. kendinizi çok yükseklerde göryein mütevazi olun. iyi bir iş kaybedilir, ama iyi bir insan özellikleri her zaman yerinde durur. ALLAh gönlünüze göre versin ne diyim.

Son düzenleme:
Eğitim cahilliği alır eşşeklik baki kalır
bu atasözüne, şunu da ekliyorum.
eşek ya bu kişi, ama neyseki ,eğitilmişte ,cahilliği alınmış....eğitim yinede bir işe yaramış. düşünün bir de,eğitim almasaydı ne olacaktı...... hem cahil ,hem eşek.:kahve:
buda bir şeydir değil mi:nazar::nazar:

bu sözü söyleyince sanki okumak çok ayıp okuyan herkes eşek gibi bi sonuç çıkıyo. ben de senin yazdığının aynını yazacaktım. cahil eşekler daha acınacak durumda maalesef.
hiç değilse cehaleti alınmış eşek oluyo. okumak da hiç kolay değil üniversite eğitimini bitirmek hele de çok çok zor bi bölümü bitirip kendiini kanıtlayıp iş bulmak yadsınacak bi iş değil. okumayı küçümsemek de cahillik belirtisidir. hiç değilse çalışıp okuyana saygınız olsun. okumayan tembel cehaleti alınmamış eşeklerle karşılaştırmasın allah.

benim üniversitede okurken yurtta bir arkadaşım vardı
sevgilisi ilkokul mezunuydu nun memleketindendi ama bir sanatı vardı
ve çok modern arkadaşımı sıkmazdı okulumuzun partilerine,sinemalarına gitmesine izin veriridi ayrıca arkadaşımın okumadığı kitapları okumuş biriydi...
sonra o arkadaşım senelerce berber olduğu o kişiyi bıraktı bizim üniversitede okuyan gene kendi memleketlisi biriyle hemen bir ilişki başlattı.şimdi o çocuk ona kapanacaksın,evlenince kimseye misafirliğe gitmeyeceksin,alışverişe çıkmak yok diyor.bunu siyasal bilimler fakültesi bitirmiş biri diyor düşünebiliyormusunuz.tamam o arkadaşım zaten çevresinden dolayı kapalı ama okulda çok açık giyinir makyaj yapardı şimdi pişman okumakla adam olunmuyor diyor bunu kendi söylüyor.
inşallah karşınıza temiz bir insan çıkar.

bu sözü söyleyince sanki okumak çok ayıp okuyan herkes eşek gibi bi sonuç çıkıyo. ben de senin yazdığının aynını yazacaktım. cahil eşekler daha acınacak durumda maalesef.
hiç değilse cehaleti alınmış eşek oluyo. okumak da hiç kolay değil üniversite eğitimini bitirmek hele de çok çok zor bi bölümü bitirip kendiini kanıtlayıp iş bulmak yadsınacak bi iş değil. okumayı küçümsemek de cahillik belirtisidir. hiç değilse çalışıp okuyana saygınız olsun. okumayan tembel cehaleti alınmamış eşeklerle karşılaştırmasın allah.

Yazılanların hepsini okudum...Burda kimse "okuyanları küçümsemiyor,saygısızlık etmiyor"..Burda tartışılan senin "üniversite okumayanları hiç görmeden reddetmen".
Kişisel tercihindir.İstersen doktorla evlen, istersen avukatla..Ama sırf mesleği iyi diye biriyle evlenilmez..

ben demıstım ıllakı senınde kusurların vardır dıye!
demkkı becerıksız oldugun ıcın arkadasların sana bırılerını buluyorlar
ayrıca bulduklarının sevıyelerının senden dusuk oldugunu soylemıstın
tabıkıde öyle olmalı becerıksız bır ınsanla lısans yapmıs bır ınsanın evlenmesı saçma olurdu zaten davul bıle dengı dengıne oyle degılmı:nazar:

ben maalesef kalbimi dinleyip acı çekiyorum sonra beceriksizim diye onu kast ediyorum.
.
sen lise mezunusun diye niye beni aşağılamaya çalışıyosun. kıskanıyomusun ünv kazanamadın diye . kazanan herkes de bitiremiyo maalesef.
lisans mezunlarını gözünde ne kadar büyüttüğün bu yazından belli zaten. beceriksiz bi insanla lisans mezunu evlenemez sözünden. evlenebilir neden evlenemesin beceriksiz bi insanla lisans mezunu biri.kader bu.
bu kadar komplex yapma bacım.herkes ünv bitircek diye bi kural yok
okuyanlara gıpta ettiği söyle yeter ne bu aşağılamaya çalışmak yok kusurlusun yok sen lisans mezununa layık değilisin diye

Yazılanların hepsini okudum...Burda kimse "okuyanları küçümsemiyor,saygısızlık etmiyor"..Burda tartışılan senin "üniversite okumayanları hiç görmeden reddetmen".
Kişisel tercihindir.İstersen doktorla evlen, istersen avukatla..Ama sırf mesleği iyi diye biriyle evlenilmez..

bakın, arkadaşın demek istediği sırf mesleği için evleneceğim, değil ki..
sadece,seçimini üniversite mezunları arasında yapmak istiyor..oda onun tercihi. saygı duyuyorum bu tercihine....

Siz anlamak istediğiniz tarafa çekmişsiniz.Sonuçta ilk ben yazdım bu sözü.Kendime eşşek diyecek halim yok herhalde size üniversiteyi kazanırsınız okursunuz ben hukuk eğitimi aldım 4 yıl .Derslerimin arasında insanlık, karakterinizin gelişimi kötü huylarınızı düzeltmenin yollarıyla ilgili dersler maalesef yoktu.Sonuç olarak evet cahil değilim.Ama insanın karakterini maalesefki bu aldığımız eğitim değiştirmiyor.Yani atalarımız ne demiş huylu huyundan vazgeçmez bi insanın şiddete eğilimi varsa herzaman vardır.Erkek çapkınsa çapkındır.Dolandırıcıysa dolandırıcıdır.vs...Genelde bu böyledir.Yani okuyan erkeğin okuduktan sonra maalesefki aldatma huyunda herhangi bir düzelme gözlenmez.

valla anlamiyorum ben sizi kizlar ya insan evlencegi insani tutup sokaktan cekmez demi? illaki belli bir kriteri olsun der iste esmer olsun der sarisin olsun der parasi olsun der ya da evi olsn der ne bileyim su memleketten olsun ya da olmasin der yani insanlarin kriterleri vardir ve bu kisi de egitimli birisi ile evlenmek istiyor ailesiine yakissin yanima yakissin diyor, bunda ne var bunu anlamiyorum ne kadar buyuttunuz yok universte bitirmis ama cahilmis suymus buymus. insan heryerde insandir universte bitirdi diye mukemmel olmuyo zaten kimse universteye de binbir cesit insan geliyo ve dogal olarak kimisi insanliktan nasbini dahi almamis olyo. uni. mezunu bulup ertesi gun nikahi bascak degil ya onu da tanicak ve eger kafa yapisina uygnsa onunle bisileri ilerletcek.
insanlarin tercihlerini bu kadar yargilamak bana gore yanlis, sonuzta evlilik bu baska biseye de benzemiyor

Hayir...burda hepimize haksizlik yapiyorsun iste...burda kimse okumak ayip diye bir imada bulunmadi.....

Bu atasözünun acilimi sudur: bir insan okumus olabilir fakat bu o insanin insanligi ve karekteri hakkinda fikir vermez....buna bende katiliyorum...hatta bence okumus cahil kadar cahil yoktur...onca sene okula gitmis okumus tahsil görmüs ama ne bilgisine bilgi nede insanligna insanlik katabilmis...bu cok daha üzücü :nazar:

Insallah böylesine denk gelmesin sanatcim:nazar:

hüzün yılı üniversite okuyanlara karşı neden içinde nefret var senin. elalemin memleketlerinde hem ayakta kalmaya çalışmak hem de o kadar zor derslerde başarılı olmak kolay sanıyosun galiba.okul bitince herkes seni beklemiyo işe alalım diye
yüzlerce rakibiiinin arasında kendini kanıtlaman gerekiyo mücadele etmen çalışman kafanı çalıştırman gerekiyo. pes etmemek umutsuzlua düşmemek gerekiyo bunlar da insanı güçlü yapıyo işin kolayına kaçmak varken dayanmayı sağlamak kolay mı sanıyosun.

okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır lafını söyleyen zır cahildir. okumak insana bakış açısı verir. okumayanlar bu lafla okuyanların yıllar yılı verdiği emeği göz nurunu zamanı hiçe sayıyo. türkiye okuyana bu kadar verildiği için bu halde. çok yazık

bakın, arkadaşın demek istediği sırf mesleği için evleneceğim, değil ki..
sadece,seçimini üniversite mezunları arasında yapmak istiyor..oda onun tercihi. saygı duyuyorum bu tercihine....

Üniv. mezunu olsun demiyor ki şakkıdı Hangi meslek benim mesleğime uyar diyor..Yani üniv. mezunu olması da yetmeyecek arkadaşa.4 yıllık olması gerekecek belki de..Bu da pek mantıklı gelmedi bana..Herkesin kendi görüşü..

Oki buna katilmiyom gülüm yabenneyaptımki...Bence okumus cahil en beteri:roflol:

aynen gülsümcüüm sonuna kadar katılıyorum sanakaydirigubbakcemile5
okumamış eşşeğin bi bahanesi vardır hiç diilse.okumadım,eğitim görmedim diyebilir.
ama okuduğu halde eşşek olanın bahaneside yoktur.hem okumuş hem hala eşşek.yani okumakta bi işe yaramamış...
bu arada bazılarınız niye tepki gösteriyor anlamadım.
isteyen istediği gibi yargılar,fikirlerini yazar.
eğitimli ve evli kadınlar olarak ;hayal ettiğiniz beyaz atlı,eğitimli,mühendis,doktor damat adaylarınızın attan inip yere ayak basınca kaba saba,dayakçı,kişiliksiz,yontulmamış vs.. olabileceği ihtimali olduğunu hatırlatıp,seçimlerinizi etikete göre değil,kumaşın kalitesine göre yapmanızı tavsiye ediyoruz.
yoksa bize ne..kimle evlenirseniz evleninkaydirigubbakcemile

hüzün yılı sensin kusurlu. belli ne kadar kültürlü olduğun bana yaptığın hakaretlerden. haddini bilmediğinden belli

Bu konu, okuyan yüksektir-okumayan aşağıda zavallıdır cinsinden bi sonuç çıkarmasın bence...Kadın mühendis ve kendi standartlarına uygun bi eş istiyor bundan daha doğal ne var? gerçekten evliliklerde kadının eğitim düzeyi önemli bir rol oynuyor..eğitim düzeyi derken liseli bi bayanla orta okul mezunu bi erkekden bahsetmiyorum.Mühendis bi bayanın lise mezunu biriyle anlaşıp,sorunsuz bi evlilik yaşıycağnı zannetmiyorum..erkek mutlaka kendini ıspat yolunda baskın olma yarışına giricektir..kadın da eşim alınmasın ,yanlış anlamasın,ay ne desemki şimdi diye düşünüp günde kırk takla atıcaktır..e böylede ömür geçmez..

hüzün yılı üniversite okuyanlara karşı neden içinde nefret var senin. elalemin memleketlerinde hem ayakta kalmaya çalışmak hem de o kadar zor derslerde başarılı olmak kolay sanıyosun galiba.okul bitince herkes seni beklemiyo işe alalım diye
yüzlerce rakibiiinin arasında kendini kanıtlaman gerekiyo mücadele etmen çalışman kafanı çalıştırman gerekiyo. pes etmemek umutsuzlua düşmemek gerekiyo bunlar da insanı güçlü yapıyo işin kolayına kaçmak varken dayanmayı sağlamak kolay mı sanıyosun.

okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır lafını söyleyen zır cahildir. okumak insana bakış açısı verir. okumayanlar bu lafla okuyanların yıllar yılı verdiği emeği göz nurunu zamanı hiçe sayıyo. türkiye okuyana bu kadar verildiği için bu halde. çok yazık

Valla arkadaşım bu konuyu sen açmışsın insanların fikirlerini almak için.Ben ünivesite mezunuyum eşimde öyle .Ben yazdım okumak cehaleti alır eşşeklik baki kalır.Şimdi sen okumuşsunya bikere kendi açtığın fikir danıştığın bi konuda insanlara saygılı olacaksın sana hakaret olmadığı sürece. bak işte mesala bunu okulda öğretmezler.Önce bu sözün anlamını anlamaya çalış bence.Son sözümdür arkadaşlar daha fazla sinirimi zıplatamıycam pazar pazar.

Bu konu, okuyan yüksektir-okumayan aşağıda zavallıdır cinsinden bi sonuç çıkarmasın bence...Kadın mühendis ve kendi standartlarına uygun bi eş istiyor bundan daha doğal ne var? gerçekten evliliklerde kadının eğitim düzeyi önemli bir rol oynuyor..eğitim düzeyi derken liseli bi bayanla orta okul mezunu bi erkekden bahsetmiyorum.Mühendis bi bayanın lise mezunu biriyle anlaşıp,sorunsuz bi evlilik yaşıycağnı zannetmiyorum..erkek mutlaka kendini ıspat yolunda baskın olma yarışına giricektir..kadın da eşim alınmasın ,yanlış anlamasın,ay ne desemki şimdi diye düşünüp günde kırk takla atıcaktır..e böylede ömür geçmez..

kesinlikle aynisini dusunuyorum benim farkli universtelerden mezun olan tanidigim bile bunu komplex yapiyor karisi bogazicinden mezun diye kendisine komplex yapmis. karisi da kendisine layik bulmuyo kocasini.
dusunun yani boyle mi gecsin bir omur?:1shok:

ben maalesef kalbimi dinleyip acı çekiyorum sonra beceriksizim diye onu kast ediyorum.
.
sen lise mezunusun diye niye beni aşağılamaya çalışıyosun. kıskanıyomusun ünv kazanamadın diye . kazanan herkes de bitiremiyo maalesef.
lisans mezunlarını gözünde ne kadar büyüttüğün bu yazından belli zaten. beceriksiz bi insanla lisans mezunu evlenemez sözünden. evlenebilir neden evlenemesin beceriksiz bi insanla lisans mezunu biri.kader bu.
bu kadar komplex yapma bacım.herkes ünv bitircek diye bi kural yok
okuyanlara gıpta ettiği söyle yeter ne bu aşağılamaya çalışmak yok kusurlusun yok sen lisans mezununa layık değilisin diye

huzun_yılı arkadasımız adına burada çok ağır konusmussun canım yaa..
belki okumak istedi ama bişekılde okuyamadı.. sonucta bu derece rencide etmekte olmaz...
haklısın sen konun , sen kendı tarafında olunmasını istıyorsun tamam bazı krıterlerın var elbette ve insallah istedıgın biri hem aklına hemde kalbine uygun biriyle tanısıp evlenırsın a.s.
ama sonucta konuyu sen actın die herkes olumlu konusacak değil ya.. burada olumlu yada olumsuz dusunceler de olabilir..
burda bir yanlış anlaşılma oldu elbet , senın ilk konuna yazdıgınla alakalı..
egitimi dusuk olmasın , diploması benden yuksek yada dengi olsun istıyorsun eyvallah.. ama burada bunu savunurken sen ön lisans - lise- ilkokul mezunlarını kucumseyerek diyorsun .. şimdi diceksin hayır ben kımseyı kucumsedıgım yok ama yazdıgın msjları herkes oyle anlıyor..
diyorsun bu zamana kadar az dirsek curutmedim çabaladım durmadan haklısın ama bunu insanları kırmadan da soylebılırsın dımı yerimseniben
ben kuzenımden oturu seni anlıyorum..
ben kendımden ornek vereyım.. lisans ogrencisiyim (maliye) , unıv 2de eşimi tanıdım aşık oldum ve evlendık suan.. eşim ön lisans mezunu .. dedım eşime eger senı rahatsız ederse okulumu bırakabılırım.. -hayır dedi.. okucaksın ve bitirip meslegınıde yerıne getırceksın..
ne univ mezunları var eşini okutmayan.. her fırsatta kısıtlayan ...
baska bir ornek vereyım sana ; liseden bi arkadasım işletmeyı kazandı ve oda 2yıllıkları beyenmez liseleri gozu gormez.. 4yıllıkları bile muhendıs doktor filan oyle soyleyeyım vee suan 1senedir lise mezunu biriyle çıkıyor ve çokta mutlu .. evi arabası herseyı var durum musayit sonucta ...
neyse insallah dedım gibi aklına ve kalbine uygun birini bulursun...
bu arada sen zengin oldugun için , sana arkadasların birini ayarlıyor oylemi.. muhendıste bol para var die... gercekten çok ilginçç... garipsedim..

buyrun burdan yakın:nazar:
ajitasyon yapmaya gerek yokki sanat kardeşim...
okumak senin benim tercihim.çektiğimiz zorlukları kimse anlamak zorunda değil.
o zorlukları çekmediler diye başkalarını kolaycılıkla suçlamakta kimsenin haddine değil.
herkesin kendi hayatı,kendi tercihleri.
ayrıca deminden beri taktığın o sözün anlamı gayet açıktır.
üniversite eğitimi kişinin bilgisizliğini alır belki,görgüsüzlüğünü değil.
senin mantığınla gidersek her üniversite okumuş olanın süper olması gerekiyor.
yanlış alarıımmm-tatlicadiarzu-

valla anlamiyorum ben sizi kizlar ya insan evlencegi insani tutup sokaktan cekmez demi? illaki belli bir kriteri olsun der iste esmer olsun der sarisin olsun der parasi olsun der ya da evi olsn der ne bileyim su memleketten olsun ya da olmasin der yani insanlarin kriterleri vardir ve bu kisi de egitimli birisi ile evlenmek istiyor ailesiine yakissin yanima yakissin diyor, bunda ne var bunu anlamiyorum ne kadar buyuttunuz yok universte bitirmis ama cahilmis suymus buymus. insan heryerde insandir universte bitirdi diye mukemmel olmuyo zaten kimse universteye de binbir cesit insan geliyo ve dogal olarak kimisi insanliktan nasbini dahi almamis olyo. uni. mezunu bulup ertesi gun nikahi bascak degil ya onu da tanicak ve eger kafa yapisina uygnsa onunle bisileri ilerletcek.
insanlarin tercihlerini bu kadar yargilamak bana gore yanlis, sonuzta evlilik bu baska biseye de benzemiyor

aynen katılıyorum..
herkesin kriterleri vardır sonuçta.
kimi dindar olsun der, kimi sigara içmesin der, kimi şuralı olsun der vs vs...
dindar biriyle evlenmek isteyene nasıl ki "aa öyle deme inançlı olmayan insanların arasında da çok iyi insanlar var" demek ne kadar saçmaysa üniversite mezunu biriyle evlenmek isteyen birine de eğitim önemli değil demek o kadar saçma...
zaten önüne gelen ilk üniversite mezunuyla evlenmeyeceği muhakkak..öyle bir konuşmuşsunuz ki sanki hem üniversite mezunu hem iyi insan yok hiç dünyada..kriterlerine uygun biriyle evlenmek istemesinin nesi yanlış anlamıyorum...

konu sahibi arkadaşım sen de biraz fazla abartmışsın ailem bulsun ben evleneyim falan...şu anda sanki sadece evlenmek için evlenmek istiyormuşsun gibi geldi...

X